ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да я победим заедно! Тема №10

  • 55 257
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 849
А къде са другите 2 стойности на инсулина?

# 691
  • София
  • Мнения: 280
А къде са другите 2 стойности на инсулина?

  33uu Копирала съм всичко, което има като информация. Thinking

Скрит текст:

# 692
  • София
  • Мнения: 11 790
blessed** инсулина не е изследван на 60та и 120 минута

# 693
  • София
  • Мнения: 280
blessed** инсулина не е изследван на 60та и 120 минута

Е какво може да се разбере от този резултат тогава? Shocked Явно нищо! Приятелката ми в момента е при ендокринолога, да видим той какво ще каже за тези резултати... Thinking
Момичета, извинявайте, че ви загубих времето с това! Благодаря ви  Peace

# 694
  • Мнения: 1 849
Без инсулин на 60 и 120 мин. само можем да гадаем, лекарите - също. Вижда се, че организмът не се справя със захарта. На 120 мин. би трябвало да спада и да се доближи като стойности до тези на 0 мин., т.е. на гладно. Иначе инсулинът на гладно е чудесен.  Peace
Добрата новина е, че приятелката ти няма диабет. А дали има ИР никой не знае.  Wink Лекар ли е назначил това изследване или тя го е пуснала на своя глава? Лошото е, че в следващата половин година, даже една година изследването не трябва да се повтаря, защото е много натоварващо за организма.  Peace

П.С. Моля те напиши какво й е казала ендокриноложката след прегледа, ще ми бъде итересно! Peace

# 695
  • София
  • Мнения: 280
Jana Ina, ендокринологът ѝ е казал, че има забавяне в разграждането на глюкозата. Изследването той ѝ го е назначил, с което по нейни думи е искал да види, как организмът преработва глюкозата. Предписал ѝ е Глюкофаж 500 мг. по 1 табл. сутрин и вечер по време на хранене. Беше ѝ пускал преди това изследване на щитовидните хормони (ТСХ, ФТ4, ТАТ и МАТ), като ТАТ ѝ е бил на долна граница и ѝ е изписал Еутирокс, плюс Селен. Казал ѝ е след два месеца да пусне захар.

# 696
  • Мнения: 1 849
Аз не виждам да има проблем с глюкозата.  Peace И трите стойности са абсолютно с норма. Виж тук има таблица - http://www.arsmedica.bg/lab/vaglehidrati/peroralen-glukozotoleranten-test-gtt. Като се съди и по това, че инсулинът на гладно е много нисък. Хммм... аз бих потърсила второ мнение. А за какво се е съмнявал лекаят и защо й е назначил метформин? Защото, както вече написах в началото - тя проблем със захарта няма.  newsm78

# 697
  • София
  • Мнения: 280
Jana Ina, опитах да прокарам идеята, че не е лошо да потърси второ мнение, но не ми се получи. Явно е решила да се довери на лекаря си. Ще продължавам да я следя "изкъсо".  Peace

# 698
  • Мнения: 1 849
Тогава поне й кажи да го въведе по схема, за да няма много странични ефекти.  Peace

# 699
  • София
  • Мнения: 280
Тогава поне й кажи да го въведе по схема, за да няма много странични ефекти.  Peace
Кое? Глюкофажа ли? Каква би трябвало да е схемата?  Rolling Eyes

# 700
  • Мнения: 1 849
Да. Започва се с половин хапче по време на хранене вечер. След 4-5-6-7 дни се вкарва и половинка сутрин, заедно с храната. Така се пие 1 седмица. След това се минава на цяла таблетка вечер, сутрин остава половинката и след още седмица вече достига до пълната доза от 1 табл. сутрин и 1 вечер. Иначе е много вероятно да има перманентно киселини или подуване, или гадене, или посвръщане, или разстройство, а може и комбинация от тези. Peace

# 701
  • София
  • Мнения: 280
Супер, много ти благодаря за информацията - ще я инструктирам!  Peace

# 702
  • Мнения: 32 456
Това, че не изследван инсулина още два пъти говори за малоумие и некадърност на лаборанта или на който там ги прави тия тестове.
Не знам с какви очи и назначават лечение при такива резултати.
Би било кофти да прави втори път този тест.

# 703
  • София
  • Мнения: 280
Честно казано и аз не можах да разбера... newsm78 При положение, че така или иначе се прави теста и не може да се повтори скоро, защо не се изследва и инсулина?  Thinking Не е ли съвсем нормално да искаш да разполагаш с повече информация, за да назначиш адекватно лечение?  Rolling Eyes

# 704
  • Мнения: 1 849
Аз на твое място бих й казала, че това лекарство е за диабетици. При ИР се дава офф-лейбъл, защото не е доказано 100%, че ще помогне дългосрочно.  Peace Това е и причината никъде да не е допуснато за лечението на друго освен диабет. И друг въпрос - тя правила ли е изследвания на бъбречни и чернодробни показатели? Без тях е несериозно да се изписва метформин, защото може да доведе до трайно увреждане на тези органи. Лекарите масово го изписват ей така, знам, но всеки сам си преценява за неговото здраве.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт