Работа, CV-та, HR-и, съвети - пожелаваме си нова работа - 31-ва тема

  • 54 544
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • UK
  • Мнения: 4 311
Няма ли кого да оставиш вкъщи да постои с него? Някоя съседка, някоя баба, която детето познава, да почетат малко книжки, докато теб те няма?
Последния път като ходих на интервю помолих един приятел да ме закара с колата, барабар с детето, чакаха ме в една странична уличка. Варианти никакви ли нямаш, недей да изпускаш интервюто.

# 691
  • Мнения: 3 064
Здравейте! Включвам се, за да попитам дали скоро някой е ходил на интервю в Глория Интернешънъл ЕООД? (за град София става въпрос). И също така тези от вас, които от по-дълго време си търсят работа дали са виждали често обяви от въпросната фирма? Четох мненията в бг работодател - много са негативни. Вие там проверяварете ли какво пише за фирмите и по-важното - вярвате ли?

# 692
  • Мнения: 718
Като цяло - вярвам.
Да, имаха обява преди около 2 месеца. Пратих им CV: ни вест, ни кост Peace

# 693
  • Мнения: X
Аз проверявам и ако мненията са негативни, си имам едно на ум. В повечето случаи, когато са били такива, още на интервюто съм усещала разни смущаващи неща. Или работодателят се е държал като прокурор, или веднага са ставали ясни неизгодните условия.

Случвало се е да кандидатствам в разни фирми, докато още си имах сигурна работа и тогава съвсем подбирах. В тези случаи при негативни мнения в БГ работодател дори съм отказвала да отида на интервю.
Ако например мненията са, че не плащат редовно заплати, това е достатъчна причина да се откаже човек. Зависи в каква насока са негативните мнения и човек с какво би могъл да направи компромис.

# 694
  • Мнения: X
кукумицинка благодаря че ме изкара неграмотна.  Sad   Twisted Evil
Вероятно имам проблем с клавиатурата понякога но пък СВ-то ме с добър вид, без грешки.
Проверявала съм го неведнъж.

# 695
  • Мнения: 0
Здравейте! Включвам се, за да попитам дали скоро някой е ходил на интервю в Глория Интернешънъл ЕООД? (за град София става въпрос). И също така тези от вас, които от по-дълго време си търсят работа дали са виждали често обяви от въпросната фирма? Четох мненията в бг работодател - много са негативни. Вие там проверяварете ли какво пише за фирмите и по-важното - вярвате ли?
Здравей Simple Smile
И аз проверявам и при негативи си имам едно наум или не кандидатствам по дадената обява. Но за Глория пуснах автобиография (вчера) и след това ги проверих (обикновено първо проверявам). Ако случайно ме поканят, ще отида, но с леки съмнения.

Сега се сетих за въпроса с облеклото за интервю. Ходих на едно, където в сайта на фирмата имаше снимки, на които всички бяха официални, с костюми и прочие и реших да се облека с черен панталон и риза, НО когато отидох, управителят и жената, които ме интервюираха, бяха неглиже, с дънки и тениска, респективно потник жената. Чувствах се прекалено.... издокарана.....Така, че понякога информацията, която се намира, е леко подвеждаща.
Днес съм на интервю във фирма, за която не намерих снимки, и реших да бъда с тъмни дънки и светло бежово сако, с блуза отдолу (добре, че днес времето ми реши проблема  Laughing, с тези облаци). Какво да направя, като последната ми работа не изискваше по-официални облекла и т.н. Там всички бяха неглиже - с дънки, тениски, маратонки, сандали и просто нямам много подходящи дрехи в по-елегантен стил  bowuu Та както и да е, стискайте ми палци  Praynig

# 696
  • Мнения: 95
Имате ли наблюдение върху Easy Consult? Дали е сериозна агенция?

# 697
  • Мнения: 1 446
Имате ли наблюдение върху Easy Consult? Дали е сериозна агенция?

Да,стават долу-горе.

# 698
  • Мнения: 1 732
Утре съм на интервю и нещо съм се спекла. Rolling Eyes Стиснете някой палец за мен към 11 часа.
Red, нали няма да ми вадят зъби в Адеко за Кока-Кола Хеленик, ъм? Mr. Green
Уж имам опит, имам и самочувствието на човек, който се е занимавал с къде-къде по-сложни неща във финансовото счетоводство, обаче тези засукани позиции в BSO само ме шашкат...Бррр!

# 699
  • Мнения: 95
Red velvet Мерси!

# 700
  • Мнения: X
кукумицинка благодаря че ме изкара неграмотна.  Sad   Twisted Evil
Вероятно имам проблем с клавиатурата понякога но пък СВ-то ме с добър вид, без грешки.
Проверявала съм го неведнъж.
Дадос, вместо да се засягаш, защо не си провери например и този постинг?
Ако наистина не са в следствие на неграмотност грешките ти, то издават голяма небрежност. А небрежността е качество особено недолюбвано от работодателите.

# 701
  • Мнения: 11 005
Утре съм на интервю и нещо съм се спекла. Rolling Eyes Стиснете някой палец за мен към 11 часа.
Red, нали няма да ми вадят зъби в Адеко за Кока-Кола Хеленик, ъм? Mr. Green
Уж имам опит, имам и самочувствието на човек, който се е занимавал с къде-къде по-сложни неща във финансовото счетоводство, обаче тези засукани позиции в BSO само ме шашкат...Бррр!
Спокойно, даже в устата не бъркат Simple Smile
ако ще говорите на чужд език, подготви си представянето например. И се усмихвай, хората в притеснението си забравят да го правят, а помага и на теб самия.

# 702
  • Мнения: 1 446
Утре съм на интервю и нещо съм се спекла. Rolling Eyes Стиснете някой палец за мен към 11 часа.
Red, нали няма да ми вадят зъби в Адеко за Кока-Кола Хеленик, ъм? Mr. Green
Уж имам опит, имам и самочувствието на човек, който се е занимавал с къде-къде по-сложни неща във финансовото счетоводство, обаче тези засукани позиции в BSO само ме шашкат...Бррр!

Няма,ама после в Хеленик и душата ще ти извадят.  Hug Много са взискателни.

# 703
  • Мнения: 356
Получих мейл от круизната агенция , че съм се справила с първия тест и ме канят на втори тест в техния офис. Това е чудесно , но в понеделник вече обещах да отида в агенцията за недвижими имоти и сега съм в чуденка. Разбира се не ми се иска никак да изпускам круизчетата.

# 704
  • Мнения: 11 005
Получих мейл от круизната агенция , че съм се справила с първия тест и ме канят на втори тест в техния офис. Това е чудесно , но в понеделник вече обещах да отида в агенцията за недвижими имоти и сега съм в чуденка. Разбира се не ми се иска никак да изпускам круизчетата.
Какъв е проблемът да отидеш и на двете места?

Общи условия

Активация на акаунт