Доктор Оги отново е сред вас :-)

  • 23 812
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 218
Наистина трябва да изминат поне 20 дни след отшумяване на вирусната инфекция, за да се възстанови имунитетът на детето. Колкото до ЯМР - той няма силно лъчево натоварване, а  не съм убеден че магнитното поле може да бъде от такава вреда. Все пак трябва да се прецени и общото състояние на детето. Каквото и да е, изследването не е спешно. Ще чакам да се обадите.

# 46
  • Мнения: 5 532
Рори, само ще допълня, че не съм чула за механизъм за удължаване на направлението по здравословни причини, но аз обикновено връщам направлението докато е в срок, и личната лекарка ни издава ново след това когато наближи прегледа. Не е необходимо дори да ходиш и да върнеш самият лист, а просто да се свържеш с лекаря издал направлението.

# 47
  • Мнения: 1
Здравейте, проф.Бранков!
Искам да попитам при възпалено незабелено пишле на бебче на 11 месеца, при уролог или при детски хирург се ходи на преглед?
И при възпаление прави ли се забелване?
Благодаря предварително!

# 48
  • София
  • Мнения: 3 218
Освен детските хирурзи в "Пирогов" има и специалисти по детска урология. Детски хирурзи има и в големите градове. Аз лично работя в "Токуда" където и детския уролог д-р Такова. Изборът е Ваш.

Ако имате "възпаление" правете първо компреси със смрадлика или риванол. За забелване според мен е още рано.

# 49
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
Доктор Оги ще разкажа за нашите одисеи и да ме насочите ако може. Дъщеря ми е на 3 м.и 10 дни. На 26.02 се закашля но от раз влажна кашлица. Веднага я заведох казаха снимка и излезе пневмония без температура. Пихме панцеф и докторката ни(не лична) смяташе че нямаме пневмония. Пихме 7 дни и кашлицата, която беше мн слаба спря но и остана задна хрема.След една седмица пак почна да кашля пак снимка пак пневмония взеха ни в болница 5 дни на уназин. Изписаха ни с алгоментин, аз не вярвах че сме излекувани, защото още хъркаше нослето от таз задна хрема. След аугоментина нямаше и 3 дни и пак всичко наново. Изписаха ни клацид след 2 дни пак ни слушаха и казаха пак снимка 3 вече и пак пневмония. Пак сме сега в болница. Трябва да уточня, че след храна изтича мляко от устичката и може и след час ако е заспала. Храним се по 100 гр. Най- много и то с много зор, трябва да заспи и тогава. Съмненията са вече че прави инфекция от това дето връща мляко. Минахма на НАН  АР, но тя е повече на кърма цедена, не иска да суче. Температури сме нямали, гърлен секрет отр. Изследвания все в норми. Утайка 11, левкоцитеи10.7, срп 2,3. Сега пием след ядене гастротус, мн трудно го давам защото тя все спи нали се храним като заспи. По тез симптоми какво предполагате че може да има, повече от месец не можем да се оправим, много ми е притеснено какви са тези пневмонии, изтровихме я от антибиотици. Наддава си от предното изписване до вчера 200 гр е наддала за 12 дни. 4810. Тя се роди 2530 изписаха ни 2400. Трябва да се огледа за рефлукс дали има наистина и ако да каква степен и как се лекува. Благодаря предварително за отговор. Можем ли да дойдем при Вас?

# 50
  • София
  • Мнения: 3 218
При рецидивиращи белодробни процеси е нужно да се изясни дали бебето няма някакъв вроден белодробен проблем. Ако рентгеновата снимка не е точна, възможно е по преценка да се направи скенер и ЯМР. Пренаталната ехография на плода показа ли нещо съмнително? НЕ се стряскайте, това са разсъждения  Simple Smile

Ако трябва да се насочим към рефлукс репоръчвам Ви да дойдете на преглед в Токуда при д-р Лазарова, детски гастроентеролог. По преценка тя извършва изследване на киселинноста на хранопровода, с което се изяснява дали има връщане на солна киселина. Изследването се провежда за 24 часа, но не е натоварващо за детето. Съобразно резултата тя ще назначи терапия, а ако трябва ще ви консултира и с мен.

