Предстои ми лапароскопия - тема 7

  • 134 333
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Приемат те сутринта и си тръгваш още същия ден, ако няма усложнения, а за очистителното ще ти го изпишат преди това. Има и други неща, специално ще имаш инструкции Simple Smile

# 691
  • Мнения: 4 009
След лапароскопията ми(януари 2016) корема видимо ми е по-издут и наддадох няколко килограма.
При вас как е ?

marianka77,моят корем не е бил издут след лапароскопията.
Единствено първите два дни усещах нещо като балончета под лъжичката,сякаш имах останал въздух в корема.Но това усещане бързо премина.
Не мисля,че коремът ти е подут от лапароскопията,минало е доста време оттогава.
Ако приемаш някакви лекарства на хормонална основа,може подуването да е от тях.

# 692
  • Мнения: 420
в момента приемам само DHEA и то един път дневно

# 693
  • Сливен
  • Мнения: 825
Здравейте,правих наскоро лапароскопия и искам да успокоя всички,че това е една изключително лека интервенция.Аз имам правена коремна операция преди това и се бях настроила да боли много,но..не Grinning
Моята лапароскопия беше оперативна.Прекъсване на тръби с хидросалпинс,отстраняване на стари сраствания и ендометриозни огнища.
Тъй като имам голям белег от предишна операция и се чудех на какво ли ще заприличам след лапароскопията,и как ще се покажа на плажа
Интересно ми е как след коремна операция са се съгласили на лапаро.Понеже аз имам лапаро след нея коремна и сега като ме оперираха за киста пак коремна понеже доктора каза че няма как след коремна лапаро.Може би  зависи и коремната по каква причина е била.И да белега на лапарото по даже няма белег в сравнение с рязането от коремната.

# 694
  • Мнения: 4 009
Здравейте,правих наскоро лапароскопия и искам да успокоя всички,че това е една изключително лека интервенция.Аз имам правена коремна операция преди това и се бях настроила да боли много,но..не Grinning
Моята лапароскопия беше оперативна.Прекъсване на тръби с хидросалпинс,отстраняване на стари сраствания и ендометриозни огнища.
Тъй като имам голям белег от предишна операция и се чудех на какво ли ще заприличам след лапароскопията,и как ще се покажа на плажа
Интересно ми е как след коремна операция са се съгласили на лапаро.Понеже аз имам лапаро след нея коремна и сега като ме оперираха за киста пак коремна понеже доктора каза че няма как след коремна лапаро.Може би  зависи и коремната по каква причина е била.И да белега на лапарото по даже няма белег в сравнение с рязането от коремната.
Ами доктора ме предупреди,че е малко рисковано лапаро след коремна операция,заради многото сраствания и риск от перфорация,но се съгласи да ми я направи.Той е професионалист и е внимавал много smile3501
Веднъж като проникнат през пъпа с камерата виждат къде какво се е срастнало с коремната стена и знаят вече къде да вкарат инструментите Peace
Влязох в операционната с нагласата,че всичко ще е наред и така стана,за което благодаря много на док. Heart Eyes



# 695
  • Сливен
  • Мнения: 825
Ясно.Защото на мен ми обесниха,че след коремната гинекол.перитонит и имах доста усложнения след нея и не се знае как ще е вътре в корема и не им се рискуваше с лапаро.Но въпреки предните две операций доктора каза че съм нямала никакви сраствания което е учудващо добре.Проблема е че уретерите са срастнали към матката и са доста нагоре и доктора беше доста учуден

# 696
  • Мнения: 4 009
fair wind_82,и моята коремна операция беше подобна-гинекологична плюс някой други бонуси Sad
И възстановяването ми беше много трудно,нищо общо с лапароскопията Simple Smile
Важно е също така как ти е белега от предишната операция.Ако е вертикален и стига чак до пъпа,ще е проблем за лапароскопия,даже за проникване с камера,било то и само за оглед на коремната кухина.
Защото обикновено всички органи се концентрират там,където е белега.С една дума залепват там и може да закачат нещо.
Моя белег е така,но почва четири пръста под пъпа и пространството там е чисто.
След това се вижда на записа,който имам как почват да чистят срастванията с едни ножички,за да отворят място за инструментите.

# 697
  • Сливен
  • Мнения: 825
fair wind_82,и моята коремна операция беше подобна-гинекологична плюс някой други бонуси Sad
И възстановяването ми беше много трудно,нищо общо с лапароскопията Simple Smile
Важно е също така как ти е белега от предишната операция.Ако е вертикален и стига чак до пъпа,ще е проблем за лапароскопия,даже за проникване с камера,било то и само за оглед на коремната кухина.
Защото обикновено всички органи се концентрират там,където е белега.С една дума залепват там и може да закачат нещо.
Моя белег е така,но почва четири пръста под пъпа и пространството там е чисто.
След това се вижда на записа,който имам как почват да чистят срастванията с едни ножички,за да отворят място за инструментите.

Моят е от горе от пъпа до долу до по средата на...общо 14 шева.Първата беше шита с външни и нямах никакъв проблем със зарастване а белега избледня.Но сега съм шита с вътрешни големи главоболия след месец и половина изби един конец та ходих да го вадят беше отвратително Sad и сега е още червен седи грубо отделно където беше новия дрен на старо място сега седи подуто боли вс доктори казват че е нормално но за мен не е нормално понеже ми ограничава движенията

# 698
  • София
  • Мнения: 7 645
моето секцио беше с вътрешни и сигурно 1г след него ми избиваха конците, махах си ги сама, но бяха много късички  #Crazy

# 699
  • Мнения: 4 009
fair wind_82,не се притеснявай и при мен беше така. bouquet
Болеше ме и  мястото на дрена беше червено доста дълго време.
Още повече,че ако си оперирана пак по предишния оперативен шев,там кожата вече е по-слаба и зарастването може да е по-трудно.

# 700
  • Сливен
  • Мнения: 825
А то зачервеното ще мине ама то туй подутото вече минаха 3 месеца нито минава нито спада.Не мога да се протегна като кашлям кихам боли което за мен е дразнещо.А конеца бая дълъг си беше и така беше срастнал че сама нямаше как да го изкарам Simple Smile а и отделно ме беше страх сама да си правя експерименти

# 701
  • Мнения: 4 009
Търсех информация,но не можах да намеря.
След лапарото,пъпа ми седи леко изпъкнал навън.Досега не бях забелязала,защото все още имах коричка,т.нар кръвен съсирек,който вчера почти падна.
Не ме боли,но седи странно,като на новородено бебе newsm78
При вас как беше?

# 702
  • Мнения: 5 937
Аз с учудване установих след лапароскопията, че пъпът ми е точно както си беше преди. Shocked А определено очаквах да има разлика. Странното е, че нямах и никаква коричка. Thinking

# 703
  • Сливен
  • Мнения: 825
А моят пъп беше преди лапарото навън след лапарата влезна на вътре.Момичета някой наясно ли е след коремна операция след колко време може да се влиза в морето

# 704
  • Мнения: 4 009
fair wind_82,на моята коремна операция хирургът ми каза един месец без плаж.

Общи условия

Активация на акаунт