Хотелите във Велинград-4

  • 90 153
  • 716
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
В момента сме отново във "Велина" /нямам обаче база за сравнение с други хотели във Велинград/, защото този много ни допада. Плащаме за 5 нощувки по 100 лева на нощ, за двойна лукс с тераса, така беше и миналата година. Хотелът е на страхотно място в борова гора, кристален въздух, защото е встрани от града и пушилките от отоплението на къщите не достига до тук. Чистота, смяна на кърпи - всичко е о.к. Има малък детски кът, част от люлките са доста стари, но има и нови. Понеже времето е хубаво много хора плуват във външния басейн, който е почти под боровете. Ресторантът е много приятен, храната сравнително добра, но има и доста по-евтини алтернативи: "Киселия", ЕТ "Том и Нези" /този на главното шосе/, другият - "Том и Нези Класик" не е лош, но малко са се надскочили с менюто, просто в такива курорти няма гурме-готвачи и по-претенциозните неща не се получават много добре.  

Моля те дай адрес на този Том И Нези, защото ние все в Класика ходим под Гранда. И определено не ме кефи.

# 661
  • София
  • Мнения: 679
Bliss, той е точно на широкия булевард, буквално срещу пряката, в която завиваш за "Том и Нези Класик", доста е неугледен отвън - има едни дървени маси и един магазин до него. Ама си е проста кръчма откъм меню, не очквай твърде много, "Киселият" е много добър  Peace

# 662
  • Мнения: X
Bliss, той е точно на широкия булевард, буквално срещу пряката, в която завиваш за "Том и Нези Класик", доста е неугледен отвън - има едни дървени маси и един магазин до него. Ама си е проста кръчма откъм меню, не очквай твърде много, "Киселият" е много добър  Peace

Видях го на Гугъл.   bouquet

Сега ще поровя да видя какво сте писали за Киселият, че не ви следя отблизо.

# 663
  • Мнения: 3 832
Ееее, това е култова кръчма от комунизма още, старото Том и Нези, даже и предното му име знам "Острец".
Този Киселия, така и не го разбрах къде е, а се въртях в района нарочно, срещу Акватоник, ама май след като пресечеш линията в една градинка има някакво заведение, това ли е.

# 664
  • София
  • Мнения: 679
Точно преди линията в посока от Центъра към Клептуза, отляво е с една дървена оградка  Peace

# 665
  • Мнения: 6 299
отзиви за Жери: Били сме в хотелчето 2 пъти- промоция на хотела 4 нощ=3  и веднъж с ваучери. Много приятен и уютен семеен хотел. Големи стаи, добре отоплен, храна нормална и на нормални цени. Ако обаче си с пакет закуска и вечеря, то имай предвид, че са готвени ястия. Закуската е на малка блок маса и с малко разнообразие. Кафе еспресо ти влиза в закуската и то е много добро за разлика от многото дори големи хотели с тяхната кафява шварцова вода. Басейна е във вътрешния двор, покрит е, не много голям, но е с хидромасажни зони. Малко е неприятно обаче, че между 5-те стъпала на хотела към басейна и самия басейн няма топла връзка и малко е студеничко докато си влезеш в хотела. Има парна баня, тенис маса и малък фитнес. Хотела е в центъра, на 3 мин. от пешеходната зона, която излиза пред хотел Здравец. Знам къде се намира и Св. Георги и бих казала, че Жери е с по-добра локация.

# 666
  • Мнения: 19

fatalina,
Много ми е полезно това ,което казваш , защото точно се двоумим дали отново да посетим Свети Георги и или да отидем в Жери този път.  Hug

# 667
  • Мнения: 41
Ние в началото на февруари ще ходим в хотел Роял Спа във Велинград ( http://royalspa.bg/). Някой ходил ли е? Може ли отзиви! Предварително Ви благодаря Hug Peace

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Е как да има като отваря на 31,01  Whistling

# 669
  • София
  • Мнения: 1 833
Какво става  в този Велинград? Всички хотели са пълни за този уикенд. Shocked Няма места в Гранда, във Велина, в Олимп, Селект..