# 51
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
При рецидивиращи белодробни процеси е нужно да се изясни дали бебето няма някакъв вроден белодробен проблем. Ако рентгеновата снимка не е точна, възможно е по преценка да се направи скенер и ЯМР. Пренаталната ехография на плода показа ли нещо съмнително? НЕ се стряскайте, това са разсъждения  Simple Smile

Ако трябва да се насочим към рефлукс репоръчвам Ви да дойдете на преглед в Токуда при д-р Лазарова, детски гастроентеролог. По преценка тя извършва изследване на киселинноста на хранопровода, с което се изяснява дали има връщане на солна киселина. Изследването се провежда за 24 часа, но не е натоварващо за детето. Съобразно резултата тя ще назначи терапия, а ако трябва ще ви консултира и с мен.
[/quote

Благодаря за отговора. Пренатална ехография никога не е показала проблем а ходих всеки месец, защото е инвитро и си я следеше доктора.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 218
Видях, че сте от Бургас. Само в София има сериозни сертифицирани специалисти по пренатална ехографска диагностика. Това го казвам като информация. Нищо не пречи да дойдете в Токуда да прегледаме детето. Все пак вярвам, че няма да открием нещо лошо.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 218

Всъщност сега видях, че Вашият пост е от 31 март  #Crazy  Дано всичко вече да е наред  Hug

# 54
  • Мнения: 144
  bouquetПрофесор Бранков честит рожден ден!Желая ви много здраве и много професионални успехи.Радваме се че познаваме такъв прекрасен човек като вас.Весел празник.Имам един въпрос към вас.На синът ми Веселин с Волф-Хиршхорн синдром вие всяка година сменяте гастростомата.Вече ни е време за смяна.Миналата година му сложихте 28 номер.Дали има при вас гастростоми с този номер?Възможно ли е тази година пак да я сменим както миналата?ще ви звънна за да се разберем.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 218
Благодаря за пожеланията.
Обадете се, мисля че мога да ви помогна. Елате когато можете.

 Hug

# 56
  • Мнения: 2 070
Здравейте, професор Бранков.
Преди време съм писала в темата за рефлукса.От около месец и половина дъщеря ми отказва да се храни нормално.Казва, че я е страх да не се задави с храна.В началото избягваше храната все едно и е враг.Ядеше на сила, по-малко и веднага ставаше от масата .До като се хранеше ставаше вир вода.После нещата малко се нормализираха, но пак дъвче прекалено много храната, прави я на каша и винаги пие вода след преглъщане.Сяда да яде, когато я накарам и изобщо не посяга "случайно"към нещо хранително на масата.Да подчертая , че винаги е имала апетит, дори прекален, отдавна се се борим с излишни килограми.Постоянно дъвчеше нещо и ядеше през два часа.Сега е на 11 години, беше на пет, когато с пх-метрия и поставиха диагноза киселинен рефлукс.От, около година не сме имали такива прояви.При нея се изразяваха в давеща нощна кашлица и постоянна хрема.След започване на лечение имаше такива прояви средно два пъти годишно.Казва, че нищо не и пречи в гърлото, не се е задавяла с храна, не повръща, но въпреки всичко изпитва панически страх от задавяне.Има апетит но първоначалния ентусиазъм се изпарява с започване на храненето.Яде вяло и е напрегната.Като я разпитвам, споделя, че не се наяжда но се уморява от непрекъснатото напрежение да не се задави и спираОт тогава се промени и в държането, тъжна и неразговорлива е.Винаги е била много плашлива и тревожна, но сега плаче от най-малкото нещо. Отслабнала е с 4 кг за месец и половина.Малко преди да се прояви това имахме семеен проблем на който тя беше пряк свидетел.От това, което Ви описвам Вас или психолог да потърся за помощ?

Последна редакция: нд, 21 сеп 2014, 19:23 от Пали

# 57
  • София
  • Мнения: 3 218
От тогава се промени и в държането, тъжна и неразговорлива е.Винаги е била много плашлива и тревожна, но сега плаче от най-малкото нещо. Отслабнала е с 4 кг за месец и половина.Малко преди да се прояви това имахме семеен проблем на който тя беше пряк свидетел.От това, което Ви описвам Вас или психолог да потърся за помощ?

Вие сама си отговорихте. Децата са много чувствителни, те всичко виждат, разбират и го възприемат с голяма емоция. В случая нейната емоция е насочена навътре. В най-лекия вариант тя щеше да се оплаква от гадене, болки в корема, неопределен дискомфорт... явно при нея този вариант е доста сериозен.
Дано преодолеете това състояние  Praynig

# 58
  • Мнения: 2 070
Благодаря Ви,  професор Бранков!
Някак си ми олекна.Не, че психическото здраве е за подценяване,
но, ако допускахте физически проблем вследствие на рефлукса, щеше да е далеч по-сериозно
Бъдете здрав!  bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 3 218
Благодаря Ви,  професор Бранков!
Някак си ми олекна.Не, че психическото здраве е за подценяване,
но, ако допускахте физически проблем вследствие на рефлукса, щеше да е далеч по-сериозно

http://www.edna.bg/za-roditeli/deca/kak-da-sprem-detskite-lyzhi-4626572

http://semeistvo.bg/index.php?option=com_content&task=view&a … 284&Itemid=75

 Hug

Няма да пращам линк към мои статии, защото са много професионални  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт