Ремонт на старата пералня или нова?

  • 35 683
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 530
Да се оплача отново от моето АЕГ нали сменихме двигателя сега пък дрехите ми са по влажни след центрофугиране  
Не е достатъчно натегнат ремъка.
На моята пералня:
- хлабав ремък
Скрит текст:
- натягане
Скрит текст:

ПП Виждала съм перални, на които няма такава възможност за натягане.
Купува се нов ремък.  /9 лв/
PAV - как я разбираш тая галимация вътре в пералнята ми е чудно? Чак ме комплексираш и се чудя как така една жена разбира толкова много от техника? Не мене и двете снимки еднакви ми изглеждат  Embarassed

# 61
  • Мнения: X
milittana, на снимка нещата изглеждат като галимация,
а като отвориш капака нещата са прости.
Важното е един път да започнеш.
Аз започнах през 1991г. Сама жена с дете в студентско общежитие.
Подвключвам си новата пералня "Перла 05".
Пускам я. Тя пълни вода и не спира. Започва да тече от някъде.
Махам задния капак и от "някакво" маркуче/на ниворигулатора/ тече.
Проядено от мишка! Shocked Съхранявана е пералнята преди това в мазе.
Тогава се справих сама с подръчни материали.
И така настана.... веселбата.
Сега е лесно. Има нет, има схеми, има форум битова техника, има и бг мамма!  Hug

Не мене и двете снимки еднакви ми изглеждат  Embarassed
На втората снимка ремъка е натегнат,
като ключа е върху болта, който се отвива и завива след като е "придвижен" двигателя по
процепа на планката.
Аналогично се натяга ремък на МПС/водна помпа/, шевна машина.

Последна редакция: чт, 20 фев 2014, 22:06 от Анонимен

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
PAV1 е уникална. Hug

Отдавна съм я признала...
Затова ще трябва да я помоля да ми потърси един семеринг  Laughing за една пЮралнЯ Панасоник.  bouquet

# 63
  • Мнения: X
да ми потърси един семеринг  Laughing за една пЮралнЯ Панасоник.  bouquet
Шани  Heart Eyes, напиши модела на пералнята. Със семеринга ще ти дам и размерите на лагерите.
/Дано намеря схемата./
Сега съм на вълна програматор, за да се програмират модулите на пералните. /като хоби/
Нещата тръгнаха покрай един модул на Аркадия.

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лагерите са ясни. Simple Smile
Но за жалост за тоз модел вървят с лагерно тяло, барабан и половин казан...
Та зат'ва търся само семеринга.
Panasonic NA-128VA2

За препрограмиране на памет мога да те свържа, но се опасявам че няма как да ти дадат програмите си...

Въобще трябва да споделя на аудиторията, че НЕ всеки модел пералня подлежи на смяна на лагери. Повечето нови от среден клас ( до 1000лв.) - не. Купува се цял или половин казан, на сума като за 1/2 пералня.  Tired

# 65
# 66
  • Мнения: 18 051
PAV, ти не може за си жена бе душо..... Heart Eyes
Мъжът ми не знае 1/100 от твоите познания...с какво се занимаваш? Да ти донеса "пералката" във Варна направо, на теб по- ти вярвам


Р.Р. Да метнем и хладилника...а??? Embarassed Embarassed Embarassed

# 67
  • Мнения: 19 530
PAV, ти не може за си жена бе душо..... Heart Eyes
Мъжът ми не знае 1/100 от твоите познания...с какво се занимаваш? Да ти донеса "пералката" във Варна направо, на теб по- ти вярвам


Р.Р. Да метнем и хладилника...а??? Embarassed Embarassed Embarassed
Да, ако с това се занимава, и аз съжалявам, че не е в София, че да и "мятам" развалените ми уреди. Които в къщи с лопата да ги ринеш.

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

не, нищо общо няма.

Пав1 е уникат Simple Smile

# 69
  • Мнения: 18 051
С такава жена мъж не ти трябва  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 289
PAV1 благодаря за отговора ще погледнем ремъка   bouquet То по добре сами да се справяме с проблемите миналата седмица накарах моя мъж да преместим пералнята (на мен ми е забранено да дигам и местя тежки неща ) и да проверим по маркучите до филтъра дали няма нещо колежката каза че е намерила чорап  .В къщи беше война и мир то мрънкане нерви за една преместена пералня и 4 развити болчета на всичкото отгоре на филтъра се счупило част от капачето и не можахме да го развием цяла седмица не измисли как да го развие #2gunfire

# 71
  • Мнения: 19 530
PAV1 благодаря за отговора ще погледнем ремъка   bouquet То по добре сами да се справяме с проблемите миналата седмица накарах моя мъж да преместим пералнята (на мен ми е забранено да дигам и местя тежки неща ) и да проверим по маркучите до филтъра дали няма нещо колежката каза че е намерила чорап  .В къщи беше война и мир то мрънкане нерви за една преместена пералня и 4 развити болчета на всичкото отгоре на филтъра се счупило част от капачето и не можахме да го развием цяла седмица не измисли как да го развие #2gunfire
Дааа, колко познато  Simple Smile

# 72
  • Мнения: X
(на мен ми е забранено да дигам и местя тежки неща )
Мажеш с веро, разредено с вода плочките, където е пералнята и тя с един пръст без усилие се
хлъзга.
/ може и с лубрикант  Wink /
всичкото отгоре на филтъра се счупило част от капачето и не можахме да го развием цяла седмица не измисли как да го развие #2gunfire
Ами "брутално" съм го махала /разрязвала/, като единствено съблюдавам да не нараня
резбата на външното тяло. Купувам нова "врътка" за 8,00 лв. При навиване мажа резбата с веро.

Скрит текст:

Да, ако с това се занимава, и аз съжалявам, че не е в София, че да и "мятам" развалените ми уреди. Които в къщи с лопата да ги ринеш.


Просто имам инструменти и мерак.
Приятелките ми са все сами жени с деца или мъжете им пътуват по корабите.
Имам и колежка от студентските години, много близка приятелка, която живее в София.
Разбере ли, че имам командировка в София, то веднага съставя списък за ремонти.
Работата на съпругът и е много натоварена. Не може да отдели време за дом. дейности.
Иначе инструменти в тях бол.
Дано със скромният си опит съм ви полезна.  Hug

# 73
  • Мнения: 289
PAV1 благодаря ти мила днес ще ги накарам да я развият и ще ходят да търсят да купят нова тапа   bouquet Аз също гледам да се оправям сама когато мога но има ситуации когато се иска мъж да пипне  Joy

# 74
  • Мнения: X
днес ще ги накарам да я развият и ще ходят да търсят да купят нова тапа  
За някои перални се продава целият комплект от филтър. /10,50лв/
Скрит текст:
Тогава подмяната му е малко по-трудоемка.
Трябва да се извади водната помпа и да се подмени комплекта от филтър.
Ето нагледно /клипче/ : http://www.youtube.com/watch?v=cvyCSQMPkCc
Тук от 2,10 мин!!! : http://www.youtube.com/watch?v=zKjKi50YBpI
/Дано не ти прочете "конско" мъжът ти/

Частта предполагам ще я има в "Никелектрик", бул.Мадрид 40.
http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_102

Напиши модела на пералнята си.

Последна редакция: сб, 22 фев 2014, 12:01 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт