Прием детски ясли Варна 2013/2014г.

  • 59 451
  • 1 091
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Варна
  • Мнения: 2 678
здравейте нямам никаква възможност да препрочета дали сте обсъждали новите заявления за яслата... Peace затова моля да ми кажете ,трябва ли да нося някакви документи или нещо др ,като отида в яслата  или там ще ми дадат това което трябва да попълня!?


http://kg.varna.bg/babyish/index.html, в сайта има инфо, а най-добре звъниш в детската ясла и питаш  http://kg.varna.bg/babyish/index.html Инъче там ще ти дадат заявление. А относно набора на докумнети - питай по телефона, иам някакви промени от преди дни...


Здравейте, тепърва започвам да се интересувам от темата и аз. Моля да ми кажете дали в момента се приемат заявления и могат ли да се изтеглят от интернет. Ако има мами от Трошево, ще съм много благодарна да споделят впечатления за яслите там. Колебая се между Чуден свят и Иглика за първо желание, на еднакво разстояние са ми.

Чуден Свят - аз и за момент не бих се поколебала Simple Smile жалко, че няма да сме там, тази ясла е до нас и лоши мнения за нея не съм чувала /от всичките ми познати и приятелки, чиито деца са там/ Срещала съм се с директорката няколко пъти, с добри впечатления съм от нея.

# 1 051
  • Мнения: 18
Не се" втренчвайте" само в бодито. За бодито и аз разбрах , защо не го искат. Ама то пък прекалено много дрехи не се харесваха,памперсите,пантофите,какво ли не... И не е само това-казвам ви -претенциите бяха прекалено много.От ясла детето  тръгна на градина. Там в началото също ги обличат, събличат,обуват събуват. Има дори деца ,които все още са с памперси в първа група в Д.Г. Еми,че там са повече деца от яслата,персонала,който ги гледа е по- малък от ясленския,ама такива изисквания за всичко нямат.В яслата все някакви забележки имаше.А малко повече усмивки и нормален тон също не биха били излишни.

# 1 052
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте, тепърва започвам да се интересувам от темата и аз. Моля да ми кажете дали в момента се приемат заявления и могат ли да се изтеглят от интернет. Ако има мами от Трошево, ще съм много благодарна да споделят впечатления за яслите там. Колебая се между Чуден свят и Иглика за първо желание, на еднакво разстояние са ми.


В момента не се приемат нови заявления. До февруари ще се пререгистрират старите подадени до 01.12.2013г.

И аз съм от недоволните задължително да се пишат 3 ясли в заявлението. Много ми е интересно, този който го е измислил, какво го е провокирало, къде е ползата от това. Искам да получа отговор, но само като си помисля, че ще се сблъскам с някой намръщен държавен служител и ми става зле. А отговор може и да не получа, само нерви.

# 1 053
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Честно казано, вобще незнам логиката за класирания в яслите, но както при нас се случи скоросно да почна работа, ако имах възможност да избирам колкото се може повече ясли и то не само в моя район - щях да го направя, само и само детето да влезе някъде. Ето дори и сега ще сме в Мечо Пух във Владиславово, а живеем в Трошево. Просто нямаме избор.

# 1 054
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
За яслите горе-долу се осведомих. А за градините каква е схемата?
Трябва ли отново от по-рано да се вземе номер, или има някакво предимство, или по-скоро няма?

Всякаква информация би била полезна Simple Smile

# 1 055
  • Мнения: 18
За яслите горе-долу се осведомих. А за градините каква е схемата?
Трябва ли отново от по-рано да се вземе номер, или има някакво предимство, или по-скоро няма?

Всякаква информация би била полезна Simple Smile
Там е на лотария-произволно се избират(стига да са изпълнили всички условия и документи,които се изискват).

# 1 056
  • Варна
  • Мнения: 2 678
За яслите горе-долу се осведомих. А за градините каква е схемата?
Трябва ли отново от по-рано да се вземе номер, или има някакво предимство, или по-скоро няма?

Всякаква информация би била полезна Simple Smile

За градините има определен срок за подаване на документи http://gradini-varna.com/informaciya/procedura-za-postupvane-v-dz

# 1 057
  • Мнения: 162
Благодаря за отговорите! Аз също чувам по-добри неща за 'Чуден свят', май към нея ще се ориентираме, ако имаме късмет да ни приемат:) Ще следя темата.

# 1 058
  • Варна
  • Мнения: 25 317
Честно казано, вобще незнам логиката за класирания в яслите, но както при нас се случи скоросно да почна работа, ако имах възможност да избирам колкото се може повече ясли и то не само в моя район - щях да го направя, само и само детето да влезе някъде.
Ами ок де, то е хубаво, че махнаха лимита и можеш да избираш колкото ясли поискаш. Но да ми въведат долна граница е лишено от всякаква логика! Някои пък не искат детето им да влезе на всяка цена, искат да влезе в определена ясла.
Pepsilight,
аз лично съм убедена, че отговор няма да получа, не и такъв, който да звучи убедително. Просто няма логика в тази глупост, никаква логика! И все пак ще се опитам да изискам отговор!

# 1 059
  • Мнения: 18
Аз също смятам , че долната граница не е необходима,дори е излишна. На някои тя ще навреди. И те няма да са малко.

# 1 060
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
а откога може да се кандидатства в градина?
мисълта ми е, може ли да се подадат документи, когато се подават, преди детето да е навършило необходимата възраст и пак да се упомене, че родителите искат да участват в класирането еди кога си?

# 1 061
  • Варна
  • Мнения: 2 036
а откога може да се кандидатства в градина?
мисълта ми е, може ли да се подадат документи, когато се подават, преди детето да е навършило необходимата възраст и пак да се упомене, че родителите искат да участват в класирането еди кога си?
Не! Документи за градина се подават в годината, когато детето навършва 3г. Т.е. 2014 ще се подава за родените 2011г.

# 1 062
  • Варна
  • Мнения: 25 317
Ами то щом приемането е на лотариен принцип няма никакъв смисъл да се подават по-рано.

# 1 063
  • Мнения: 317
Някой може ли да ми обясни за WEB родителя - там ли можеш да си провериш заявлението?
Преди имаше такава отделна опция - "проверка на заявление"

# 1 064
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Много благодаря за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт