Всякакви въпроси относно съдомиялните - 11

  • 53 785
  • 833
  •   1
Отговори
# 810
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Но основната консумация е за нагряването, другото е минимум.
Не се демонтира нагревателя. Просто ако няма нужда да се донагрява водата за избраната програма, той не се включва и програмата се съкращава и по време при това. Но пак според мен зависи от миялната, някои знам,че са пригодени за това.

П.П сега погледнах моето упътване, пише, че може машината да се включи към студена или гореща вода, а температура не повече от 60 гр. Peace, но в никакъв случай да не се свърза към проточни водонагреватели.

# 811
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
А какво става зимата? Тогава няма начин да се ползва толкова топла вода от слънчевия колектор. Не знам,но на мен това ми се струва излишно упражнение.  Peace

# 812
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Те се ползват през цялата година, не е само лятото. Защо да обсъждаме какво упражнение е, така са решили хората. В нета има много инфо за слънчевите батерии, да не спамим темата.

# 813
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Пределно ми е ясно какво представляват слънчевите батерии,в случая 1. Просто изказвам лично мнение,че за мен е излишно. Потребителката пита дали е възможно. Нека викнат техник да огледа и да си каже.

# 814
  • Мнения: 3 757
Момичета помагайте!
Съдомиялната ми издава странен шум, нещо като тракане. Отворих я няколко пъти, проверих перките, движат се свободно. Вчера реших да въртя обръча на солта и го поразхлабих. Мислих си, че е от това, защото като се разхлаби и цялата конструкция на солта се движи. та сега я отворих, стегнах обръча, после капачката и пуснах програмата отначало. Ами пак си трака, какво да правя smile3511

# 815
  • Мнения: 5
И аз тук при вас с проблем.Прегледах темата,но не цялата та съжалявам ако сте го обсъждали  Embarassed
Напоследък някои чашите ми не се измиват.От вътрешната страна на чашите има нещо като много ситен пясък. 2 пъти вече я пускам празна с препарат за почистване на съдомиялни и все една и съща.Някакви идеи от какво е това,че ми писна да пускам по няколко пъти чашите  ooooh!

# 816
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 029
Момичета помагайте!
Съдомиялната ми издава странен шум, нещо като тракане. Отворих я няколко пъти, проверих перките, движат се свободно. Вчера реших да въртя обръча на солта и го поразхлабих. Мислих си, че е от това, защото като се разхлаби и цялата конструкция на солта се движи. та сега я отворих, стегнах обръча, после капачката и пуснах програмата отначало. Ами пак си трака, какво да правя smile3511
Моята е за вграждане и все още в гаранция,
и аз имах едно тракане-бучене някакво , та виках техник- нищо й нямаше на нея, а на самите странични свръзки за вграждането/ама как го обясних/ та с мъжа ми го оправиха за 10 мин
Иначе е толкова безшумна, че ако не съм до нея когато работи не я и чувам

# 817
  • Мнения: 3 757
То при мен беше инцидент. Тя приключи вече и я пуснах празна, няма го тракането. Явно нещо от нареждането на съдовете е било. Не знам, уж проверявах перките, свободно се въртяха newsm78 Но ми е интересно защо не мога да регулирам солта. В упътването пише да завъртя обръча по посока обратна на часовниковата стрелка. Но той така се разхлабва и цялото от деление със солта започва да се движи от вибрациите на машината.
Да се похваля, купих ГГ и съм много доволна. Моята съдомиялна е за 9 комплекта и с половин таблетка изми всичко перфектно.

# 818
  • Варна
  • Мнения: 448
И аз тук при вас с проблем.Прегледах темата,но не цялата та съжалявам ако сте го обсъждали  Embarassed
Напоследък някои чашите ми не се измиват.От вътрешната страна на чашите има нещо като много ситен пясък. 2 пъти вече я пускам празна с препарат за почистване на съдомиялни и все една и съща.Някакви идеи от какво е това,че ми писна да пускам по няколко пъти чашите  ooooh!

Днес и аз осъмнах със същия проблем , за първи път от както я имам (февруари)
от вътрешната страна на чашите имаше такова нещо , като ситни песъчинки
от какво е наистина ?и  не на всички чаши !
не съм я третирала с препарат за почистване още ,ползвам я 4 месеца , трябва ли вече ?
и възможно ли е да от това ?иначе съм купила такъв от кауфланд !

# 819
  • Мнения: 5
Моята я ползвам и аз от 4-5 месеца и то много рядко, обаче след като ми се появиха тези песъчинки по чашите помислихме,че се е замърсила и затова пусках с препарата.Първият път не се оправи и купих още едно шишенце препарат за почистване,но до ден днешен все е така.И при мен не всички чаши,но на всеки цикъл има по 3-4 чаши,които не са измити  Rolling Eyes

# 820
  • Мнения: 13 191
Да се похваля, купих ГГ и съм много доволна.
Откъде?

# 821
  • Мнения: 5 924
Моята я ползвам и аз от 4-5 месеца и то много рядко, обаче след като ми се появиха тези песъчинки по чашите помислихме,че се е замърсила и затова пусках с препарата.Първият път не се оправи и купих още едно шишенце препарат за почистване,но до ден днешен все е така.И при мен не всички чаши,но на всеки цикъл има по 3-4 чаши,които не са измити  Rolling Eyes

Сменила ли си препарата за миене на съдовете? Имаш ли гланц?

# 822
  • Мнения: 3 757
Да се похваля, купих ГГ и съм много доволна.
Откъде?
От Карфур в Бургас. Към него има подарък боя за яйца Joy Но го гледах и в един сайт за поръчки по Интернет.

# 823
  • Мнения: 5
Моята я ползвам и аз от 4-5 месеца и то много рядко, обаче след като ми се появиха тези песъчинки по чашите помислихме,че се е замърсила и затова пусках с препарата.Първият път не се оправи и купих още едно шишенце препарат за почистване,но до ден днешен все е така.И при мен не всички чаши,но на всеки цикъл има по 3-4 чаши,които не са измити  Rolling Eyes

Сменила ли си препарата за миене на съдовете? Имаш ли гланц?
Когато почна да прави така нищо не съм сменяла,но след това пробвах и с прах и с таблетки и с гел  Peace Гланц и Сол винаги си слагам,въпреки,че таблетките ми са All in one  Rolling Eyes

# 824
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
песъчинките са от недодре достигаща вода до съдовете. Както писах преди няколко дена по неизмитите  и песъчинести неща в горната кошница рабрах,ч е не ми се върти добре горната перка. засега не съм викала техниик. нареждам всичко на един ред, обърнато надолу и така се измиват, но  естествено събира по-малко неща. Перката се върти, но не достатъчно добре, явно не стига налягането. При мен това е проблемът, не знам при вас. Установихме с моя мъж, че уплътнението на перката се е разширило и съответно пречи на перката да се върти добре, т,е дори на ръка се завърта трудно, но не мисля,че това е основният проблем. Нещо в циркулационната помпа явно. Но не е отказала съвсем,защото вода минав аи завърта леко перката, но не достатъчно силно като преди. Rolling Eyes
Засега така ще я карам, немисе разбутва миялната. Единствено и се намали капацитетът в горната кошница, но карай.

Общи условия

Активация на акаунт