Хистеректомията - въпроси , отговори , коментари .

  • 173 035
  • 727
  •   2
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 13
Джесика,да права си срастванията не се виждат на ехограф.6м.след операцията се появиха тези болки,на ехографа не се вижда нищо притеснително и ми казаха,че е най-вероятно срастване.А една докторка ми препоръча да си направя колоноскопия,е не съм правила за сега-страх ме е EmbarassedПо повод функцията на яйчниците и моят доктор ми каза същото трябва един път в годината да пускам хормони.Аз ходя на контролен преглед 2пъти годишно за бъбреците(имам кисти),така си проследявам и другите органи.Яйчници-нормални размери,няма паталогични изменения.

# 61
  • Мнения: 667
Хоп ето ме и мен в темата Peace Привет на всички Simple Smile От другата тема съм Гена с радиаклната хистеректомия и секцио Simple Smile  Моята операция беше на 10 декември 2012г. Тоест преди 4 месеца  Отново да разкажа newsm78 доцент Славчев ме оперира с доктор Дяволов и професор Иванов. Операцията ми продължи 5 часа. В един ден родих и ми отстраниха детеродните органи+лимфни възли и пластика на пикочен мехур (не зная защо   са рязали мехура). В реанимация бях три дена операцията ми е била тежка заради бебето....възстановявах се много по бавно от описаното тук  отново заради бременността но сега почти всичко е наред Не съм плащала на никой нищо нито лекарства съм купувала. Не съм дала нито стотинка може би  отново заради бременността и спешността   на операцията . Благодарна съм на Всички в болницата които се грижеха за мен не мога да опиша вниманието и усмивките които получавах  относно доцент Славчев и говора му искам да ви кажа че ако има нещо важно което трябва да знаете бъдете сигурни че ще ви го каже ясно бавно и внимателно  и ще отговори на въпросите ви. Поне при мен беше така като накрая си даде и личният номер за да мога да го потърся в случай на нужда  което аз направих три пъти.Зара ди бебето не бях в отделението на доцент Славчев но той идваше да ме види как се възстановявам. За мен страшното дойде после.

# 62
  • Мнения: 667
Имам питане към тези които са минали операцията и са имали проблеми с пишкането а после са минали и лъчетерапия. Кога моля ви кажете ми се възстанови ходенето ви до нормално по малка нужда??? Колко време мина при вас???  То такива напъни са при мен че направо ми се плаче вече . Сдобих се с хемороиди от бременността и сега от напъването стана нещо страшно Sad мажа се слагам свещички но се получава омагьосан кръг.Моля ви споделете Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 360
Гена, ти си истински боец! Дано всичко страшно е зад гърба ти! Възстановяването след лъчетерапия е общо взето индивидуално, а ти имаш и пластика на мехура. Някой хора са по-чувствителни от други. Дано някой сподели личен опит.

# 64
  • Мнения: 32
Относно яйчниците на мен един от лекарите ми каза, че си функционират правилно. Обаче ми каза, че след такава операция по принцип спирали да работят след около 7-10г. Чудя се дали е вярно. Каза, че при мен така като ме гледал няма да е скоро  Laughing По какво съди.....? Не знам.

За гимнастиката... аз преди си ходех на фитнес. Сега около 35 дни след операцията започнах пак. Първите пъти много леко, после постепенно увеличих тежестта на някои упражнения. Гледам да не вдигам повече от 8 - 10кг. наведнъж и това разпределено в 2 гирички.
Вече си правя старата програма, но не правя 1-2 упражнения, както и коремни преси за долна част на корема. Правя само за горна 4*20 повторения. Пробвах за долна част, но успявам само 8-10 да направя и ме заболява долу в ляво там където ми свършваше дренажа.

Смятам да продължавам с тренировките. Хубаво е и като видиш резултата е още по-хубаво  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 67
Здравей, Гена, радвам се, че още някой споделя опит тук:) Ако се бях решла на конизация по време на бременността, може би и моята операция щеше да протече по същия начи /според доц. Славчев/, но пък дали щях да преживея стреса 6 месеца да бременея, като знам че имам рак, не се знае.. Та макар и да ми се налага по този начин втора операция, за мен и бебето ми това май е по-доброто решение.. Пък и като чета, при теб възстановяването е било доста по-тежко, а това надали е най-добрия начин да посрещнеш детето си.. Адмирации за смелостта, би ли споделила при теб какво наложи хистероктомията, по това, което чета тук, ми се струва, че случаят ни е аналогичен..

Към Дан75 - току що играх играта с кръводарителите - вчера чак доц. Славчев ми каза, че до днес на обяд трябва да предоставя бележки от двама дарители, и се вкарах в една въртележка.. Този болен, онзи с шарка, трети с кръвно.. С триста зора успях да намеря двама души /а всички в родата са многодетни до девето коляно, имам за цял полк братя, сестри, лели и братчеди! Grinning/ да ги източат, така че имай го в предвид! Не е задължително да ти искат дарители, но за всеки случай подготви двама-трима, за да не те изненадат и да опреш до "братята" пред кръвния център.

