Ремонт на старата пералня или нова?

  • 35 642
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Вносителят плаща, в случая пералня 0.90лв/кг екотакса.
http://www.ecomedia.bg/laws/waste-management/law/135

При положение, че ти взима старата пералня, то трябва да "приспадне" тази
сума от новата и да осигури площадка за боклук.
/поне аз така го тълкувам/

http://temanews.com/index.php?p=tema&iid=126&aid=3264

# 16
  • Мнения: 19 506
milittana, отговарям: взехме си пералня, която ние си избрахме, не беше на промоция. Старият уред те го размонтираха и отнесоха като бръмбар сламка /не е купуван от тях/. Качването на новата пералня до 4-ти етаж и свалянето на старата беше абсолютно безплатно. Щяхме да платим само за монтаж на новата, ако го бяхме поръчали.
Новата пералня я вкараха там, където щеше да си стои /на мястото на старата/.
Сега ако ми кажеш и откъде си я купила при тия хубави условия..... Hug Да, вносителят плаща екотакса (тоест аз съм я платила още с покупката), обаче не съм сигурна ако трябва да ми се изхвърли уред кого и къде да търся за тази цел. Както и ако ми се откаже - кой ще го задължи това да го направи. В Технополис замяна на уред се предлага само за определени перални например. Затова се учудих и приятно се изненадах.

# 17
  • Мнения: 8 999
Аз съм написала още в първия си пост - Техномаркет. Безплатно.

# 18
  • Мнения: 19 506
Аз съм написала още в първия си пост - Техномаркет. Безплатно.
Благодаря ти - не бях забелязала. Явно има приятна промяна в политиката им в това отношение през последните години.

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Само че в Техномаркет пералнята, която си харесах, е с 200лв по-скъпа от Техномикс. Вярно, че в Техномикс е промо този модел сега, но и редовната му цена е с почти 100лв по-ниска от Техномаркет. Та, всичко е в куверта, както се казва. А, Техномикс имат оферта за безплатна доставка до края на месеца, т.е. и това като сума отпада. Старата пералня би могла да се предаде във фирма от типа на Надин и подобни за рециклаж на стари уреди, а Техномаркет мисля, че имат контейнер за тази цел (може би за по-малки уреди обаче)

П.П. Извинявам се, веднага се поправям - имало разлика в моделите и тя е една буква, иначе не виждам разлика във вид и х-ки. Ще трябва да търся по-подробно инфо за модела

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 21:21 от Гита Ог

# 20
  • Варна
  • Мнения: 7 709
То хиляди пъти сме казвали,че София не е България  #Cussing out Днес питах аз като видна блондинка у Варненскио "Техномаркет"......И изключително "любезно" ми беше обяснено,че у наше село такава услуга като доставка на уред до дома и отнасяне на стария нема #2gunfire

 Младежът ми каза-цитирам "За тази цел си има хамали госпожо" #Crazy
 Няма да ви казвам как "любезно" предизвиках появата на началниците му.

# 21
  • Мнения: X
Няма да ви казвам как "любезно" предизвиках появата на началниците му.

Не казвай, а напиши развръзката!  Hug
/ може би трябва да си очилата блондинка  Laughing/
Скрит текст:

# 22
  • Варна
  • Мнения: 7 709
  По- скоро бях на границата на хапеща блондинка  Sick
  Това ми е предпочитаният магазин за техника,но ми беше обяснено,че персонала бил претоварен...промоцията на 50%.....и т.н.
 Развръзка няма "Техномаркет"-Варна не предлага такава услуга.
 
  Доставката е до входната врата на блока оттам нататък се спасяваме кой как може.
 
