На екскурзия в Малта?

  • 143 280
  • 845
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 464
Някой написа тук, че съществува карта за градския транспорт за Малта. Та питането ми е дали водните таксита са част от градския транспорт на Малта?

# 436
  • Мнения: 12 590
Zaharinka,
не.

# 437
# 438
  • Мнения: 3 094
Миналата пролет ходих в Малта, но нещата са ес променили доста, май....
Колко струва сега мседмичната карта за градския транспорт?
А на Гозо как стои въпросът - има ли дневна карта?

# 439
  • Луната
  • Мнения: 3 220
Миналата пролет ходих в Малта, но нещата са ес променили доста, май....
Колко струва сега мседмичната карта за градския транспорт?
А на Гозо как стои въпросът - има ли дневна карта?

Седмичната карта за гр. транспорт е 21 евро и е валидна и за гр. транспорт на Гозо.

# 440
  • Мнения: 3 094
Чудесно! Благодаря ти! Да се похваля, че успях да си купя от-лайн билет за Хипогея.......който се интересува и ще ходи, да побърза, защото от 9-ти януари го затварят за половин година.

# 441
  • София
  • Мнения: 1 226
И аз да следя темата Simple Smile

# 442
  • София
  • Мнения: 1 226
Дали някой от вас е ползвал maltadiscountcard и има ли смисъл от нея?

# 443
  • тук-там
  • Мнения: 4 367
Да ви следя, за всеки случай. Ако някой е почивал в Кипър - моля да направи сравнение. Края на май - време, вода, плажове. Камъни не ни се гледат. Laughing Пясък, топла вода и ....лежерни разходки - това търся. Само Малта не сме пробвали по това време. newsm78

# 444
  • Мнения: 711
Да ви следя, за всеки случай. Ако някой е почивал в Кипър - моля да направи сравнение. Края на май - време, вода, плажове. Камъни не ни се гледат. Laughing Пясък, топла вода и ....лежерни разходки - това търся. Само Малта не сме пробвали по това време. newsm78

Wild_rabbit,ако беше прочела цялата тема,щеше да видиш,че момчетата не препоръчват Малта,ако ще е само за плаж,тъй като е доста каменисто.

# 445
  • тук-там
  • Мнения: 4 367
Да ви следя, за всеки случай. Ако някой е почивал в Кипър - моля да направи сравнение. Края на май - време, вода, плажове. Камъни не ни се гледат. Laughing Пясък, топла вода и ....лежерни разходки - това търся. Само Малта не сме пробвали по това време. newsm78

Wild_rabbit,ако беше прочела цялата тема,щеше да видиш,че момчетата не препоръчват Малта,ако ще е само за плаж,тъй като е доста каменисто.

Четох аз, четох... Но освен за камъни прочетох и за хубави плажове в Мелиеха и островите. Та за това питам. ooooh!

# 446
  • Мнения: 2 908
Хубави плажове в Малта няма, кой каквото и да казва. На снимките всичко е въпрос на перспектива. Ей го Голдън Бей до Мелиха
Скрит текст:

А това е "плажът" на Комино
Скрит текст:

През май водата още е студена, а и медузите се махат чак в края на юни. Като се затопли водата веднъж, е топла до края на октомври иначе. Ако времето е хубаво, плажоподобията са пълни с хора. Ако няма никой, значи е 5 сутринта или е пети януари  Wink

# 447
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
май месец ще е студена водата, ние бяхме след 15 юни и не беше особено топла  Peace

Хубави плажове в Малта няма, кой каквото и да казва. На снимките всичко е въпрос на перспектива. Ей го Голдън Бей до Мелиха
Скрит текст:

А това е "плажът" на Комино
Скрит текст:

През май водата още е студена, а и медузите се махат чак в края на юни. Като се затопли водата веднъж, е топла до края на октомври иначе. Ако времето е хубаво, плажоподобията са пълни с хора. Ако няма никой, значи е 5 сутринта или е пети януари  Wink

Голдън бей е на другия край на острова от Мелиха , това е плажът на Мелиха





ето и карта на плажовете  Peace http://www.howtomalta.com/2014/07/top-10-best-beaches-in-malta.html

# 448
  • Мнения: 2 908
Това, което съм пуснала аз, е Голдън бей, а това, което е пунала Mrs.Turner / Samberg , е Адира бей. Единият е на 5 км от едната страна на Мелиха (градът), а другият е на 5 км от другата страна на Мелиха (градът). И двете са в кметство Мелиха, не че има някакво значение  Wink
Мисълта ми беше, че Малта е страхотна дестинация за туризъм, но не за плажен. Повечето плажове на всичкото отгоре са насипани с пясък изкуствено през последните 30-40 години и на мен лично ми е адски странен, да не кажа неприятен.

# 449
  • Мнения: 80
Здравейте, планувам пътуване до Малта през юни. Може ли да ми дадете информация как е времето тогава, как е температурата на водата? Освен това ми е интересно какви са цените по магазините, по ресторантите. Скъпа дестинация ли е Малта? Добре ли е да се храниш навън? И последния ми въпрос е може ли да се организира еднодневна екскурзия до Сицилия, разумно ли е това?
Благодаря предварително!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт