Трудно проговаряне -тема 12

  • 63 292
  • 707
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 249
Не, не виждала смисъл, защото той припадъци няма, а щял да опустоши апарата за ЕЕГ, понеже бил много буен.как да обясня, че той не буйства по принцип. ама говедцето му говедце винаго точно когато не трябва се представа "подобаващо" Mr. Green Излизаме от кабинета - той доволен от живота, водих го до офиса, че е наблизо. Влезе, разгледа абсолютно навсякъде. Каза "дати"=здрасти. Питаше си Как си ти? Все едно ангелче Joy

# 676
  • София
  • Мнения: 540
Здравейте момичета.
Моето момченце в петък започна да ходи на логопед,дано да имаме напредък.Изписяхя му да пие шуслерови соли-3,5 и 7.Някой пие ли ги?Логопедката каза,че се пиели за да стане по-спокоен,по-концентриран,да спи по-спокойно.От утре ги започваме.Дано и те да помогнат.
От известно време наблюдавам как започва да се опитва да повтаря,което ме прави безкрайно щастлива,чак не ми се вярва.Сега го уча като му се пие вода да казва вода и резултата е "дода". newsm44
Hope браво на вас.Все така да напредва детенцето. Hug


Аз давам Шуслерови соли редовно. Според мен има някакъв положителен ефект. И някак логично ми звучат като действие тип "натрупване в организма". 3 5 и 7 е много добра успокоителна комбинация. Ако ги съчетаваш и с Баховите есенции също е добре, доколкото пишеше в книгата, но аз все още не съм й давала.

Оф, Доника, тия лекари... "Щял да опсутоши апарата"  Sick Sick Чудесен довод...

# 677
  • Мнения: 11 884
....... а щял да опустоши апарата за ЕЕГ, понеже бил много буен.

 Joy Joy Joy Joy ох искрено ме разсмя, не се ядосвай поне си знаеш, че и от там мина  Hug Дано от тези изследвания излезе нещо.

# 678
  • Мнения: 13 906
Почна да ми се обяснява, че детето било за психиатрична клиника, не за неврологична. Затраях си. Свеки е разочарована и попита все пак догодина дали да не дойдем пак...От всичко само ме изненада, че не ни изписа Ноотропил. Не бил за него Mr. Green
В св. никола ще ида само като наближи време за ТЕЛК подновяването. Иначе с нищо не могат да ми помогнат Confused

Интересно ! този бисер за психиатичната клиника невролога как го измисли , трябва много да се трудил  Joy. Надявам се да си го минала покрай ушите си.аз лично се съмнявам в качествата му на специалист , иначе как може да изплюе подобни изказване.

Това за Ноотропила не знам дали да го приема като плюс или като минус. От къде го изкопахте този невролог бе Дони, той не е виждал деца от спектъра ли. Псхиатрична клиника моля ви се...

# 679
  • София
  • Мнения: 3 249
Доц. Божинова - беше в много "мило" настроение Mr. Green Аз понеже знам, че тя на всички изписва Ноотропил, дори и на малката братовчедка на Гого, която е на годинка и затова се учудих, че каза, че той бил достатъчно буен, за да го пие. А всъщност той нее.Ама иди докажи.
Личи си, че днес съм една работна Mr. Green

# 680
  • Мнения: 2 860
Здравейте на всички. Доника, не си го слагай, ти най-добре си знаеш детето, поне няма нищо неврологично, това е много важно.
При нас нещата се развиват все така тромаво, караме я само на думички, от време на време по 2 думички. Това, което доста ме притеснява, то всичко  ме притеснява де, са аутистичните черти, които имаме. Все така е зле с очния контакт, влиза си в собствен свят, където си пее, играе, но е неадекватна. Тези неща все повече се задълбочават при нас. Препрочитам поста на Норе и се мъча да правя това, което е описала, даже съм го копирала и на мъжа ми и той да го прави. Засега никакъв успех, но пък и ние отскоро почнахме. Добавки ме е страх да давам, заради енцефабола, който пие
Днес бях на една международна конференция по аутизъм и там отхвърлиха диетата. Но аз мисля, да я пробвам, нищо няма да ни навреди. Ако имате още идеи как да й помогна да е "в час", ще съм много благодарна. При нас е съчетано и с умствено изоставане.

# 681
  • Мнения: 616
Здравейте на всички. Доника, не си го слагай, ти най-добре си знаеш детето, поне няма нищо неврологично, това е много важно.
При нас нещата се развиват все така тромаво, караме я само на думички, от време на време по 2 думички. Това, което доста ме притеснява, то всичко  ме притеснява де, са аутистичните черти, които имаме. Все така е зле с очния контакт, влиза си в собствен свят, където си пее, играе, но е неадекватна. Тези неща все повече се задълбочават при нас. Препрочитам поста на Норе и се мъча да правя това, което е описала, даже съм го копирала и на мъжа ми и той да го прави. Засега никакъв успех, но пък и ние отскоро почнахме. Добавки ме е страх да давам, заради енцефабола, който пие
Днес бях на една международна конференция по аутизъм и там отхвърлиха диетата. Но аз мисля, да я пробвам, нищо няма да ни навреди. Ако имате още идеи как да й помогна да е "в час", ще съм много благодарна. При нас е съчетано и с умствено изоставане.

Пробиотиците няма как да взаимодействат с каквото и да е. А според мен те са най-важното.

