Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема №4

  • 179 174
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Знам, че сте креативни и с много идеи, за това към вас се обръщам за помощ и вдъхновение Mr. Green
Имам един голям шкаф над пералнята, който искам да използвам пълноценно, а не да е склад за боклуци. Явно цялото това помещение е било някога перално, мокро или там както им се е викало преди години. Сега е разграден на два шкафа - за пералнята и това горното. Обаче ми е крайно неудобен и дълбок. Използваме го да тикаме всякакви рядко използвани щуротии, защото ми е нефункционален. Сега го измерих, започва от 120 височина и е до тавана, дълбок е 70 см, долния рафт е 40 см. Дайте идеи как да оползотворя пространството. Мислех за кърпи и чаршафи, но е с голи стени, с обща стена с баня и тоалетна. Все си мисля, че всякакви гадини ще лазят, макар да изглежда чистичко. За буркани и шишета, ама много дълбоко...още рафтове ли да сложа, или от тия металните кошници, които се прикрепят към рафт.  ooooh!
Толкова снимки разгледах и толкова неща си харесах, особено американските килери, ама ми се иска и да не инвестирам много  Joy

# 721
# 722
  • Мнения: 576
В ИКЕА има калъфи за съхранение на дрехи различни размери затварят се плътно с цип,а може и да облицоваш стените с нещо.

# 723
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
моят гардероб най-накрая пристигна и сега ми трябват всякакви кутии за дрехи и обувки и органайзъри за бельо та се чудя къде са най-евтини? другата седмица ще обикалям по мебелните магазини в търсене на 4-5 неща, дали ще имат в домашните потреби такива работи или направо да отивам в Джъмбо?

# 724
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Замислям се на първо време да се пробвам с дървени или пластмасови касетки, поне лесно ще ги издърпвам, за да вадя каквото ми трябва. Само трябва да измисля от къде да си набавя такива. В olx гледах и по левче бройката, което идеално ме устройва. Дори и да не се получи, няма да съм се набутала  Joy

# 725
  • София
  • Мнения: 477
Да се пльосна и аз тук. Много ми е неорганизирана къщата и има много за подобряване. Връщам се да поразгледам

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Момичета новодомакинка съм Simple Smile Кухнята вчера стана готова. Та вие как си държите картофите и лука? Искам нещо като в кутия ама да не се развалят

# 727
  • София
  • Мнения: 360
В хладилника, в гаража...

# 728
  • София
  • Мнения: 681
По едно време ги държахме на терасата, ама сега зимата ставаше много студено и замръзнаха няколко и ги прибрах в апартамента.

Понеже кухнята не е от особено топлите стаи в него много рядко нещо се разваля там. Трябва да е прекалено застояло вече, че да се развали. И си държа лука и картофите в едно пластмасово шкафче с чекмеджета от този тип:


Като съм постелила по един вестник под зеленчуците, за да не са на пластмасата и да може да поема, ако нещо им запарва, както и държа съвсем леко открехнато чекмедженцето да влиза въздух.

До сега съм нямала проблеми с развалени картофи и лук. Пускали са чат-пат коренчета картофите, но не е било масово явление.

Ако имаш килер и е хладен и там може да ги държиш. Или на затворена тераса, тип веранда също става.

# 729
  • Мнения: 3 959
Много ми хареса тази идея. В България виждали ли сте нещо подобно  newsm78 Направо очите ми останаха  Grinning

# 730
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Всяка мебелна фирма може да го направи. Аз ще правя подобно в коридора, но по-малко.

# 731
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Няколко идеи за съхранение на обувки. На мен лично ми е голям проблем. Случвало ми се е да забравя за някои, че ги имам изобщо.
Скрит текст:



# 732
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Много симпатично и подредено, но така в спалнята не бих ги сложила, нищо че са в затворена ракла!

# 733
  • Мнения: 23 410
В Икеа има едни хубави кутии за обувки;
http://m.ikea.bg/images/500x500/90186391/0.jpg?v=0

# 734
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Като сметнах колко ми трябват и колко излизат като цена и се отказах  Simple Smile
Сега са ми в долната част на гардероба (тези извън сезонните) в големи картонени кутии (от ботуши и в една кутия има 3-4 чифта). Преди ми бяха всеки чифт в отделна кутия е падаше страшно ровене.
Тези идеи ми допаднаха за антрето.

Общи условия

Активация на акаунт