  С това надеждата ми да използвам следващата командировка на мъжо за смяна на пералнята умря  Cry Cry

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Ние в крайна сметка сме с нова пералня. Вчера свекърва ми е разказала играта на доставчиците от Техномикс  Mr. Green Мъж ми се разбрал със служител за доставката (безплатна), изрично е питал за качване до нас (1ет сме) - да, няма проблем. Като дошли ония ми ти мъже, казали, че ако искаме да я качат, да платим 20лв. Да, да - не са попаднали на будала. Луди ги е направила свекърва ми, качили са пералнята. Иначе спокойно можехме да откажем доставката и да си ходят - не я бяхме платили още. Да видим тогава какво щяха да обяснят в магазина.

# 24
  • Мнения: 19 506
  По- скоро бях на границата на хапеща блондинка  Sick
  Това ми е предпочитаният магазин за техника,но ми беше обяснено,че персонала бил претоварен...промоцията на 50%.....и т.н.
 Развръзка няма "Техномаркет"-Варна не предлага такава услуга.
 
  Доставката е до входната врата на блока оттам нататък се спасяваме кой как може.
 
  С това надеждата ми да използвам следващата командировка на мъжо за смяна на пералнята умря  Cry Cry
Аз те съветвам да пишеш за случая до централата им в София. Не е редно, направо е възмутително да има определени услуги само в София, където имат повече конкуренция. Тъкмо се зарадвах и ги похвалих! За 20 лева ще направят човека луд при доставката! Да си ги включат в цената на пералнята, но да свършат работа като хората! На мен преди години точно тези ми оставиха хладилника в дъжда на 5 метра от къщата ми /не трябваше да се качват етажи въобще/. Познайте вече дали ще си купя нещо от тях при тези условия. Ето това имах предвид като писах, че ремонтът е за предпочитане според мен.

# 25
  • Мнения: 2
Здравейте,

тук съм по неволя, дори не знаех, че има и такива форуми, ако може някой  да ми отговори  горе-долу колко ще ми коства смяна на лагери на Gorenje WA543. След вярна служба 12 години и изтекоха лагерите върху бялото пране. Изобщо струва ли си тази манипулация?! За нова съм доста притеснена финансово, особено в този момент, а и толкова си я обичам, защото до сега не ми е създавала никакви главоболия.

Предварително благодаря!

# 26
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
От опит с перални мога да кажа само, новите са абсолютни еднодневки. Ако можете да ремонтирате смело давайте  Peace Peace Скъпата ми пералня скъса ремък точно месец след като и изтече гаранцията, оказа се че не е това проблема а лагерите са и за смяна. Да ама в нея нямаше и едно болтче за сглобяване, всичко лепено и да се стигне до проблема е голяма играчка която оскъпява самия ремонт  ooooh! Майстора ме предупреди, че вече масово са лепени. Взех си нова, гаранцията и изтича след месец и от там насетне до когато издържи. Вече се оглеждам за друга, поне знам вече какво ми трябва  Whistling

# 27
  • Мнения: 2
Благодаря за съвета! И аз така мисля, но още събираме смелост и я въртя без центрофуга, т.е. я дебна, когато наближи за да я спра, иначе си избира нещо ново и бяло по възможност.

# 28
  • Мнения: X
ако може някой  да ми отговори  горе-долу колко ще ми коства смяна на лагери на Gorenje WA543.
Двата лагера + семерингата са около 30 лв.
За труд зависи в кой град живееш.

# 29
  • Мнения: 789
Здравейте, мамчета! Виждам, че тук има видни експерти в областта на счупена домакинска електротехника, та реших да се посъветвам с вас!
Проблемът ми е следния: почти новичката ми пералня Hotpoint Ariston изведнъж започна да скърца при центрофугиране. В началото беше само докато набере обороти, но сега сякаш забелязвам промяна и зачестяване, отново само при центрофугиране. Звукът е като сякаш вътре има тиктакащ часовник. Пера почти само на една и съща програма, тъй като при нея е допустимо изпиране на по-голямо количество дрехи. В редките случаи на смяна с друга програма не скърца! Shocked
Пералнята е още в гаранция, но ми се иска ако проблемът не е толкова сериозен, ( Praynig, дано) да не викам майстор. Моля, ако някоя мама може да ми даде съвет, ще съм много благодарна!  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт