Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 181
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 2 173
По телефона се обади жената, много бяха любезни и имам 5 дневен срок да си получа чудото. Сега идва момента с избора на доставчик... ето тук ще е голям зор. Успех на всички.

# 1 351
  • Мнения: 9 864
Ами не е много - от 28 града по 500 души  Wink

в кой град са подали 500? При нас доколкото чух, са към 50. Не сме малък град уж. Де да знам, може да ме лъжат

# 1 352
  • Асеновград
  • Мнения: 3 057
Днес са звънели на одобрени подали на 16ти.Но пък разбрах че има отпаднали кодове по професии. Лозар-винарите са от тях. Ако сменяш професия се попълвал някакъв протокол че се отказваш и после подаваш за друга професия. Май сложно го обясних, но по важното е че има начин да се смени а не да се губи ваучера. Освен това ако сте подали и за двете обучения и сте одобрени посочвате кое предпочитате да изкарате първо.

# 1 353
  • Мнения: 9 864
това е май новост някаква. Защото по предната програма, като те одобрят, ако се откажеш поради твои си причини, не можеше пак да подадеш.

# 1 354
  • Асеновград
  • Мнения: 3 057
това е май новост някаква. Защото по предната програма, като те одобрят, ако се откажеш поради твои си причини, не можеше пак да подадеш.
И аз това помня, но явно сега правилата са различни.Ще изчакаме и ще видим.Засега само следя информация от познати, ако дойде обаждане ще му мисля.

# 1 355
  • Мнения: 9 864
ако не е тайна - кажете за какво сте подали?
От онзли линк, който не беше в ред, кликнах няколко  пъти, чисто любопитство. Да видя за какво подават хората. Попаднах на няколко човека, подаващи за компетенции - само езици видях: английски, гръцки, италиански. И вие ли за език подавахте? Ако не е тайна, де. ...

# 1 356
  • Асеновград
  • Мнения: 3 057
Език гръцки /съмнявам се че ще намеря доставчик на обучение в града/ трябва ми диплом не толкова обучение. За професия  812020/8120201  и тук имам съмнение че ще има доставчик на обучение но ще видим.
Доколкото разбрах масово се подава за английски а от професиите фризьор, козметик .

# 1 357
  • Мнения: 9 864
в търсачката https://training.az.government.bg/search/   ако избереш твоя град ще видиш-всички курсове, за които има някакви шансове да се проведат. в моя град, за моя курс, има шанс. но аз нямам право да подавам - затова дебна да видя дали ще пуснат висшистите  Mr. Green

# 1 358
  • Мнения: 2 173
Аз ходих и си получих уведомлението или там каквото е от бюрото по труда, пишеш заявление кое от двете, за което си одобрен искаш да учиш първо, точно така. Едното, което искам и ще уча първо е графичен дизайн, другото е английски Б1. Като си вземеш това документче от бюрото по труда, отиваш при избрания доставчик, той попълва втората част и с нея се връщаш в бюрото, където ти дават вече самия ваучер, а с ваучера отиваш пак при доставчика и той ти дава счетоводен документ, че си "изхарчил ваучера при него", освен това се подписва договор с доставчика. Днес говорих с тези от информа, дамата там се опита да ми обясни, че няма как да се запозная с договора им преди да им дам да ми попълнят втората част на Уведомлението, не знам как си мислят, че ще стане това. Явно има условия за неустойки и глоби ако се откажеш, ако отсъстваш, не знам дали не те обвързват например да учиш и двете неща при тях. Такива ми ти работи, утре ще ми пратят в крайна сметка този договор и като отида ще ви пиша повече. А, като получите уведомлението и си изберете доставчик, и като той ви попълни втората част от уведомлението трябва да се върнете в бюрото по труда не по-късно от 7 дни преди започване на курса...  newsm78

# 1 359
  • Мнения: 9 864
 аз недоумявам как така няма да искат да ти дадат договора? Смятам, че е защото са неопитни, или ги е страх да не размислиш и отидеш в друг учебен център.

иначе за това прословуто уведомление от бюрото по труда. И дори да ти го попълнят от информа, ти пак можеш да идеш в бюрото и да помолиш да ти дадат ново, непопълнено. и с него да си намериш друга фирма. Да не си мислят, че са кой-знае какво, или че са те вързали  Mr. Green
баси наглото  Sick
трябва да си знаем праватя все пак, нали  Peace

# 1 360
  • Мнения: X
Информа поемат 15те % - някоя друга фирма прави ли го?
Кои обучителни фирми препоръчвате (за София)?
Какви са отзивите за Информа - някой да е чул от предишни обучения и кампании?

# 1 361
  • Асеновград
  • Мнения: 3 057
Има и други фирми които поемата 15те % питайте още в началото когато разговаряте с тях. Аз взех уведомлението но едва ли ще намеря доставчик прозвъних всички в радиус на 100км. с надеждата че все някой би пуснал тази професия но засега няма надежда.Половината доставчици писали населени места в областта изобщо  не смятат да започват обучение.Предложението беше да търся още 10 човека та тогава да помислели за курс..

Последна редакция: ср, 12 юли 2017, 14:10 от Panayotu

# 1 362
  • Мнения: 2 173
Да, те орязаха висшистите, сложиха самоучиастие и сега върви търси хора.  И аз питах за други доставчици и впечатления от информа, но вече изкаралите курсове мисля, че не се интересуват повече от програмата и не влизат. Трябва да се търси назад в темите. Аз вчера разговраях с тях и за лекторите и за базата. Казаха, че наемат зали под наем в различни центрове, че още не могат да ми кажат кои са лекторите, но спазват всички изисквания от министерството и програмата. Ще видим, не знам кои други да избера, само на техния сайт има достатъчно инфо за специалността и кое по колко часа се учи, при другите доставчици, почти нищо не намирам и се опасявам, че всичко е да освоим едни пари и ще ни претупат.

# 1 363
  • Мнения: X
Не си права като казваш "върви търси хора". Хора има, но според мен Хората ги мързи и не ги интересува, а и не знаят за тази програма. Може би умишлено информацията е много оскъдна и не се популяризира.
Един от офисите на Информа ми е много удобен и съм силно заинтересована. Не ми се занимава да разпитвам другите фирми. Но още ни дума ни вопъл от АЗ, чудя се да ида ли на място в БТ.

Чия е била идиотската идея да премахнат дистанционнното обучение  ooooh! Все наопаки вървим в тази държава, в цял свят дистанционното се развива и процъфтява, при нас не... Сега хората в малките населени места губят тотално и нямат никакъв шанс.

# 1 364
  • Мнения: 9 864
това с поемането - се чудя дали е легално. да не пострадате ВИЕ ако ги глобят ТЯХ.

Общи условия

Активация на акаунт