Ремонт на старата пералня или нова?

  • 35 653
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 523
Ето http://www.djotex.com/ Вече съм ги хвалила тук. Имат и цени на сайта.

# 46
  • Мнения: 634
Ето http://www.djotex.com/ Вече съм ги хвалила тук. Имат и цени на сайта.
Благодаря!

# 47
  • Мнения: 241
Вече съжалявам, че не ремонтирах старата пералня. Новата е шумна, тресе, вие... абе калпава работа с дълга гаранция. Сега търся магазин  с мострена зала, където може да включа пералнята и да я чуя преди да я купя.

# 48
  • Мнения: 19 523
Вече съжалявам, че не ремонтирах старата пералня. Новата е шумна, тресе, вие... абе калпава работа с дълга гаранция. Сега търся магазин  с мострена зала, където може да включа пералнята и да я чуя преди да я купя.
За каква марка и модел става въпрос?

# 49
  • Мнения: 241
Вече съжалявам, че не ремонтирах старата пералня. Новата е шумна, тресе, вие... абе калпава работа с дълга гаранция. Сега търся магазин  с мострена зала, където може да включа пералнята и да я чуя преди да я купя.
За каква марка и модел става въпрос?
Старата беше от последните дето ги правеха в Европа под шапката на АЕГ (докато и то беше европейско).

# 50
  • Мнения: 19 523
Не, аз питам каква е новата, която е шумна  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 241
Не, аз питам каква е новата, която е шумна  Simple Smile
Индезит някакъв, абе бюджетен тарикат, който подло си мълчеше в магазина...  Mr. Green 

# 52
  • Мнения: 289
Да се оплача от моята пералня АЕГ старичка е хубава работа ми върши но вече за не знам кой път имаме проблем с четките на двигателя .Вчера отивам да вадя прането дрехите мокри за кой ли път  #2gunfire издавих ги пуснах центрофугата изпомпва водата но не върти барабана .Ще викаме майстор пак но искам да питам знаете ли колко струва нов двигател  newsm78

# 53
  • Мнения: 18 010
Да питам и тук: пералнята ми прокапва от дълго време насам, мъжът ми вчера чак я погледна и каза, че е доста ръждясала вече... Confused Иначе пере супер, опасна ли е за употреба така? Маже ли да ме трясне тока Confused Стои в банята, ако е важно.

И втори въпрос: какво ще рече инвенторен мотор, екстра ли е?
Какво значи функция пара на пералня?

# 54
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да питам и тук: пералнята ми прокапва от дълго време насам, мъжът ми вчера чак я погледна и каза, че е доста ръждясала вече... Confused Иначе пере супер, опасна ли е за употреба така? Маже ли да ме трясне тока Confused Стои в банята, ако е важно.

И втори въпрос: какво ще рече инвенторен мотор, екстра ли е?
Какво значи функция пара на пералня?

Опасна за теб и за двигателя и за останалите ел. части... А бре въобще ток и вода не бива да се срещат.
Инверторен дв-л означва, че уреда е сравнително безшумен.
Функцията пара не съм я тествала лично, нямам мнение.

# 55
  • Мнения: X
пералнята ми прокапва от дълго време насам, мъжът ми вчера чак я погледна и каза, че е доста ръждясала вече... Confused
raja_nikol , при огледа не се ли установи от къде е течът?/къде е ръждата/
Предполагам, че някъде по маншона има пробив. Огледайте го добре.
Цената му е около 30 лв. http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_24&sort=2a&page=1
Подмяната му е особена, ето:
http://shelf3d.com/8WBTgGSFeQs#How to replace the door seal on an LG washing machine

# 56
  • Мнения: 18 010
Ще огледат, още не са, ама сега ме е шобе....а колко време съм прала така  Confused

# 57
  • Мнения: X
raja_nikol , при огледа не се ли установи от къде е течът?/къде е ръждата/
Предполагам, че някъде по маншона има пробив. Огледайте го добре.
Цената му е около 30 лв. http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_24&sort=2a&page=1

Това за маншона го написах, понеже скоро "разколачвах" една пералня LG /производство 2001г/.
Тръгнах да сменям лагери /2 бр/ и семеринга.            14 лв.
Купих и нов лагероносач /някои го носят на стругар/ 74 лв.
Оказа се, че и маншона е пробит - теч. Цялата предна планка в основата - ръжда!

Шкурка, ръждопреобразувател WURT и боя PROTECTA.
Скрит текст:
Скрит текст:
ето какво се получи /на тази снимка е и стария  лагероносач/
Скрит текст:
Скрит текст:
стари лагери:
Скрит текст:
подменени лагери на казана, който се разглобява:
Скрит текст:

# 58
  • Мнения: 289
Да се оплача отново от моето АЕГ нали сменихме двигателя сега пък дрехите ми са по влажни след центрофугиране  Sad  Питах майстора каза че не може да е причината в двигателя била ми добре центрофугата но като пусна дрехите в сушилнята после контейнера ми е почти пълен а преди беше наполовината пълен  #2gunfire

# 59
  • Мнения: X
Да се оплача отново от моето АЕГ нали сменихме двигателя сега пък дрехите ми са по влажни след центрофугиране  
Не е достатъчно натегнат ремъка.
На моята пералня:
- хлабав ремък
Скрит текст:
- натягане
Скрит текст:

ПП Виждала съм перални, на които няма такава възможност за натягане.
Купува се нов ремък.  /9 лв/

От снимка на АЕГ /LAVAMAT 400 F/виждам, че има от къде да се регулира.
поз.1
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 20 фев 2014, 21:11 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт