МАШИНА ЗА ХЛЯБ-50-та тема

  • 48 437
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 457
аз слагам със сигнала-слънч.семе,тиквено и ленено и май почти винаги,слагах и суха подправка за супа ама точно лукът не ми харесва...явно въпрос на вкус!
Само веднъж сложих суха подправка за супа, някаква със сушени зеленчуци.Хляба бухна разкошно, но заради миризмата, никой не го яде.

# 16
  • Мнения: 2 820
Слагате ли редовно семена и подобни добавки в хляба  newsm78 Забелязвам, че напоследък изпускам момента Embarassed

Аз слагам винаги независимо какъв хляб правя.

# 17
  • Мнения: 13
  bouquet Запис за да ви следя че и аз искам да си купя хлебопекарна и да се поогледам за какво иде реч  Hug

# 18
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Честита ни нова темичка, аз току-що заредих едно бяло хлебче.
Относно семената - с удоволствие бих слагала всеки път, но дребният ме дебне и освен че пита, взе и да рови из хляба в търсене на добавките. Взех си кутия 200гр микс от мляни семена (сусамено, ленено семе и слънчоглед), изпробвах го в едно почти пълнозърнесто хлебче 2с.л. от микса + 2с.л. сурови слънчогледови семки + 1с.л. тиквени, ами чудно стана, само дето после цяла седмица сама си го ядох.   Rolling Eyes

# 19
  • Перник
  • Мнения: 4 863
... само дето после цяла седмица сама си го ядох.   Rolling Eyes

По същата причина и аз мнооого рядко слагам семена в хляба.

# 20
  • Мнения: 7 379
               Домашните ме отрязаха още първия път,в който им предложих нещо с добавки.Обясниха ми,че искат ХЛЯБ,а не волни програми и.....престанах с творчеството.Единственото,което не отказват са вариациите на тема "тутманик" и "картофени питки".Там обаче аз най-злобарски им пробутвам картофено пюре с добавки  Mr. Green,но до сега не са ме усетили. Wink

# 21
  • Мнения: 201
Винаги слагам семена още в началото, заедно с останалите продукти. Най-много харесваме сусам, придава страхотен вкус на хляба. Чат-пат разнообразявам с тиквени семки, слънчоглед, мак или каквото друго имам. Веднъж сложих съвсем малко зелена подправка и се наложи сама да си ям продукцията  Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 735
запис   bouquet

# 23
  • Мнения: 2
И за да не е гол запис,да кажа и аз за семената.Виждам,че се обсъжда.
Добавките са въпрос на вкус,но у нас всички харесват хляба със семена.Аз слагам "на око" семена от мак,сусам,чорек и белени слънчогледови семки в кутийката за семена.Машината на определен етап от програмата си ги взема сама.
Зелени подправки,лук и др. подобни не слагам,защото не се приема от домашните.
Но с добавени маслини и/или бекон страшно се харесва.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 457
 Хляб с масло.

Скрит текст:
Отстрани.

 Отгоре.

Хора, машинката започна да ми пуска черно по тестото.Какво да правя. newsm78


# 25
  • Мнения: 660
Тайна, как ги въртиш така хубаво тези питки... Направо красота! Ако не е проблем вземи направи едно видео как ги завиваш така хубаво, че скоро ще трябва да правя питка за кръщенето на дребното и ми се иска да е така хубава...

За пускането на черно по тестото - дали не е от уплътнението в контейнера, пам където се слага бъркалката? А аз се чудих, защо моето е в ярък цвят.... вероятно за да не пуска черно, знам ли? newsm78 Освен да смениш контейнера - не знам какво друго може да се направи. Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 15 457
  Тони, не съм пример за хубави питки.Ако искаш хубава, влез в темата за питките и разгледай!Моето си е хляб с различна форма. Ааа, и се прави много лесно. Омесеното и втасало тесто разделям на три топки и с доста и меко масло на ръцете разтягам топките на голям кръг.Първата топка,върху нея втората,върху нея третата.После разрязвам на 4 и после всяка четвърт още на 4.Навивам като кифлички,отвън навътре и редя в тавата.

# 27
  • Мнения: 1 480
Здравейте, искам да си купя машинка за хляб и съм се спряла на MOULINEX OW-5020, която е с капацитет 1,5кг, но ми направи впечатление че е само с един реотан а сега е супер цена/220лв/. Толкова голям проблем ли е, че не няма втори реотан???

# 28
  • София
  • Мнения: 15 457
Здравейте, искам да си купя машинка за хляб и съм се спряла на MOULINEX OW-5020, която е с капацитет 1,5кг, но ми направи впечатление че е само с един реотан а сега е супер цена/220лв/. Толкова голям проблем ли е, че не няма втори реотан???
Повечето машинки са с един реотан и изобщо не им пречи това.Като гледам мощността -Мощност:1650 W  е достатъчен и един.

Последна редакция: пт, 12 апр 2013, 18:38 от Тайна

# 29

Общи условия

Активация на акаунт