Трудно проговаряне -тема 12

  • 63 293
  • 707
  •   1
Отговори
# 660
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Благодаря ви за вниманието.  Hug
Доника, моята реакция беше много по - остра по отношение на въпросната "майка". На въпроса ми "защо", отговорът беше "защото правела, каквото и каже ли" ooooh!

Доника, как преборихте диспраксията? Синът ми също е на път да се пребори, но психиатърката ме предупреди, че ще е много дълъг процес. Та все се питам дали постигнатия напредък за четири години в един момент ще се изпари. При вас как е ?

# 661
  • Мнения: X
Дони, и аз не съм абсолютно сигурна, че казеина е златното ключе, затова ще си питам и доктора, както казах. Може пък да е успешната комбинация от пробиотици, ензими и прочие, благоприятстващи правилното разграждане в червата...при всички случаи си мисля, че дори в този център ще ви предпишат такива добавки, които са по-добри и ефективни от тези, които са в нашата аптечна мрежа Peace Ама ей на - ние отидохме при лекар от традиционната медицина и получихме този съвет, за такова "алтернативно лечение". Затова и се реших да споделя. Знам, че мненията за това са силно полярни, аз самата съм била дълго време скептична. Моето дете пък всеки ден ядеше филия с дебел пласт краве масло и настъргано краве сирене - любима храна. Сега яде с маргарин и соево сирене и пак си я нарича "сиренце" Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 11:01 от Анонимен

# 662
  • София
  • Мнения: 3 249
Азарея, леки следи винаги ще останат. Или поне на мен ми се "набиват в ушите". Факт е, че вече говори ясно и отчетливо. Логопедката го кара постоянно да разказва по картинки и тн. Една психоложка на тест за училишна готовност в не толкова добро дори училище, ми заяви, че поне до 4ти клас трябвало да бъде логопедично подпомаган. Логопедката не е на същото мнение. Часовете му са намалени до 1 седмично. И не, напредъка няма как да се изпари. Поне при Хриси мисля, че няма да се изпари.
stefchica , всичко е комплексно и индивидуално за всяко дете. Гого например с хомеопатия температура не мога да му смъкна. Друго дете пред мен само за час и беше като не боледувало...Да видим какво ще покажат резултатите от изследванията, че вчера е било голямо приключение с акото Joy На баба му се падна тази велика чест Laughing

# 663
  • София
  • Мнения: 254
Stefchica, моля те разкажи историята на твоето момченце в здравословно отношение - имал ли е чести отити или други инфекции, така че да е пил много антибиотици? Имал ли е проблеми с червата от малък? Диарии или запек? Как се развиваше речта при него - нормално до един момент и после регрес, или бавно и постепенно? Спи ли през нощта?

Как се казва този чудесен лекар? Може на лични.

# 664
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Доника благодаря ти. Синът ми все още произнася по детски думите, но вече прави все повече и разнообразни логически свързани изречения. На дневен ред са с,ш,ж,з,ч, р и л. За сега успешно ремонтират с ресурсната в ДГ с и ш Simple Smile, остават другите  Simple Smile. А, вчера ме накара да се  Shocked Преди две седмици ходихме до панира на книгата и му купих книжки за Франклин. Преди лягане нашия си мърмори "Сега четем книжка за Франклин, която купихме от панаира на книгата?"

# 665
  • Мнения: 3 453
Доника,
стискам палци всичко да е наред при вас! Hug Благодаря за споделеното, беше ми от полза.   bouquet Ние не сме изследвали нищо все още, но планирам посещение в центъра през есента, затова всяка информация ми е ценна.

Да споделя последните си наблюдения, относно приема на DMG. Увеличих дозата от 1 1/2 капсули /125мг за капсула/ на 2 капсули дневно. Промяната се усети осезаемо. Дребната повтаря, като папагал всичко, което чуе. Разменя срички, изпуска звуци, но повтаря. Надявам се следващата стъпка да е увеличаване на спонтанната реч.
Днес също ме изненада много приятно, вече успява да ниже неща без проблем. Преди само вкарваше въженцето в дупката и не и идваше на ум, да го издърпа от обратния край. Сега се справя перфектно, наниза всички копчета от кутията.
Другата промяна - започна да строи кули от кубчета, стига до 13 бр. Интересното е, че не ги слага точно едно върху друго, а леко разместени, което от своя страна изисква преценка на баланса. Трябваше да снимам кулата. Човек би се изумил, как точно стои това чудо, толкова са разместени кубчетата, обаче Ема постига невероятен баланс, дори не знам, как го прави.  Crazy
И накрая, имаме си "госпожа" у дома.  Mr. Green Когато влезе в детски кът, "госпожата" се вихри с пълна сила. Кара се на децата, ако се гонят, или задръстват пързалките.  Laughing


 eli82eli,
относно ролевите игри - нищо не измислям. У дома се копира всичко, което се прави в градината, та така и дойдоха ролевите игри. Иначе, нямам идея, как да стимулираш Хриси в тази посока.

