Суровоядство

  • 58 665
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Здравейте на всички в тази прекрасна темичка  Hug Толкова се надявах да се появи нещо такова.Значи аз не съм суровоядка,вегетариянка съм,но  ежедневното ми меню е 60-70% сурово,даже в някои дни е 80-90%.Понеже тренирам силово единствените ми животински протеини взимам от яйца,като не прекалявам,и то основно белтъка.Опитвам се съвсем да се откажа от млечните,но случва да си направя таратор или да хопна малко домашно козе сирене.От 2 месеца насам откакто преоткрих фурмите,защото преди това имах малко скептично мнение за тях,си правя сурови барове или бонбони с тях.Слагам фурми,микс ядки,какаови зърна,пресен или сушен от мен кокос,чия и годжи.Стават страхотни!Искам да ви  попитам дали до 100гр.такива на ден биха ми се отразили на килограмите.Аз нямам проблем с тях,но понеже на моменти си чувствам някои дънки отеснели и се чудя дали е възможно да е от това или пък краката са ми заякнали,но пък мазнините около тях са останали или може би са се увеличили Simple Smile Иначе съм 168см.висока и 53кг..Отделно напоследък почти всеки ден ям 400гр.ягоди,но знам че скоро няма да има и така  Twisted Evil Мислите ли,че нещата за фруктозата и това,че натоварва черния дроб и той може да се затрудни и затлъстее са вярни.Напоследък чета доста по въпроса и не знам на кое да вярвам.Все пак тези сурови десерти примерно не са нещо супер ниско калорично,а фурмите например са бързи въглеходрати и вдигат рязко кръвната захар.Затова не знам дали може да се конусмират всеки ден,като не се преклява.То зависи и какво друго хапваш през деня де,но моето меню например напоследък гледам да съм в калориен дефицит  Wink Ще следя темичката и ще се включвам ако може,че ми е изключително приятно и интересно.А видях,че сте споменали за една книжка по горе,аз проявявам интерес Simple Smile Иначе любимеца ми е Дейвид Улф,много ми харесват неговите книги и най-вече тази за супер храните   Peace

# 16
  • Мнения: 0
Можеш ли да дадеш примерното си дневно меню? Защото и на мен като на Тони ми се стори от предишния ти пост, че ядеш твърде малко.

От колко време си на този режим? Как се е отразил на постигането на целта ти? Да разбирам ли, че тя е само намаляване на теглото?

Вчера ядох: Закуска - ябълка, на обяд 1л.с. ленено семе и 1с.л. сусам, а вечерта пих сок от моркови.
Днес ядох: Закуска - ябълка, на обяд 300г. салата (не, че съм ги мерила.. просто повечето отиде на боклука  Grinning) и вечерта най-вероятно е пак да е сок, тъй като нямам апетит  ooooh!
Иначе днес ми е 6-ти ден и съм -6кг. Не е само за намаляване на теглото.. Не желая никога повече да ям млечни и местни продукти.  Grinning

Знам, че е малко като количество, но след всяко ядене корема ми се надува и не мога да ям повече. От както започнах непрестанно чувствам сухота в устата и пия по 4-5л. вода на ден. Може би е заради това  Thinking

# 17
  • Мнения: 3 342
icecocoa, нямам в момента време да пиша повече, но менюто ти сериозно ме стресна.
Ти гладуваш. Недей така, моля те. И тези 4 - 5 литра вода... Твърде много са.
Не съм специалист, но трябва да си по-внимателна към здравето и тялото си.

# 18
  • Мнения: 8 163
icecocoa, нямам в момента време да пиша повече, но менюто ти сериозно ме стресна.
Ти гладуваш. Недей така, моля те. И тези 4 - 5 литра вода... Твърде много са.
Не съм специалист, но трябва да си по-внимателна към здравето и тялото си.
Абсолютно съм съгласна! Подобно хранене не помага, а вреди на тялото ти. Да не говорим с колко намалява метаболизма ти. Така не само, че няма да изгориш мазнините, ами и ще си повредиш органите.

Десинка, за силовото трениране ти трябват калории, щом целта ти е качване на мускулна маса. При това положение е нормално бедрата ти да наедреят. Ако целта ти е горене на мазнини, прави 3 пъти седмично кардио и само два пъти седмично силова.