# 670
  • Мнения: 2 957
В booking има

# 671
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 0
За Велинград:
1. Свети Спас - приличен хотел със скапани "спихнати" възглавници. Не си взимайте студио - вярно обширно, но студено/ поръчахме си допълнителен радиатор/. Храната е най-вкусната която е предлагана някога в български хотели - явно готвачът им е на ниво. Басейна е достатъчно голям, но около него е много хлъзгаво и за три дена така и не видях някой от персонала да подсуши или хигиенизира... + едната сауна не работеше. Това е за 23,24,25.12.2013.
2. Макси - страхотно спа, хотела е по- приличен от Свети Спас - топъл, храната е малко - направо недостатъчна и направо кофти качество за 5 звезди.Като цени е на нивото на Свети Спас и бих го предпочела пред другите.
3. Рич - малък хотел, но обширни стай / имахме джакузи в апартаментчето/, чисто! Храната добро ниво, а в близост е ресторант Омар. Малко е шумно, но гладни няма да останете. Вътрешния "басейн" е нещо като голямо джакузи. Външният също е малък на две части. а има и джакузи. Масажиста беше странен, не ми допадна това е за 2013 - юни.
4. Бор и Селект са на едно ниво. Не мога да кажа нищо лошо в съотношение цена - услуга. Тук прочетох, че с леко позанемарени. Още тогава прозираше леко провинциален манталитет.Аз споделям впечатления от 2012-23,,24,25.12.2013. За Селект ще кажа, че храната беше добра. В Бор хотелската част повече ми допадна.
5. Акватоник...Нова година 30,31.2012 + 01.1.2013. Голямо разочарование от прехвалената реклама очаквахме нещо наистина на ниво. Само ще кажа, че басейна е силно казано басейн.Това са някакви топила - голямо недоразумение от архитектурна гледна точка. Вярно бълбукат тук- там дюзи, но не мислете, че човек може да плува или поне да се опъне във водата. В единственото тясно коридорче е разположено подводно колело, но не това е големия проблем. Толкова беше пренаселено, че чак те е гнус от съмнителната чистота която сътворява родния турист около себе си.Храната - поносима.Програмата за Новогодишната нощ на някой много им допадна - въпрос на предпочитания / участваше Глория и пя на живо, честно да кажа дори ми хареса без да е моята музика/.Персонала леко казано беше ужасен. Като факт ще споделя, че имаше именник Васко - барманчето, та то не бяха поздрави, не беше чудо...чак забравиха да поднесат десерта и към 3 часа вече изгубихме надежда за нещо сладко, което бяхме платили  напуснахме ресторанта.
6. Пирин Шарлопов - Сандански. Добър хотел, много добро спа и басейн. Храната прилична. Съотношението цена - услуга е точно. Не ми хареса, че допускат външни посетители, които не са гости на хотела до басейна и джакузито. Има обаче страхотна идея за достъп до сауна, контрастен душ, релакс зона с карта. Българчетата обаче са се изхитрили и част от голяма компания бяха гости на хотела, а другите пришълци - явно от съседни хотели ползваха спа зоната с картите на гостите - което е дразнещо.
Станах много обстоятелствена и вече досаждам, но според мен най-добрия спа хотел в БГ е в поморие.Разбира се и цената е солена, но там е уникално съчетание от море и лечебна термална кал. Спа центъра е страхотен и човек с проблеми може да го оцени.

# 672
  • Мнения: X
 Mila Moia аз нямам впечатление цените на Спас да са еднакви с Макси. Спас почти постоянно имат пуснати ваучери(в момента 250 лв. за двама за 2 нощувки, HB), а на Макси редовните цени са 260/180 лв.(уикенд/делник) за BB и никога не съм виждала някакъв тип намаление (ваучери и т.н.)
Цена рецепция на Спас е 180 лв. за BB, но постоянно има ваучери и напрактика тази цена никога не се прилага.
Не се заяждам. Просто питам.

# 673
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 0
Говоря с факти. Цената в Макси - за 3 нощувки - 650 лева, Свети Спас - 669 лева. Аз бях в свети Спас, на същите дати дъщеря ми беше във Макси. И друг път съм посешавала Макси и съм била довола затова отново резервирах там за детето. Дала съм копие от платежните нареждания - проверете за цени и номера  на резервации. За мен 19 лева не са разлика за 3 нощувки.

ПЛАТЕЖНО НАРЕЖДАНЕ ЗА КРЕДИТЕН ПРЕВОД   
 Вид валута
 BGN
 Сума
 650.00
 Основание - информация за получателя
 ПРОФОРМА ФАКТУРА 6979
 Пояснение
 РЕЗЕРВАЦИЯ 23,24,25.12.2013


Ето и за Свети Спас.
ПЛАТЕЖНО НАРЕЖДАНЕ ЗА КРЕДИТЕН ПРЕВОД   
 Вид валута
 BGN
 Сума
 669.00
 Основание - информация за получателя
 РЕЗЕРВАЦИЯ 5227
 Пояснение
 СВЕТИ СПАС - КОЛЕДЕН ПАКЕТ - 3 Н

# 674
  • Мнения: X
Не се съмнявам в платежните ти. Но пак казвам. В Спас е рядкост да няма текуща промоция, докато в Макси е рядкост да има. Така цените почти винаги са двойно по-ниски в Спас. Или момента ти е бил такъв или просто си резервирала на цена рецепция без да знаеш за наличните намалени пакети.

П.С. Сега видях периода. Затова цените са такива. Не бих дала тази цена за Спас. За Макси да, но не и за Спас. Всичко останало важи с пълна сила извън периоди на нац. празници, когато всички са на принципа "ден година храни".

Общи условия

Активация на акаунт