Още веднъж ви благодаря на всички за милите думи и за подкрепата, и специално на Джеси, която за малко да я загубя като фен заради "духовитоста" си Simple Smile) Планирана съм, в понделник сутрин ще ме обезматкяват, и още в четири, надявам се, ще мога да пратя едно емотиконче, че съм мърдаща Simple Smile)

П.С. най-сетне открих "другата тема" Simple Smile Гена, няма да те връщам към преживяванията, прочетох там всичко, и разбирам, че случаите ни наистина са идентични, само дето при мен до последно имаше надежда да е само ин-ситу.. Видях обаче, че освен че сме със сходни истории, сме и комшийки, че и децата ни са на една възраст - и аз съм в Младост 1, в 26бл. ако имаш желание, пиши едно лично, да разходим бебоцитепрез уикенда, и да си поревем на по биричка в някоя от градинките :*

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 15:39 от Antri

# 66
  • София
  • Мнения: 964
Antri,  Hug  нали се разбрахме  с теб  .........то   и аз  съм  духовита  ,обаче ти  си   върха....... bowuu Peace

 Искрено ме  развесели  с това :

Цитат
Планирана съм, в понделник сутрин ще ме обезматкяват, и още в четири, надявам се, ще мога да пратя едно емотиконче, че съм мърдаща )
  Joy Joy

Ееееееее  няма такъв  "екземпляр " като теб ,  няма начин да не си мърдаща и още как !  Hug

И  аз благодаря на  всички , които споделиха  относно  функцията  на  яйчниците .  Питам  ,защото ,доколкото помня някой  в  предишния  сайт беше  писал  ,че  като няма вече матка  , яйчниците функционирали  1 г.  и спирали и  "изсъхвали ".  Това  от  лекар не съм го чувала  ,та затова реших  да питам и вас .  Мерси за  отговорите на всички!  Hug

mariyka, ще  се справиш  с корема и  ще си влезеш  във форма разбира се  , но  не се натоварвай  още ти е скорошна операцията , просто си трябва време да мине .  Вярвам  ,че всичко ще  е наред  . Peace


За гимнастиката... аз преди си ходех на фитнес. Сега около 35 дни след операцията започнах пак. Първите пъти много леко, после постепенно увеличих тежестта на някои упражнения. Гледам да не вдигам повече от 8 - 10кг. наведнъж и това разпределено в 2 гирички.

 Това да вдигаш  гири  10 кг.  ,при  положение  ,че си оперирана преди  2м. се  е доста рисковано  ,  внимавай  с тежестите .  На мен ми беше  казано  до  6 м.  от операцията  да не вдигам повече от  3-4  кг. максимум .  Не  знам до колко съм го спазвала  ,но  се въздържах  от тежести .  Имай предвид  , опасността от  смъкване на  черва  ,пикочен мехур и  влагалище  . Така  ,че се пази  !  Peace

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 16:00 от Gesika

# 67
  • София
  • Мнения: 1 312
  Antri,dano всичко мине добре и в 4ч. в понеделник, да се обадиш Hug
  Ю.Николова. за яйчниците преценяват дали може още да функционират и ако ли не ,тогава се махат-както при мен. Доктора ми каза,че били позасъхнали,което означавало, че спират яйчниковата си функция.Точно така се изрази,позасъхнали,присвити. Но,и аз на 45г се оперирах.
 Гена,аз съм правила колоноскопия,няма нищо страшно,с пълна,но кратка упойка се прави и след това си тръгваш.За какво ти искат,като профилактика ли? Аз правих заради леко кървене и се оказа малко полипче,което махнаха при огледа.
 Момичета,а как определяте, че срастванията са сраствания,а не лимфни възли-възпалени.Трябва да го напипвам ли. на свивката на крака ме боли,не напипвам нищо,но ме безпокой/да не би да е нещо по лимф.възел/ Sick

# 68
  • София
  • Мнения: 1 312
  Gesika Peace,това за носенето на  НЕтежко е много правилно,на мен ми казаха ,не повече 1,2кг ,но разбира се аз не го спазвам и да не съжалявам ...после.  А спорта за мен е, не от любимите... Simple Smile

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 15:58 от мм

# 69
  • София
  • Мнения: 964
 Аз  доколкото поне  съм разбрала, май  това  да не се вдига  тежко  важи  за първите  6 м.  до  1 г.  от  операцията , не  завинаги  .  При мен  след  20 дни става  1г. и  6 м. ,да не  мислиш  ,че  аз спазвам  ,то нали жените  не  се спираме и сме  все с торбите ........ newsm71  animal037 clean

# 70
  • София
  • Мнения: 1 312
Е да не спазваме,но нали сме жени трябва да се пазим,с по слаба физика сме,на мен от носене на тежки торби с пазар,ръцете са ми се удължили...А след операцията думите на доктора ми бяха,от тук на сетне твоя живот тръгва в друга посока, само удоволствия,добри приятели и забрави за прахосмукачка и по-тежко от 1,2кг...Е малко според меn е пресилено,но има и доза истина-добра истина!

