Всякакви въпроси относно съдомиялните - 11

  • 53 783
  • 833
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 781
Моята може да стои отворена всякак. Най-малкото на което се застоява е на около 5 см от плота, и от там надолу, колкото я отворя- толкова  Peace

# 796
  • Мнения: 5 921
А защо ви е нужно да стои отворена и в други позиции? Дори отидох да проверя моята как се отваря- не съм забелязала чак. Пускам на отложен старт и сутрин дори са студени съдовете.Отварям и вадя. Като се налага по спешност да се мие през деня-отварям за няколко минути напълно-да излезе парата  и пак затварям.
Не го приемайте като заяждане някакво-просто ми стана интересно.
За сведения моята се оказа ,че може да стои отворена от 45 град. до 90 град. на каквато позиция си поискам. Но на по-малко от 45 - не може.

# 797
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Валети, Беко е моята

W, Ами де да знам ... не ми съхнат съвсем добре чиниите и не обичам да стоят измити и затворени вътре - ако не мога да ги извадя ведната предпочитам вратата да е отворена. Но като е до долу и ми пречи да я обикалям, затова искам да е по-нагоре.

# 798
  • Мнения: 5 921
И моята е Беко. Аз пък си мисля,че като е затворена,понеже е топло вътре по-добре изсъхват.

# 799
  • Мнения: 2 172
И моята е Беко. Аз пък си мисля,че като е затворена,понеже е топло вътре по-добре изсъхват.

Не е вярно  Peace

Аз я пускам на отложен старт да започне да мие около 4:30 през нощта.Спира в 5:30.Като я отворя в 08:00 вътре си е влажно и има капки по пластмасовите елементи.Открехна ли я след 15 минути всичко е сухо  Peace

# 800
  • Варна
  • Мнения: 448
W , точно така се отваря значи и при теб
аз не обясних точно
след тези 45 градуса стой във всяко положение ,но на по-малко неможе
докато на приятелка на която машинката НЕ е за вграждане може да стои и два пръста отворенка
а защо ми трябва ли ? ами като я отворя и шетам все я позаобикалям и постоянно напомням на малкия
-леко вратичката....и т.н.
но и аз като Елфи съм забелязала лично в моя случай ,че след отваряне като излезе парата съдовете ми са напълно сухи иначе имам капки тук-там
радос как така не ти съхнат добре чиниите , ползваш ли гланц
моите чинии и чаши са ок но иначе капки вода има по  прибори и дъна на чаши или купички , няма как да се избегне явно !
между другото успокоих се , мислех че моята машина и неината врата са не както трябва !

# 801
  • Мнения: 176
ползвам гланц и ми излизат сухи. Видях и таблетки с доп.функция-изсушаване

# 802
  • София, България
  • Мнения: 2 222
аз ползвам само комбинирани таблетки и комбиниран прах - най-често еко таблетки

И друг въпрос - мислите ли, че ако се свърже маркуча от бойлера в миялната и тя пълни направо с топла вода, ще има някакъв проблем  newsm78 Как определя колко да грее - дали има някакъв датчик, и ако се напълни направо с топла вода ... нагревателя да се включва колкото да дозагрее до необходимите градуси  newsm78

# 803
  • Мнения: 3 410
аз ползвам само комбинирани таблетки и комбиниран прах - най-често еко таблетки

И друг въпрос - мислите ли, че ако се свърже маркуча от бойлера в миялната и тя пълни направо с топла вода, ще има някакъв проблем  newsm78 Как определя колко да грее - дали има някакъв датчик, и ако се напълни направо с топла вода ... нагревателя да се включва колкото да дозагрее до необходимите градуси  newsm78

Е с топла вода ли ще изплакваш newsm78 Че то не е само миенето, ама нали после има няколко изплаквания.

# 804
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Чела съм, че има съдомиялни с такава опция за свързване с топла вода, но трябва да е такава миялната мисля,не с всяка става. Все пак някой технически грамотен да се изкаже по-компетентно. Шани?

# 805
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Не ми пречи да изплаквам и с топла вода, бойлера ми е на слънчева батерия и топлата вода е на практика безплатна. Не знам още как е през зимата, от скоро сложихме слънчевата батерия. Иначе пералнята си я пълня направо с топла вода - от душа телефонче, но миялната ... Ще съм благодарна ако някой наистина е запознат да сподели.

# 806
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ако обаче сушенето ти е на принципа на конденза, няма да ти се сушат добре съдовете исля, ако я включиш към топла вода.
Освен това, температурата ѝ на входа не трябва да надвишава 60 градуса, така пише в инструкция за машина Бош.
Като възможни проблеми поради свързване към топла вода са прецакване на блока за омекотяване на водата.

Това мнение на техник намерих:
Цитат
"Много раз слышал вопросы клиентов, а можно ли подключать стиралку или посудомойку к горячей воде. И нечего ответить. Как-бы нельзя, а почему... обосновать нечем. А вот вчера довелось делать посудомойку, которую подключили к горячей воде и так она проработала чуть больше двух лет.
Итак рассказываю.
В результате того, что через клапан постоянно идёт горячая вода, клапан стал плохо закрываться, гудеть при закрывании и сам процесс закрывания происходил секунд 30 с громким рёвом. Клапан пришлось менять. Но это не была основная причина вызова. Вызвали из-за ошибки '30 - утечка на поддон. А утечка там повсюду. От того что вся входная сторона горячая, практически все шланги при наполнении становятся мягкими как кисель и некоторые соединения просто не держат давление. Один шланг вообще ослаб и слетел с патрубка, при всём при том, что на патрубке есть насечки.
По рассказу клиентки, машинка никогда не мыла хорошо. Все стаканы через несколько моек становятся матовыми, с белым налётом. На лицо неправильная работа ополаскивателя, тоесть вообще отсутствие его работы. Пользуются таблетками, а таблетки реагируют как раз на температуру, и получается что вещества не растворяются в нужный момент а когда придётся. Вобщем всё это время толку от посудомойки не было а теперь она почти угроблена, и только потому что подключили к горячей воде" Ссылка на источник выше..

Последна редакция: пт, 26 юли 2013, 16:02 от Джемма

# 807
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
Аз не бих си правила такива експерименти с техниката..Защо ти е всъщност това?

# 808
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Как за какво- за икономии на ток. След като имат слънчева батерия.

# 809
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
Въпреки това. Ще се демонтира нагревателя ли,как? Иначе дори да си наливат топла вода,той пак ще си се включва по някоето време. А и миялната не използва ток само за нагряване.

Общи условия

Активация на акаунт