# 19
  • Мнения: 56
Icecocoa, и на мен ми се струва, че малко хапваш както са ти казали момичетата. Добре е да се прави изключително плавен преход, а не изведнъж да минеш само на сурова храна, защото тя има детоксикиращи свойства и можеш да изпиташ негативни ефекти както се е случило с подуването на стомаха. Започнали са да се отделят токсини и затова се подуваш от най-малкото. Водата също ми се струва много, но пък ако изпитваш жажда и имаш нужда.
Тони, аз лично пия около 2 литра течности, но броя вода, чай, шейк. Отделно хапвам и голяма зелен.салата, която също е богата на вода.
Деси, аз мисля че и в блога ми беше задавала този въпрос, но всичко е много индивидуално и зависи от много неща. С фруктозата не бива да се прекалява, но това се отнася за всичко. В суровоядството има едно течение 80/10/10, което набляга на въглехидратите /тоест плодовете/ , а мазнините са страшно малко. Скоро пък попаднах на един дългогодишен суровядец, който казва, че плодовете не са това което са били и има едно хранене на ден  -  салата с кълнове и много мазнини като авокадо, зехтин. Аз нещо клоня към златната среда - по 33% от въглехидрати, мазнини и протеини, но никога нищо не изчислявам и не броя калории. Тази работа не е за мен! Laughing
Фея, извинявай но пак ще си повторя въпроса  - Какви са тези гюленца от супер храни и как ги приемаш?
Днес:
-закуска - ментов чай и купичка череши
-обяд - зелен шейк със спанак, мента, банан, ягоди, фурми и тахан
-вечеря - салата от домат, краставица, млада царевица, авокадо и босилков дресинг

# 20
  • Мнения: 8 163
Деси, рецептата е то Навитас Нечюрълс http://navitasnaturals.com/recipes/9896/Brownie-Batter-Balls.html , като я разнообразявам с разлчни сушени плодове и/или комбинации от ядки и семена.

# 21
  • Мнения: 23
Благодаря ви за съветите!Фея аз не искам да наедрявам повече,ами даже малко да посмаля обиколките и да зачистя мазнини,имам релеф на корема от мног време се старя да го подържам,но краката по-трудно ги чистя Sad И затова точно от 2 седмици вече съм намалила силовото трениране и прявя най-вече кардио и интервални тренировки,дано това да помогне.Иначе аз гледам въглехидартите да са ми възможно най-малко,но напоследък с тези бонбони от фурми и ядки и сурови барове,май не клонят на там,то това си е бомба със закъснител направо-мазнини и въглехидари  Laughing
Изключително много харесвам всички коментари на Фея и я чета навсякъде,ще се радвам ако споделяш менютата си с нас и ако може да споделиш какви горе-долу калории поемаш за деня,в дефицит ли си? Simple Smile
Деси,много благодаря пак за милия отговор.Блога ти ми е номер 1 за четене по темата,както и безценните ти съвети и страхотни рецепти.Аз принципно имам неприятен колит и не мога съвсем да мина на 100% сурово меню,колкото и да искам,защото умирам от болки после,затова поне гледам 70-80% да го гоня да е сурово Simple Smile А иначе може би с това меню,което си описала аз ще умра от глад,не знам как успяваш,може би е навик.Аз ям доста повече  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 342
Аз съм от тези, които обичат да си хапват и никак не си падат по ограниченията и лишенията. Затова и опитвам да наблягам на суровото меню - горе-долу 70-80 %, а в останалата си част храненето ми включва абсолютно всичко, което ми се прияде(без месо). Съответно в никакъв случай не мога да се нарека слаба, но поддържам що годе добра форма.
Обичам храната, това си е Embarassed

Между другото, вчера зъболекарят ми, който обикновено е много пестелив в общуването, учудвайки се, че имам толкова голям син, спомена, че имам вид на 23-24 годишна, а аз съм с 13 години отгоре. Може да е и от начина на хранене Laughing

Днес направих ето това сладко от ягоди и чия - получи се добре, но ако ягодите бяха по-сладки и ароматни, щеше да е перфектно. Тези, уви, нямаха нищо общо със сладостта на ягодите от "едно време".

Десинка, ако имаш предвид книгата, за която писах аз, пиши ми ЛС с имейла си и кой формат - epub или mobi, предпочиташ.

# 23
  • Мнения: 8 163
Десинка, ако искаш да намалиш обиколката на бедрата, бягай интервално на дълги разстояния. Повечето кардио тренировъчни комплекси включват много скачане, клекове и напади, за да се използва най-голямата мускулна група => горенето да е най-бързо. Само че това води и до увеличаване на мускулната маса на краката.

Тичането на дълги разстояния, което също можеш лесно да превърнеш в интервално, изисква повече време за същия краен резултат по отношение чистенето на мазнини, но оформя издължени, жилави мускули.

Намали до макс. бързите въглехидрати тогава. Поддържай оптимално ниво на хидратираност (знаеш как да го определиш, нали?) и лек калориен дефицит.

Честно казано, аз спрях да следя калориите си. Не ям шоколад, който ми беше най-големият враг за поддържане на форма. Намалих до минимум бързите захари. 80-90% от храната си приемам в суров вид, начесто и по малко (5-6 порции на ден). Местото, което ям е предимно бяло, а ако е червено е с мин. възможен % мазнина (допълнително я изрязвам). Знам, че калорийният ми баланс е с лека отрицателна стойност. Нямам бърза работа и целта ми е процесът на горене да е плавен и лек за организма ми. Ще поддържам това ниво на калориен дефицит до изчистване на малкото тлъстина, останала в коремната област. След това просто ще правя поддържащи тренировки, с което калорийният баланс ще е около 0.

