Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Добро утро момичета   bouquet

naninita,разплака ме.моето мнение е да си го кръстиш както ти е на сърцето без никакви притеснения  Hug хубаво е името което си избрала просто не се среща често,което на мен много ми харесва  Peace

ние относно името: аз си бях сънувала че имам мома и един човек ме пита как се казва и аз казвам Адриана на галено Ади. и така решихме че ще се казва,приехме си го като някакъв знак,ако беше мъж щеше да е Габриел (на баща ми)

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 483
За имената и буквичките да обобщя, че в крайна сметка важното е да са здрави бебешоците. Много ясно, че няма да ги кръстим Грудьо или Мавруда.  Mr. Green
За девите-аз лично познавам доста деви. Спокойни, уверени и добри хора са . С жени дева се разбирам повече.
Относно възпитанието на децата-там компромис няма. Вече имам две и смятам, че съм се справила добре. А иначе бабите винаги си правят своето като ни няма около тях. И да се ядосваме - няма смисъл. На млади години бях голям инат. Честно да ви кажа само моите нерви си изхабих. Сега не че съм на 100 години, но гледам да си спестя някои излишни стресови ситуации. С моята майка имах повече разправии за гледането на деца, отколкото със свекървата. Трябва да се научим да отсяваме важните от не толкова важните неща, за да сме спокойни и ние и бебетата.
Лек и успешен ден от мен! Аз ще отивам да се трудя.

# 62
  • Мнения: 55
Amelly, не разбирам много, но не е ли по-важен асцендента? T.е. в колко часа се е родило и точно тогава коя планета в коя зoдия е...

# 63
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Амели, я кажи какви вариации измислихте, че така и не се сещам за много женски имена с Н?  newsm78 Никол, Нина, Надежда и до там се изчерпвам аз.  hahaha

За Девите - аз не познавам много такива.  newsm78

# 64
  • Мнения: 15
Мен за женски имена много ми харесват с н Нина, Надя, Ноела, Ния и Никол Mr. Green

# 65
  • Мнения: 1
Здравейте, коремчета!  Hug
Скоро не съм писала, но и няма нищо ново при нас. Аз и бебко сме добре, но малкото човече не иска да ни покаже пола си..дано на ЖК на 03.04 видим нещичко, ако не гадаенето продължава до ФМ на 22.04. Нямам търпение да разбера вече.  Grinning  Thinking  Grinning
Вече имам доста голямо коремче, снимах се и се чудя дали да ви го покажа във ФБ хихих дано се престраша.  Grinning

ColdEyes, поздравления за оформлението на темата. Много пролетно настроение носи 1вата страничка. Дано и цялата тема ни носи много положителни емоции и поводи за радост.  Hug

Желая ви хубав и весел ден, на пук на лошото време!  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 259
Много харесвам тези имена - за момиче Никол, Николета, Нора
за момче Никола и Николай.

# 67
  • Мнения: 1 172
Амели, я кажи какви вариации измислихте, че така и не се сещам за много женски имена с Н?  newsm78 Никол, Нина, Надежда и до там се изчерпвам аз.  hahaha

За Девите - аз не познавам много такива.  newsm78

Ще ми простиш,но предпочитам да не оповестявам публично за сега. И двете са славянски,но въобще не са популярни, дори е възможно нито една жена в България да не се казва така. Същевременно не са изкилифищени, а съвсем приятни за ухото и българо звучащи. Взех ги от интернет след ровене, не сме ги измислили сами.

Сетих се да ви споделя за Ива още нещо- чудехме се дали да е Ива или Ивана. На мен лично Ивана малко повече ми харесва. Обаче една колежка като каза "НЕ", нейната щерка ,  тогава трети клас, се казва Ивана, и вика "всички в училище й се подиграват,че е кръстена на чалгарка, детето много се травмира". И ние се отказахме. А уж 90% от българите били фенове на чалгата...
По същия начин моя позната, която кръсти дъщеря си Преслава, сега страда от същото нещо - подигравки заради чалгарка певица. Пък то не останаха имена!

Ние търсим имена,които да са славянски, кратки, звучни, женствени или мъжествени, според пола, да не се римуват с подигравателни думички и да имат лесно обръщение. Аз примерно в училище дълги години страдах заради името си, Ирина никой не измисли как да ми вика на галено, викаха ми Иринке, а момчетата ми се подиграваха с урина.