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 13:32 от _Hope_

# 666
  • Мнения: X
Деница, не е имал изявени здравословни проблеми, стомаха е бил редовен, съня спокоен. В Мед. център попаднахме на случаен принцип на д-р Мастицка, тя е гастроентеролога. За останалото ти разказвам тук, за да не отегчавам всички:
Скрит текст:
До тръгване на детска градина на 3г. почти не е боледувал. Вече в ДГ хващаше всеки един вирус. Поне по една седмица от месеца е бил болен. За тези 9 месеца в ДГ е взимал 5 курса различен антибиотик. Пробиотици не са ни били изписвани. Слушах си педиатъра. Сърбежите пък отдаваше на наследствено суха кожа,трябвало да мажа с "блажно". Да, ама ефект-никакъв.
Говорно регрес не е имал. Детето каза първите си думи на 3г. чак. До тогава - китайски и вокализиране. Предимно усмихнат и доволен. Поведенчески обаче, около втората годинка "заби", за няколко месеца. Изгубихме очен контакт, не даваше да го гушкат, само си разлеждаше дълго играчките или тичаше насам-натам или в кръг. Да кажем за половин година. Не мога да свържа това с определено събитие. Докато се притесним сериозно - той взе че започна да излиза от това състояние. Сякаш сам си вдигна погледа и започна да смее и боричка с нас, заигра си с играчките по предназначение. Все пак говора никак не напредваше и на 2.11м вече го обследвахме в Св. Никола /две посещения - едното 30мин за интервю-въпросник с психиатър, второто за 40мин с психолог-тестово/ и диагноза аутизъм:( От тогава напредъка е плавен и постепенен, с много картинно подкрепено обяснение на понятията: предмети, действия, цветове, форми, числа..знаете. Използвах и много игрите му, за да се "внедря" към него и по забавен начин и с много движения да му обяснявам какво е това което държи, какъв цвят е, какво прави нещото, че сега го движим напред, после го движим назад, сега го слагаме "зад"..ей такива. Тръгна на ДГ. Нова дума всеки ден, после две, после няколко, стигна се до такава ехолалия за 2-3 месеца, и непосредствена и отложена, че мислех, че никога няма да свърши, беше като диктофон. Обаче концентрацията не стигаше необходимото добро ниво, а и това безцелно тичане, което го прихващаше понякога, макар и рядко и не всеки ден и превъзбудените движения с ръце, много ме тревожеха. Е, свърши ехолалията Simple Smile и даде път на фразите по предназначение, изреченията от две думи, казани с комуникативна цел. Тези, за които говоря, че започнаха последната седмица-две Simple Smile Обнадеждих се, че детето все пак ще проговори /иначе назоваването на предмети като ги гледа не го считам за говор, нито пък рецитирането на диалози от филмчета/. Също така последните две седмици, за първи път разбирам какво облекчение е да си седя на пейка край детската площадка, а в нея детето да се люлее, пързаля, катери и от време на време да идва при мен, просто да ме види. Вместо да застана, както досега, в центъра на площадката, за да предпазвам тичащото си от единия до другия край и обратно, дете, от ударите на летящи люлки или връхлитащи деца, които се гонят. Защото той на гласова команда да спре и да се пази не реагираше. Сега след този добър поведенчески "скок" / той никога не е имал никакъв скок/ мога за първи път да поема дъх и да се вкопча в надеждата, че до много голяма степен състоянието на детето подлежи на подобряване и че до училищна възраст ще е преодолял изоставането в необходимата степен Praynig За това и споделих, не знам точно на какво се дължи, но за първи път виждам рязка положителна промяна.

mibobo, мисля, че друго това изследване. Онова беше за паразити, май за тения се гледаше, а това е за бактерии. Дано не съм казала някоя глупост, де, но предишното вече забравих какво е било, помня само, че за да го направим не са ни изпращали на гастроентеролог да го назначи.

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 15:23 от Анонимен

# 667
  • Мнения: 11 884
stefchica това изследване за паразити това стандартното което се пуска за детските градини ли е или нещо друго  newsm78. Браво на детето за напредъка, дано продължи в същия дух  Peace

_Hope_ браво и на вас за този напредък, замисляш ме и мен дали да не почна и аз DMG. Ти сто пъти обясни до сега как даваш  добавките ама аз пак да попитам Embarassed - мисля, че каза че си почнала с половин капсула нали? И как го даваш, в смисъл отваряш капсулата и даваш само праха вътре ли Rolling Eyes.

# 668
  • София
  • Мнения: 254
Благодаря, stefchica, аз пък да я избегна д-р Мастицка точно. Дано да продължавате с напредъка!  Hug

За нашата кандида в Уикипедия пише, че се хваща от мръсни ръце при слаба имунна система.