***

Вчера правих суров сладолед от замразени банани и ягоди + няколко листенца прясна мента.

# 24
  • Мнения: 23
Фея,отново благодаря  Hug Значи ще трябва да спра с консумацията на суровите барове и бонбони от фурми,защото те са си бърз въглехидрат  ooooh! Иначе съм изчислила,че 100гр.от тях са 50гр.въглехидрат и м/у 18-20мазнини,защото аз слагам доста неща вътре Simple Smile Иначе интервалните тренировки ги правя около 45-50мин.3-4 пъти седмично,като голямата част от тях са със дъмбели и тежести.Плюс това правя кардио на велоергометър,уж интервално.Почивам 1 или 2 дни седмично,като някои от тренировките са сутрин на гладно.Гледам да съм в калориен дефицит.Принципно знам,че когато дълго време си в дефицит,тялото привиква и спираш да сваляш,за което препоръчват да вдигнеш калориите за няколко дни или да презаредиш ако си на ниско въглехидратно хранене.Аз 5-6 дена гледам въглехидратите да са ми на минимум,ако има са от тези барове и някои плод,като ягоди или череши,които обожавам и сега си позволявам,защото до месец няма да ги има.Честно казано не знам кое е по-добре за сваляне на мазнини,да ограничаваш въглехидратите или  мазнините  newsm78 Пробвала съм много неща и още не знам кое действа повече  Thinking

# 25
  • Мнения: 34
Здравейте мили дами,
имам следният въпрос към суровоядките с повече опит. Старая се да ям 80% сурова храна, но от няколко дена наблюдавам странни явления по мен. Левият ми крак настръхва постоянно. Телесната ми температура е около 36 градуса. За първи път ми се случва подобно нещо, не съм нова в суровоядството. Искам да питам дали настръхването е следствие на суровата храна или е признак за някакво заболяване.
И да попитам понеже спортувам какво примерно сурово меню, би ми се отразило добре при спорта. Основно правя кардио. Как да балансирам протеините и въглехидратите, за да имам необходимата енергия.

# 26
  • Мнения: 0
mimim, може би ядеш много цитрусуви плодове? Въпреки, че аз днес на гладно премръзнах за около 1 час някъде, което беше станно  Thinking може би е от водата  Rolling Eyes, а телесната температура точно толкова трябва да е  Laughing Смятам, че 2 зелени смутита на ден(500-600мл.), 1 банан (30мин. след тренировка) ще ти дават необходимата енегия за спортуване. Колкото повече толкова по-добре.  Grinning

# 27
  • Мнения: 34
mimim, може би ядеш много цитрусуви плодове? Въпреки, че аз днес на гладно премръзнах за около 1 час някъде, което беше станно  Thinking може би е от водата  Rolling Eyes, а телесната температура точно толкова трябва да е  Laughing Смятам, че 2 зелени смутита на ден(500-600мл.), 1 банан (30мин. след тренировка) ще ти дават необходимата енегия за спортуване. Колкото повече толкова по-добре.  Grinning
всъщност сега цитруси не ям, настръхването намаля, ще консумирам повече зелени смутита и ще видим как е. Знам, че при суровоядците е нормално да им е по студено, нали суровата храна регулира телесната температура. Миналото лято не разбрах кога мина, не ми беше жега, много добре се чувствах.

# 28
  • Мнения: 8 163
Icecocoa, изобщо не съм съгласна с препоръката ти за банан след тренировка. Бананът е предимно въглехидрати, а след тренировка тялото се нуждае от хидратация и белтъчини.

Мимим, след тренировка можеш да изпиеш протеинов шейк (Sun Warrior е растителен и суров) било то със сурово растително мляко или с вода. Ако няма откъде да си купиш тази марка протеин на прах, по-добре изяж една салата от киноа със сурови зеленчуци или една паница супа от леща, отколкото банан.

# 29
  • Мнения: 596
Много се радвам,че откривам тази тема,включвам се и аз,защото от около 15 дни се опитвам да се храня малко по-здравословно(през последните 3-4 год. изядох доста боклукчава храна и качих около 6-7 кг,които искам да сваля,но е трудно).

Не ям месо,прясно мляко и всякакви опаковани химии,обаче не мога да се откажа от киселото мляко и от сиренето.

Не съм сигурна и дали менюто,което сама си измислям е добро,чета,когато ми остане време,но все още не съм наясно.

Давам пример с  менюто ми от онзи ден  :
закуска -1 кафе около 8 ч и 2 банана след него през половин час
обяд -салата домат + около 150 гр кр. сирене
вечеря -таратор около 400мл със  зехтин

и днес примерно:
закуска 1 кафе и купичка елда+сирене и масло
обяд-100 гр лешници
вечеря-пак таратор ила салата домати и краставици със кр. сирене

Накупила съм киноа,амарант,брашно от рожков,нахут,но още не съм ги ползвала,досега повече салати ям,банани,ябълки и разни такива.

Приемам съвети  Hugза менюто и за упражнения(правя за корем и бедра).

Общи условия

Активация на акаунт