# 68
  • София
  • Мнения: 650
Здравейте и от мен. Hug
Пак забравих да пиша да ме включите в списъка. (На кой трябва да пиша?)
Иначе сме ок- 90% мома и чакам ФМ на 10 април.
Гледам за имена си говорите- ние имахме 100% име за мъж но женското ни е проблем..но има време да го измислим. ММ иска да е кръстено на някой-аз не държа и така..
Лек ден на всички  Hug

# 69
  • Мнения: 120
Здравейте! Докато ви изчета то стана обяд  Mr. Green
Гледам за имена си говорите, ние на 100% имаме женско име, но мъжкото е мъка - всички имена, които предлагам, според моя приятел звучат гейски. Много харесвам името Филип, но май няма да ме огрее, това било според него 100% гей име  Joy Иначе и нашите имена няма да са на никой от фамилията. Въпреки че знам, че и четиримата ще твърдят, че това няма значение, остава едно неприятно чувство на предпочитание, единия пред другия. Името за момиче съм си го избрала още преди да забременея и се прие веднага от приятеля ми.
Някой по-назад питаше за количката, която сме избрали - засега на тази сме се спрели, най-много ни харесва от всички разгледани досега, въпреки че можехме да вземем и по-евтина на АБЦ Дизайн от Германия, но май се отказахме, тази много ни хареса - http://rayatoys.com/baby/details.php?offer=11925

# 70
  • Мнения: 5
Страхотна тема , благодаря на създателката  newsm51
Хубава тема сте подхванали, и аз все повече се замислям за името на бебчо  .
Мисля ,че това да кръстиш детето ня някого е вид уважение към него и понеже не всяко семейство има по 4 деца се е намесила традицията да се кръщава на родителите на мъжа - един вид продължение на рода.
Разбира се всеки си има право на избор и затова и кръщаването като се взема само първата буквичка е добър вариант - първото ни дете е на свекърва ми , която се казва Райна - детето е Радина, никой не се е съмнявал, че  е кръстена на нея.
Сега ще бъде на свекър ми и на моята майка , които са с една и съща буква Д - измислила съм за момиче Дея или Деяна, а за момче - Даниел и други има много ама не мога да си харесам.

Някой беше писал за мъжко име с Е - сещам се за едно много любимо за мен Емил.

# 71
  • Мнения: 29
Приветттт сладурки   bouquet
Още не мога да ви изчета, но Нанита напълни ми очите мила Hug Много искам да бъда за моите деца всичко това, което ти си описала за твоята майка!!! Тъй като аз също от много малка съм само с майка ми, но за съжаление всчики други роднини са ми много по близки от колкото тя някога е била или ще бъде /много е тъжно и жалко това и много ме боли, но ..../ Аз много обичам и много бих искала да къстя, ако е пак момче на братовчед ми Росен или с Р, за съжаление много рано трябваше да се разделим с него. И аз бих кръстила на него, но не мисля че ММ би се съгласил, не сме обсъждали, аз знам че ще ме подкрепи, но от друга страна аз сега докато пиша това за него и ми се пълнят очите и си мисля, че на всяко изговаряне на името му ще ни носи повече болка отколкото радост. Така, че много е лично и много има да се помисли над това, но най-важното е как вие го усещате и най-вече ти.
Амели за зодия Дева съм и съгласна и не. Имаме приятел, които е точно както го описваш, но пък на ММ брат му е Дева и мога да кажа, че е ужасно умен, преуспял в своята си сфера и има много приятели.
Това го пиша от 9.30ч  hahaha Вече забрабих какво друго щях да:)
Имаше днеска мами за преглед, стискам палчета и приятни срещи с бебоците  bouquet
Ейййй аз трябваше да звъня да видя как ми е урината, че вчера дадох  ooooh!

# 72
  • Русе
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, при мен в Русе вали сняг днес ще ходя при доки и се надявам да ми каже пола  Praynig Praynig Praynig Praynigи при мен нищо ново скука с това време къде да ходиш
аз за лято и море си мислех а то шейната и зимните дрехи трябва да вадя пфф smile3516 не мога никъде да мърна
аз за име съм си намислила ако е момче да е Крум а ако е момиче Ана-Мария  Peace Peace smile3525 но не е решено още чудя се  newsm78

Много се радвам за новата темичка  Hug
някои може ли да ми каже как да се впиша за името и термина в първата страничка?

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 11:25 от harikliq_222

# 73
  • Мнения: 0
Добро утро!

Включвам се и аз в новата тема. Благодаря, чудесна е!  Heart Eyes

 morning Чак сега сварвам да седна да си изпия кафето (студено) и да си ви прочета!