# 669
  • Мнения: 3 453
stefchica,
поздравления за подхода, търпението и работата, която сте свършили с детето, все така напред да вървите!  bouquet
Отчасти припознах себе си и дребната в разказа ти. Неволно ми вдъхна толкова надежда, че ме зареди с нови дози търпение за предстоящата ни работа. В момента сме зациклили на ехолалията, все едно никога няма да свърши, надявам се да последваме вашия път и да преминем към фрази!
Относно обследването ви в св. Никола...не знам, как да коментирам. Почти се бях засилила натам, но се отказах точно заради споделени впечатления, като твоето, касаещи обследването. Съжалявам, ако мнението ми не се понрави на масата, още повече знам, че почти всички сте минали от там, но  подобна пародия надали може да се нарече обследване. Още повече, всички знаем, как се случва това в чужбина, колко много време отнема, преди да се постави такава категорична диагноза.  
И аз, като mibobo, да попитам за изследването.  Rolling Eyes

mibobo,
да, с половин капсула. Отварям я и изсипвам прахчето в чаша, заедно с останалите добавки. Добавям 1 равна ч.л лешникова паста /заради зелените водорасли, но можеш да замениш с друго, даже би било много по-добре/ и добре разбърквам, докато всички прахчета от добавките се скрият.
Увеличавала съм бавно, за 2 седмици стигнах 1 1/2 капсули. Така, вече може би 2 месеца. Преди седмица реших да пробвам с още половин капсула и така стигнах до 2 на ден.
Ако детето се превъзбуди, се добавя фолиева киселина към добавките.
Благодаря ти! Hug

# 670
  • Мнения: 76
Здравейте момичета.
Моето момченце в петък започна да ходи на логопед,дано да имаме напредък.Изписяхя му да пие шуслерови соли-3,5 и 7.Някой пие ли ги?Логопедката каза,че се пиели за да стане по-спокоен,по-концентриран,да спи по-спокойно.От утре ги започваме.Дано и те да помогнат.
От известно време наблюдавам как започва да се опитва да повтаря,което ме прави безкрайно щастлива,чак не ми се вярва.Сега го уча като му се пие вода да казва вода и резултата е "дода". newsm44
Hope браво на вас.Все така да напредва детенцето. Hug

# 671
  • София
  • Мнения: 3 249
Е, минахме невролога. Знаех, че нищо няма да свършим, но да угодя на свеки. Гого се представи в целия си "блясък", че нямаше на къде повече. Почна да ми се обяснява, че детето било за психиатрична клиника, не за неврологична. Затраях си. Свеки е разочарована и попита все пак догодина дали да не дойдем пак...От всичко само ме изненада, че не ни изписа Ноотропил. Не бил за него Mr. Green
В св. никола ще ида само като наближи време за ТЕЛК подновяването. Иначе с нищо не могат да ми помогнат Confused

# 672
  • Мнения: 11 884
_Hope_ мерси  Hug
 
kamban4o браво на детето щом е почнало да повтаря после бързо ще натрупа речник и ще продължи напред. Всеки път когато иска нещо(вода, храна, разходка...) му казвай да си го поисква с думичка Simple Smile. За шуслеровите соли мога да кажа само, че няма да навредят но колко ще помогнат незнам.

Дони какви са тези приказки...психиатрична клинка  Twisted Evil какво толкова направи Гого Rolling Eyes , а вие всъщност с каква цел отидохте  Thinking в смисъл на времето не сте ли ходили.

# 673
  • София
  • Мнения: 3 249
На невролог не съм го водила никога, защото от св Никола казаха, че не виждат смисъл. Свеки обаче много държеше, защото тя си мисли, че при падането в басейна Гого си е ударил главата...А в клиниката Гого видя един шадраван, в който не му разреших да хвърля камъни, защото закъснявахме. Народ бол и ми заявиха, че час не се гледал Rolling Eyes Той като писна, взе да крещи и влязохме първи де. Не искаше да стои в кабинета. 10 пъти го гоних по коридора, обърса пода и тн екстри. Накрая се изнервих и го шляпнах по дупето Embarassed Стана като памук - послушен, видя кушетката и ми вика - Лека нощ Mr. Green Били му силно изразени аутистичните черти. Учуди се, че ходи на детска градина.

# 674
  • Мнения: 11 884
Ами аз не виждам кой знае какво да е направило детето, моя щеше да реагира по същия начин ако му бях забранила нещо и е раздразнен, но нова място е с много хора, а даже моят син след шамар по дупето нямаше да се кротне ами щеше да писне още повече и да вика -Мамо гуш и да се успокояваме половин час...както и да е. Аз мислех, че сте минавали вече на невролог  Thinking и не ви назначи никакви изследвания - скенер, ЯМР?

Общи условия

Активация на акаунт