# 682
  • Мнения: 2 860
Пробиотици даваме вече повече от месец. Няма кой знае какъв ефект.

# 683
  • Мнения: 3 453
гала,
пускам ти клипове с тренинги. Не е задължително да знаеш английски, добре разбираеми са по жестове и движения. Прилагам произволен клип от Son-Rise терапия, защото не открих как да постна цялата библиотека, просто погледни останалите клипове в страни от основния. На мен много ми помогнаха. След това прегледах публикувани клипове от майки /как работят с децата си/, там също е добре показано, какво се случва по време на работата.
В началото ще има незабележим или почти никакъв ефект, но с времето нещата много се променят, повярвай. Трябва да я издърпате във вашия свят, но не става за ден, знаеш. Но действа, терапията наистина действа. Чела съм много положителни отзиви. Заредете се с търпение, защото в началото ти се струва, че хвърляш усилия на вятъра. Не е така, повярвай, резултатите няма да закъснеят, стига да сте постоянни.  Peace
Детето ти посещава ли детска градина? Според мен и това оказа решаваща роля при нас. Нищо не действа по-стимулиращо, от среда с деца на същата възраст и липса на родители.
Стискам палци нещата да се забързат при вас! Hug

Доника,
направо си представих, как тази доц. Божинова изплясква такива бисери пред съпруга ми...Ама така живо си го представих, че се захилих чак от кеф. Mr. Green Не е попаднала тя... Confused

kamban4o,
бързо да напредвате ви пожелавам! Ще се радвам да споделиш впечатления от солите по-нататък.  bouquet

# 684
  • Мнения: 93
Доника ние докато бяхме там имаше едно момче на 5г беше много див,горката му майка само го гонеше.Не само див,но и агресивен.Понякога се държеше по мило,но много рядко повече избиваше на агресия,даже  онзи ден преди да си тръгнеме биеше майка си.Нямам идея защо така е реагирала проф.Божинова.
Ние утре сме на скенер стискайте палци всичко да е наред.

# 685
  • Мнения: 616
Гала пробиотиците първо постепенно възстановяват червата, след което започва по-пълно да усвоява витамини и минерали и чак след това се възстановява мозъка.

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 22:22 от ednakaka

# 686
  • Мнения: 411
Момичета, познавам лично д-р Мастицка (работели сме заедно) и мога да кажа за нея, че много чете, интересува се от новости, отговорна и се държи дружелюбно.  Grinning

# 687
  • Мнения: 93
Забравих да кажа че от 2 дена Алекс изпълнява някои команди,до преди това не реагираше.Каквото и да му кажа не изпълняваше.
Налита на люто това нормално ли е за дете на 2,9г.Днес сготвих шкембе,но без едро смляно чили не го ям.Малкия започна да ми дърпа ръката да му дам да опита,е опита 10-15 лъжици Shocked и още иска,на мен ми беше доста люто,а той само се облизваше. Laughing

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 440
Оф Дони, напълно те разбирам. Много е кофти да заведеш детето на преглед и то да не покаже и малко от нормалното си поведение. Нали и моя Сашко стоеше заврян в шкафа на кабинета в Св. Никола. Другия месец, като го заведа се надявам да си покаже вече какво може. Не се впрягай толкова на това, което е казала, аз също не знам защо така е реагирала. Може пък и да не и бил ден. Е, поне вече знаеш, че може да изключиш неврологичните проблеми и да търсиш причините другаде. Чакането пред кабинета наистина е голямо, Сашко даже си поспа през това време  Mr. Green., а на Денито сладура беше подкарал количката за почистване в коридора  Laughing.
За доц. Божинова аз лично не мога нищо лошо да кажа, за себе си останах доволна от вниманието, което ни отдели. Сигурно го преглежда поне 20-30 мин. На нас ни изписа Ноотропил, но аз все още не го давам  Mr. Green. А и нали виждам някакво развитие, не избързвам с лекарствата. За съжаление ние не можахме да направим скенер, защото малкия беше с температура и отит по време на прегледа и ми остава да си търся вариант в Бургас, само че не знам как ще се добера до направление, пък и тук кой ще ги гледа тези резултати  newsm78.
Тази д-р Мастицка, какъв специалист е?
Аз не мисля, че прегледът при невролог е излишен, нито този при УНГ специалиста.
Момичета, колко време е давността на ТЕЛКа и на епикризата от Св.Никола? ТНие сме подали документи и докато ни извикат на комисия вероятно ще минем Св. Никола, но всяка година ли се прави това упражнение  #Crazy?

# 689
  • София
  • Мнения: 3 249
kojo, ако ще представяш епикризата пред ТЕЛК, то трябва да е до 6м преди комисията.
Колкото до доц. Божинова - сега, след като мина известно време и се замислих - сигурно и аз бих реагирала така. Той беше като подивял, защото не е станало на неговата. Подсъзнателно, аз лично бях против ходенето на невролог, но свеки много държеше. Аз нищо не съм правела за това дете, което тя предложела и за да има мир и се вързах на акъла. Ако бях сама, свеки да тичаше по Гого , а не аз - имах неща, които да я попитам - като това, че казва, че го боли главата и тн...Евала и, че каза, че не намира за необходимо да го тъпчем с пълна упойка само заради едното ЕЕГ...или може би трябваше да идем в Токуда.
Много е тъпо, защото на въпроса кой ви насочи, ами никой конкретно ?!? Интернет. Ей за това се яодсвам, че няма лекар, който да е малко повече на ТИ с нещата. Св. Никола - ее, само диагностицират и толкова. Топли ме тази диагноза.
Та по темата. Много ме е яд, че издатество Фют нямат налични вече едни книжки от времето на Хриси - моята първа книжка за оцветяване. Имаше огромни картинки за оцветяване. не съм срещала други подобни. Гледах в Крокотака, но не намерих това, което търся. Май ще трябва да си правя сама шаблоните. Гого е навит да рисуваме, ако аз му държа ръката и има блед успех в запълването на кръг - това е първият урок от учебното помагало от градината. нали си го поисках и започнахме лека полека да минаваме материала.

Общи условия

Активация на акаунт