Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 148
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 9 855
при мен е анна-мария
това е проблем с кеширането според мен.

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 18:20 от rumka833

# 1 336
  • Мнения: X
Не видях да е коментирано - при попълването на заявлението онлайн само по проф. квалификация и само по кл. компетентности ли може да се кандидатства или може и по двете заедно с едно заявление? Не видях възможност за двете заедно, бъркам ли нещо?
...
Сега видях: "Важно: През периода на изпълнение на проекта лицата имат право да се включат в курс за професионална квалификация и ключова компетентност. За всяко обучение се подава ново заявление. Лицата не могат да се обучават едновременно в курс за професионално обучение и ключова компетентност."

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 17:34 от Анонимен

# 1 337
  • Мнения: 2 173
Да, на мен ми казаха още, че трябва да подам само едно заявление например за проф. квалификация и когато изуча това, по което съм кандидатствала, мога да подам друго за ключова компетентност. Ако ги подадеш едно след друго сега ще ти отхвърлят едното. Аз съм с едно сбъркано заявление и едно за кл. комп. и трето за проф. квлфкц, вече 1 седмица не могат да ми дадат отговор дали ще ми заличат 2 от завленията и да си остана с онова, което искам... абе манджа с грозде.

# 1 338
  • Асеновград
  • Мнения: 3 046
Излъгали са или просто човека е бил некомпетентен.През предния програмен период подадох и за двете едновременно, приеха си ги без проблем.Подадох на място тъй като тогава липсваше екстрата с електронното подаване.Първо излязоха средства за ключови компетентности изкарах си курса , а месеци по късно ми се обадиха за професионален курс.Мои познати подали по късно си изкараха също и двата курса като по техен избор посочваха кое първо.Нямаш право да ги караш едновременно. Не знам дали ако не изкараш първия после имаш право на другия.Но пък хора подали за език за който нямаше сформиран курс им смениха езика за друг по който имаше кой да ги обучава, което означава че и това е разрешено.
На нас в професионалния курс ни бяха събрали 2 професии карахме и двете положихме изпети и накрая получихме две дипломи.

# 1 339
  • Мнения: 2 173
Не знам, най-вероятно е така, това ми го каза една жена от бюрото по труда, нея я викат на телефона за въпроси свързани с проекта. Аз също четох, четох и никъде не намерих информация дали мога да подам едно след друго заявления за кл.комп. и проф.кв., само, че не мога да ги карам едновремено. Ще видим. Утре пак ще звъня и ще задам върпоса.

# 1 340
  • Мнения: 9 855
 newsm78 подадени са 14 000 записвания за курс. Не мога да повярвам. В нашето бюро на труда ми казаха, че почти няма хора. Отде се взеха тия хиляди хора, и аз не знам. ПРи вашите бюро - има ли хора, нещо подочули ли сте? Просто ми е любопитно, да не са фантоми някакви... newsm78

# 1 341
  • Мнения: X
Ами не е много - от 28 града по 500 души  Wink

# 1 342
  • Мнения: 2 173
Почти половината били подали онлайн (аз вкл.). Мои две заявления ще отпаднат, може да има и други такива ... а пък те очаквали 54 000.

# 1 343
  • Асеновград
  • Мнения: 3 046
Има много подали, разговарях с позната работеща в център за обучение.Спомена че много хора са подали в града ни.В 14 дневен срок щели да се обадят според нея за одобрение. Спомена че ако няма доставчик по професията която сме писали можело да се прехвърли в друга.Но не разпитвах как точно.Мен ме интересуваше колко минимум трябва да е една група за да пуснат обучение по даден код. Защото даже о да получа одобрение може да не ме огрее с намирането на доставчик.

# 1 344
  • Мнения: 194
Момичета как ви се струва периода? Аз кандидатствах на обучение, което е 960 часа- 80 седмици три пъти седмично. Започнах да се разколебавам, не знам как ще се справя. Семейство, 2 деца, работа, един семестър още от университета  ooooh! Знам, че ако се стегна все някак ще се получи, но това значи 2 години няма мърдане. Ами ако се окаже, че избраното не е за мен.... ooooh!
Ей такива мисли и страсти ме вълнуват тия дни. Confused

# 1 345
  • Мнения: X
Дени, всичко това е за още една професия. Получаваш обучение почти безплатно. Заслужава си да се поизмъчиш. Като гледам си свикнала да се справяш със 100 неща наведнъж, браво и респект  bouquet сигурно е че ще се справиш и с това обучение.

# 1 346
  • Мнения: 194
Дени, всичко това е за още една професия. Получаваш обучение почти безплатно. Заслужава си да се поизмъчиш. Като гледам си свикнала да се справяш със 100 неща наведнъж, браво и респект  bouquet сигурно е че ще се справиш и с това обучение.
bouquet bouquet bouquet
Преди месец завърших 4 месечен курс английски език, та знам какво ми костваше. Попитах мъжа ми за мнение относно обучението. Той каза аз да си решавам, но го усетих, че не му стана приятно. Та затова така....отново съм пред сериозен избор...

# 1 347
  • Мнения: 2 173
Мен са ме одобрили. Утре ще ходя да си взема ваучера. Подадох на 15-ти.

# 1 348
  • Асеновград
  • Мнения: 3 046
Мен са ме одобрили. Утре ще ходя да си взема ваучера. Подадох на 15-ти.
Честито успех Simple Smile

# 1 349
  • Мнения: X
Яна, честито и успех. Как ти съобщиха?

Общи условия

Активация на акаунт