За имената и буквичките да обобщя, че в крайна сметка важното е да са здрави бебешоците. Много ясно, че няма да ги кръстим Грудьо или Мавруда.  Mr. Green


 rotfImbo

Ние Стела я кръстихме на бабата на мъжа ми, която така си се казва. Бяхме го решили още преди да се оженим, че първата щерка ще ни се казва така. Всички се чудят каква е тази баба с такова "модерно" име  Laughing Аз честно казано в началото не бях много очарована, но все повече и повече си го харесвам и не мога да си я представя моята Стелуша да се казва другояче. А и семантичната асоциация е хубава - звездичка! Интересно, че и когато я кръщавахме, свещеникът също каза красива звездичка Simple Smile Нищо, че тя орева орталъка  Joy
Бебо, който сега чакаме май няма да го кръщаваме на никой определено. Ако е момиче обаче може би ще искам да го кръстя на моята баба - майката на мама. Името е красиво, само ще си го побългарим. Хелена е на фински, на български ще го направим Елена. Красиво ми е много. Но нали си искаме момче, та ще видим - още го мисля, както казах вече.

Танище, ами на мен пък Филип ми е сред най-любимите мъжки имена. Какво гейско има в него?? Ето ти един Филип Македонски - от мъж нагоре   Grinning

Аз напоследък пък съм фен на старите български имена, защото ми се струва ценно да се запазят. Вече никак не ми се струват грозни имена като Цонка, Пенка, Станка, Кръстьо... Наистина, честно ви казвам. Не знам как ми се измени мнението, но започнах да ги възприемам някак от нова гледна точка. А и с тая глобализация вече няма кой знае какво значение - искам да кажа, че българските имена звучат много екзотично на чужденците и по-скоро е положителен интереса, отколкото отрицателен... Абе нещо напоследък не мога да се изразявам добре...

Памперсче, радвам се, че се разписа, дано всичко да ти се е наредило. А от другата седмица май го дават да се запролетява, така че да живнеш и да се събудиш за екшън!

Докарах ли фермана?  hahaha

Спокоен ви ден, дами!

# 74
  • Мнения: 3 235
За съжаление зодията дева не е силна зодия, в повечето случаи хората, родени под този знак са плахи,нерешителни, свити ...тайно се надяваме бебенцето да подрани и да хване Лъва.

Ако знаеш и аз как се надявам да родя лъвче  Praynig Но за всеки случай сме си избрали силни по значение и характер имена да подсиля малко бебчо, ако все пак е дева.

Иначе съм съгласна с момичетата, че съдбата няма нищо общо със зодията. Аз просто не харесвам никак девите и дете с такъв характер въобще няма да се вписва в семейството ни - ние сме емоционални, бурни, смели, подвижни, шумни, борбени, любвеобилни, емоционални, енергични.... Crossing Arms

Bebitka, и аз имам постоянно апетит и вече "някоя бисквита" не ми върши работа да му задоволя глада hahaha Но аз все още не мога всичко да ям и се ограничавам.

new leaf, като се родиш планетите са разположени по даден начин и това определя характера и съдбата ти. При всеки е индивидуално, дори и за хора родени в един ден. Зодията е една обща рамка, а асцедента и той така. Сами по себе си нямат голямо значение.В детските си години човек се характеризира повече със зодията си, а като възрастен- с асцедента си. Ама това е много общо и относително. Mr. Green Астрологията е изключително сложна наука. То е като комбинации и вариации на десетина планети и ощее толкова други звездни тела + съотношението им едно към друго. Математиката пасти да яде  hahaha

Лече-Буболече, аз се сещам за: Нина, Никол, Николина, Невена, Николета, Надя, Нора, Невяна, Надежда, Надя, Недислава, Недимира, Нели, Нелина, Наташа, Наталия,Неделина, Ния, Нона.

За мъжко име с Е - много ограничен избор: Емил, Емилиян, Евгени, Евлоги, Евдоки Tired


happy_day
, недей да криеш снимката, ами я показвай. Mr. Green

dharmaaa, пиши на авторката на темата. И на 1-ва страница го пише  Mr. Green

Иначе и аз като Amelly съм почитател на славянските имена и точно такива сме си избрали.

Май и днес ще се отдам на мързел - нищо не ми се прави в това ужасно време.

kotkincho, ти с моите фермани ли искаш да се мериш?!  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт