Предстои ми лапароскопия - тема 7

  • 134 334
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Сливен
  • Мнения: 825
Мерси сега след 10 дни правя три месеца от операцията но днес ходих на плаж но не издържах и влезнах във водата и надолу се е по зачервиля доста.Извинявам се ако имам правописни грешки ама пиша от телефон и копчетата малки а пръстите големи Simple Smile

# 706
  • Мнения: 4 009
Мерси сега след 10 дни правя три месеца от операцията но днес ходих на плаж но не издържах и влезнах във водата и надолу се е по зачервиля доста.Извинявам се ако имам правописни грешки ама пиша от телефон и копчетата малки а пръстите големи Simple Smile
Joy  Joy Joy
И на мен много ми се ходи на плаж,но още ми е рано след лапарото,а и имам леко вагинално кървене,защото имах и дилатация на шийката.
Но утре отивам,хич не ме интересува Wink

# 707
  • Сливен
  • Мнения: 825
Мерси сега след 10 дни правя три месеца от операцията но днес ходих на плаж но не издържах и влезнах във водата и надолу се е по зачервиля доста.Извинявам се ако имам правописни грешки ама пиша от телефон и копчетата малки а пръстите големи Simple Smile
Joy  Joy Joy
И на мен много ми се ходи на плаж,но още ми е рано след лапарото,а и имам леко вагинално кървене,защото имах и дилатация на шийката.
Но утре отивам,хич не ме интересува Wink

Ее ти си прясна прясна изчакай недей да бързаш с плажа по добре мила.Да ти дам пример че след лапарото след два седмици и то лятото юли месец излезнах къпана отидох ме с моя мъж до морската да се разходим духаше вятър изведнъж ме преряза остра болка в яйчниците не можах да стоя на едно място а какво да говоря за вървене едвам едвам стигнах до колата и оттам цяла вечер повръщане висока температура та стигнах до гинекологичен пертонит.Така че много се пазете момичета!

# 708
  • София
  • Мнения: 7 645
Всъщност защо не може да се ходи на плаж? Заради слънцето да не пече раните или заради солената вода в морето?

# 709
  • Мнения: 4 009
Незнам,след коремната ми операция лекарят каза 1 месец без плаж,но операцията ми беше тежка.
А сега след лапарото доки ми каза,че няма проблем,даже било хубаво да се пека,за да не ми останат белези. grinning039
Единствено каза да избягвам да влизам във морето,за да не стане вагинална инфекция.
Но на мен ми правиха и дилатация на шийката като подготовка за инвитро и затова. Peace

# 710
  • Сливен
  • Мнения: 825
Ами по принцип заради морската вода.Но като цяло не е мн хубаво на плаж защото е пълно с вироси а след операция организма е отслабен.Аз след предната коремна въобще не ми дадоха да ходя на плаж а и кажи речи тогава си изскарах лятото в болницата.Бях с прекъснати уретери и ми поставиха стендове и катетър който си го носих 4 месеца.Аз по принцип не съм и голяма почитателка на плажа понеже съм мн бяла и няла как да почернея и за това ходя 2 за цяло лято.

# 711
  • Мнения: 1 433
Здравейте, момичета
Предстои ми незнам коя по ред лапароскопия заради киста и много ми е умислено. Модернизират си въпросника постпянно. Хем не е нещо, което ми е неизвестно, хем ми е тревожно.

fair wind 82, при операцията ли ти прекъснаха уретера?

# 712
  • Сливен
  • Мнения: 825
Не се притеснявай знам че един път вече минала било то лапаро или др вид операция страха става по голям.Но всичко ще е наред.По време на операцията са прекъснати и двата уретера.Но благодарение на един мил доктор успяха да оправят положението със стендове.Итаче ако не се беше почнала да се отделя урина в диуретера щяха да се наложи поредна операция.И през тези 4 месеца беше кошмар всеки ден заради чуждото тяло в оргянизмя подържах Т 37.3.И след 4 месеца тялото почна да ги отхвърля с темпер 40.0

# 713
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз също нямам желание много да ходя на плаж, но предвид, че лапарото мие съвсем скоро и малко след него тръгваме на море, а детето ми мечтае за това от края на миналото лято, за това попитах.