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 16:27 от мм

# 71
  • София
  • Мнения: 964
 newsm79 Това за прахосмукачката  не съм го чувала ?  Shocked  Тя  какво може  да ни "причини " , че аз  ежедневно  я "измъчвам" ........ hahaha

# 72
  • Мнения: 140
И на мен тая работа с яйчниците не ми е много ясна!Уж функционират нормално , а какво става с неоплодените яйцеклетки ?Юлия беше питала относно туморния маркер ,някой от вас правил ли е такова изследване?
Стискам палци на Antri.
От време на време ме спохождат лоши мисли ,сигурно още е прекалено скоро -всичко се случи ужасно бързо-конезацията ми беше на 18.02. , а на 19.03 ми беше операцията.Днес пак ме завладяха едни от рода ,че детето ми ще си остане без братче или сестриче и ще бъде само в света , когато нас с баща му няма да ни има.После си казвам , че дори и да има пак не е гаранция , че ще се разбират и подкрепят.Някакви такива -че лишавам мъжа си от възможността за други деца .....

# 73
  • Мнения: 67
Юлия беше питала относно туморния маркер ,някой от вас правил ли е такова изследване?
Стискам палци на Antri.
Мерси, Зори:)
Относно маркерите - аз пуснах такива сега, и след като ги пуснах в лабораторията, естествено ги пуснах и в Гугъл Simple Smile Маркерите не се поемат от ЗК, в Кандиларов двата маркера, които ми поискаха - SCC и CIFRA 21-1 струват 60лв. Доколкото прочетох, тези маркери се искат, за да се следи лечението, не са категорично потвърждение на диагноза. След определено време се пускат пак, и ако са надолу - знаи лечението има ефект, лаишки казано.. При мен и двата /единият е за процеси в шийката, другия, мисля, за бял дроб/ са много ниски - SCC с резултат 0.1 при референция до 1.5, и CIFRA 21-1 с резулат 0.7 при рефентна стойност до 3.3, та не знам как точно ще следят с тях, но това колкото и да ми се иска, не значи, че осмокракото не вирее.. Има хора с рак в напреднал стадий, без туморните маркери да са повишени - мисля, че по това което прочетох, акуратността им е на около 30-50 процента, но все пак показват дали се влияе организмът от лечение.. Off Topick - Май казах лечение около 60 пъти, крайно време е да намеря синоним  newsm78

Пък и на мен ми е мъчнничко, че бебочка няма да си има братче и близначета - бяхме планирали още едно теленце за догодина Sad Ама се успокоявам - нали яйчници ще ми оставят - ще забогатея, ще оправят нещата със сурогатното майчинство, и ще опечем едно бебе:) Или пък ще си осиновим - има такива сладки циганета Simple Smile) Пък и овреме си смених преофесията - бях юрист, сега съм детегледачка - имам си четири от мен отгледани, така че детска любов няма да ми липсва:))

# 74
  • Мнения: 140
Юлия беше питала относно туморния маркер ,някой от вас правил ли е такова изследване?
Стискам палци на Antri.
Мерси, Зори:)
Относно маркерите - аз пуснах такива сега, и след като ги пуснах в лабораторията, естествено ги пуснах и в Гугъл Simple Smile Маркерите не се поемат от ЗК, в Кандиларов двата маркера, които ми поискаха - SCC и CIFRA 21-1 струват 60лв. Доколкото прочетох, тези маркери се искат, за да се следи лечението, не са категорично потвърждение на диагноза. След определено време се пускат пак, и ако са надолу - знаи лечението има ефект, лаишки казано.. При мен и двата /единият е за процеси в шийката, другия, мисля, за бял дроб/ са много ниски - SCC с резултат 0.1 при референция до 1.5, и CIFRA 21-1 с резулат 0.7 при рефентна стойност до 3.3, та не знам как точно ще следят с тях, но това колкото и да ми се иска, не значи, че осмокракото не вирее.. Има хора с рак в напреднал стадий, без туморните маркери да са повишени - мисля, че по това което прочетох, акуратността им е на около 30-50 процента, но все пак показват дали се влияе организмът от лечение.. Off Topick - Май казах лечение около 60 пъти, крайно време е да намеря синоним  newsm78

Пък и на мен ми е мъчнничко, че бебочка няма да си има братче и близначета - бяхме планирали още едно теленце за догодина Sad Ама се успокоявам - нали яйчници ще ми оставят - ще забогатея, ще оправят нещата със сурогатното майчинство, и ще опечем едно бебе:) Или пък ще си осиновим - има такива сладки циганета Simple Smile) Пък и овреме си смених преофесията - бях юрист, сега съм детегледачка - имам си четири от мен отгледани, така че детска любов няма да ми липсва:))
No comment  Mr. Green
Izliza che mai niama nachin da se razbere imash li rak ili niamash ot tezi markeri?

Общи условия

Активация на акаунт