Бургас: Ясли, градини, занимални със специални занятия - 5

  • 32 068
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 4 535
Имам питанка-помните ли какви данни искаха във формата за регистрация,тъкмо исках да си подготвя всичко на един лист,и те затворили страницата.Егн само на детето ли искаха,без на родителите,адреси,месторабота,нещо друго имаше ли?

И друго,в сайта на общината пише че документи и в градината могат да се подават,кое ще е с предимство,ако си занеса документите  в градината по първо желание още в 8 часа или подадени данни в ел.с-ма?

Почти съм сигурна, че искаха и ЕГН на родителите, адреси, месторабота, служебен телефон.
Няма предимство за подадени на място документи.

# 46
  • Мнения: 2 216
Иска се само ЕГН на детето, не на родителите
Документи, подадени на място не само не дават нито предимство, нито гаранция, че ще ви приемат. Отивате в избраната ДГ и там служител на градината ви попълва регистрацията, която ние от  работа/къщи ще попълваме

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 90
Необходимо ли е отново кандидатстване ,при условие , че вече сме посещавали първа група през 2012 година ?Или само трябва да се запишем до края на май ?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 4 535
Необходимо ли е отново кандидатстване ,при условие , че вече сме посещавали първа група през 2012 година ?Или само трябва да се запишем до края на май ?

Кандидатстването е само за дечицата, които са в набора за първа група.За записване през май аз не съм наясно, може ли подробности?

# 49
  • Мнения: 248
"Новото тази година е, че електронният прием ще се извършва както за деца в яслена възраст и в І-ва възрастова група, така и за останалите възрастови групи."

Това предполагам се отнася за деца които изобщо не са посещавали градина досега и са минали възрастта за първа група, нали?
Миналата година доколтото помня дечица на 4годиники примерно трябваше на място да ходят да проверяват за места и да кандидатстват.
Предполагам че в тази връзка е въпросът на lili69

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 4 535
То така излиза, че всяка година ще кандидатстваме.. Crazy

# 51
  • Мнения: 248
Еми журналистите така са го написали тук
http://networkedblogs.com/JKPM6
 и наистина звучи малко объркващо

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 4 535
Объркващо е, да.Предполагам, че наистина под "други възрастови групи" се имат предвид деца, които досега не са посещавали ДГ.

# 53
  • Мнения: 248
Мдааа, ама все си мисля че ако и за по големите важи ново кандидатсване досега щеше да е повдигнат въпроса отдавна.
А иначе тази вечер в яслата като взимах дребния ми напомниха, че от понеделник започва новата кампания, а в групата на баткото никой не е повдигал подобна тема  Peace
Аз сега пък съм изправена пред дилема , дали да бързам чак толкова много да подавам документи точно в осем, реално ще бъдем със 8 точки  newsm78
Все си мисля че изненади не би трябвало да има

# 54
  • Мнения: 6 093
petroliana с 8 т наистина може и да не се бърза.
Объркващо е, да.Предполагам, че наистина под "други възрастови групи" се имат предвид деца, които досега не са посещавали ДГ.
в самите страници на градините са записани различните групи и броя на децата които ще приемат  макар че в повечето градини приемат само в 1 група), според мен това е вариант за децата които не са посещавали досега детска градина да кандидатстват, още повече че сега нали е задължително 5 г да са в предучилищна група.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 90
Четох , четох и стигнах до извода , че приема,кандидатстването  е за деца ,които за първи път ще посещават детска градина-първа или втора група. .За записването през май - не ми стана ясно дали трябва да се обадя в градината , че ще ходим там и догодина или направо си тръгваме септември .

# 56
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Четох , четох и стигнах до извода , че приема,кандидатстването  е за деца ,които за първи път ще посещават детска градина-първа или втора група. .За записването през май - не ми стана ясно дали трябва да се обадя в градината , че ще ходим там и догодина или направо си тръгваме септември .
Кандидатстването по ел.път е за набори 2009(децата които не са ходили изобщо на градина), 2010 и 2011 т.е. 2ра група, 1ва група и ясла и ако сте приети трябва да подадете документи май месец дори да тръгва септември.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 90
Значи с две думи нищо не трябва да правя .Ангажимента ми е само да направим  изследванията през септември месец ,преди да тръгнем на градина.Изясни ми се картинката . Simple Smile

# 58
  • На морето!
  • Мнения: 5 781
Значи с две думи нищо не трябва да правя .Ангажимента ми е само да направим  изследванията през септември месец ,преди да тръгнем на градина.Изясни ми се картинката . Simple Smile
Да. Лятото има сборни групи, така че ако отсъства по-малко от месец и изследвания не са необходими.
Ние ще кандидатстваме за ясла в ОДЗ 2 в "Зорница" и ОДЗ 14 "Изгрев". Синът ми е в ОДЗ 2 на градина, но на ясла беше в ДЯ 3, в група "Щурче". Не я препоръчвам- групата, не яслата. Директорката е страхотна, но едната сестра в групата беше мн неприятна.
 Събирам мнения за ясленските групи и в двете ОДЗ-та, макар да разбрах, че в ОДЗ 14 е съвсем нова тази услуга.
Успех на всички!

# 59
  • Мнения: 214
Успех на всички в понеделник,

в ясла 3 наистина изобщо не ги извеждат навън, в началото и аз се чудих, но като се замислиш няма
как да ги извеждат толкова мънички и само 2 госпожи и 1 леля
има дечица на по годинка и половина, по- големите ли да изведеш с по- малките ли да се занимаваш
на тази възраст искат очите ти да са на 4 да не падне да не се удари някое детенце.
в градината са вече 1 идея по-големички Simple Smile

  bouquet

Последна редакция: сб, 30 мар 2013, 14:32 от LITA_

Общи условия

Активация на акаунт