Аз съм морско дете и плажа ми е втръснал достатъчно, но заради детето ми сега, ходя.
Явно ще съм с тениска и няма да се къпя - пак е нещо Wink

# 714
  • Мнения: 4 009
Аз пък обожавам да кисна на плажа.
 Joy
Макар и още прясна,вчера и днес ходих и се изпекох като пуйчица. Grinning Grinning Grinning
Нямаше никакъв проблем с раничките,то даже няма и ранички,само на пъпчето малко.
Brayda,твоя доктор ще ти даде инструкции кога може.
Една две седмици са достатъчни по принцип.
Аз даже на четвъртия ден след лапарото ходих на плажа,но бях с дрехи и не се къпах,седях в барчето,пиех фрапе и се радвах на морския бриз.

# 715
  • Мнения: 23
Здравейте момичета  bouquet, и на мен ми предстой лапаро заради поликистоза и съмнения за хидросалпингс, но тъй като съм от Бургас реших, че няма да правя лапаро тук, за това се насочих към Варна и Пловдив. Реших да събера няколко мнения преди да взема окончателно решение къде ще бъде. Във Варна отидох при д-р Славчев, много ми допадна като отношение, а и бях чела доста положителни мнения за него, за това прецених да е при него, но тъй като си бях запазила час и в Пловдив при д-р Даскалов реших да отида и там. До тук добре, но.... той ме застреля като ми каза, че за мен не е препоръчително да се прави тази интервенция, тъй като съм била доста едра (85кг при ръст 1,70) и имало животозастрашаващи рискове. Моля ви кажете дали сте наясно с тези твърдения и дали наистина има такъв голям риск? Колкото се бях ошашкала той вече тотално ме панира  Shocked .Ако има има по-едри дами минали през това, моля кажете си мнението. Извинявам се ако вече е обсъждано това тук, но не успях да намеря никаква информация.

# 716
  • Мнения: 4 009
Здравей,stenli_benli,за пръв път чувам за животозастрашаващи рискове поради това,че човек е едър Shocked
Чувала съм,че ако си по-пълен,може да е затруднен достъпа и ще е по-трудно да се огледат органите по-надолу в корема,но чак пък животозастрашаващо..

# 717
  • Мнения: 5 938
До тук добре, но.... той ме застреля като ми каза, че за мен не е препоръчително да се прави тази интервенция, тъй като съм била доста едра (85кг при ръст 1,70) и имало животозастрашаващи рискове.

"Доста едра", и това за 85-килограмова жена. Crazy Тези лекари ще ме убият просто. Laughing Бях сравнително много над това тегло, когато си правих лапароскопията - абсолютно никакъв проблем не е имало, нито лекарят ми (Попов) ме е информирал за рискове. Peace А какво ли правят американките, когато им се наложи да си правят лапароскопска интервенция, като масово са над 100 кг., това защо не го попита твоя "лекар"? Crazy

# 718
  • Мнения: 23
Ами думите му ме хвърлиха в такъв потрес, че загубих ума и дума, чак като излязох от кабинета започнах да разсъждавам, че не може само слаби хора да се подлагат на лапаро, а пък и нали при слагане на байпас на стомаха с цел отслабване е все върху доста едри хора. Все пак реших да попитам и тук дали някой с повече килограми е минал през това. Мерси много Гърне без похлупак  Hug, коментара ти доста ме успокой.Значи се обаждам на Славчев да насрочваме дата за лапарото и дано всичко мине нормално.

# 719
  • София
  • Мнения: 7 645
На мен лапарото ми мина преди седмица.
Щях да пиша по-подробно, но с две думи - мина перфектно Simple Smile
Вече съм и без конци, нищо не ме боли, особено като знам и страхотния резултат - всичко си заслужаваше.
И аз съм едра - 165см и 80кг и никой с нищо не ми намекна за проблем.
Отивай при доктора, който няма да се затрудни от този фактор и не го мисли.

Само да кажа, че на хората със свръх тегло им слгагат гастрални пръстени пак лапароскопски.
Явно този доктор оперира само слаби жени и ще се затрудни. Не си струва да си при него.
Късмет и смело на пред, операцията е много лека Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт