Прием детски ясли Варна 2013/2014г.

  • 59 464
  • 1 091
  •   1
Отговори
# 1 065
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 804
Да не повярвате,днес ми се обади директорката на Звънче и ми каза,че вече имало нови изисквания и трябвало да отида на място.Брей,такава заинтересованост от държавен служител,изумена съм,имало човечност.

# 1 066
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Някой може ли да ми обясни за WEB родителя - там ли можеш да си провериш заявлението?
Преди имаше такава отделна опция - "проверка на заявление"

В указания за уеб родител - пише. Това мисля е за вече приети деца които посещават ясла, от там някакъв код трябва да дадат  Peace А сега наистина няма секция проверка на заявления, може би заради промените и за пререгистрацията на старите.

# 1 067
  • Мнения: 439
да се включа и аз в темата, имам предложение да се върна на работа, но тъй като в момента са спрени всякакви приемив държавните ясли , няма шанс детето скоро да го приемат. Питам за съвет за добра частна ясла, и полудневен прием ме устройва.
Цитат
Публикувана от: iv.elina
Вмъкни Цитат
Да не повярвате,днес ми се обади директорката на Звънче и ми каза,че вече имало нови изисквания и трябвало да отида на място.Брей,такава заинтересованост от държавен служител,изумена съм,имало човечност.
аз като звънях в общината, г-жата Вълева каза , че на вскички които сме си взели номерца ще ни се обадят по телефона. В което не вярвах много, но ето че...........

# 1 068
  • Варна
  • Мнения: 110
Здравейте,
сега прочетох подробно за промените. Звънях и на директорката на "Зайо Байо", защото имаме входящ номер от 2012 г. Според директорката сега е нужно да подадем ново заявление, за да си запазим номера. А другите документи да подадем СЛЕД като детето бъде прието. Става въпрос за бележката за данъци, която се подава нова за календарната година, както и бележки от работодателите на родителите. Как мислите, след като се приеме детето ли се дават тези документи?

# 1 069
  • Мнения: 361
То, че е така, така е!....... Но не би трябвало да искат нови бележки за данъците. В новата им наредба пише :"Извършва се служебна проверка за липсата на изискуеми данъци......" Аз това го разбирам така.... че те на място ще проверяват дали дължим данъци. Права ли съм? newsm78

# 1 070
  • Варна
  • Мнения: 25 330
И аз така го разбирам.

# 1 071
  • Варна
  • Мнения: 915
Да се включа и аз  Whistling, ходих преди седмица да подам новото заявление , разпечатах си формуляра от сайта и се оказа че е стара версия защото междувременно вече за липса на данъци се дават 3 точки ( наместо 1 - първоначално), освен това ми казаха че няма да е необходимо вече да представяме служебните бел за данъци ами директорката влизайки в системата ще може да прави справка за всеки заявител , другото е че когато детето ти се класира тогава ще представяш предимствата които си отбелязал в заявлението , в случай че документите не са коректни детето се дисквалифицира ( ако мога така да се изразя )

След февруари ще можем и виртуално да променяме заявленията си, това също ми го потвърдиха

Лично аз смятам че пуснаха заповедта без да са изпипали в детайли нещата и ще има още промени и недоумения  Twisted Evil

# 1 072
  • Мнения: 96
Да се включа и аз  Whistling, ходих преди седмица да подам новото заявление , разпечатах си формуляра от сайта и се оказа че е стара версия защото междувременно вече за липса на данъци се дават 3 точки ( наместо 1 - първоначално), освен това ми казаха че няма да е необходимо вече да представяме служебните бел за данъци ами директорката влизайки в системата ще може да прави справка за всеки заявител , другото е че когато детето ти се класира тогава ще представяш предимствата които си отбелязал в заявлението , в случай че документите не са коректни детето се дисквалифицира ( ако мога така да се изразя )

След февруари ще можем и виртуално да променяме заявленията си, това също ми го потвърдиха

Лично аз смятам че пуснаха заповедта без да са изпипали в детайли нещата и ще има още промени и недоумения  Twisted Evil
3те точки за липса на задължения се дават още от самото начало, просто имаше грешка в качения на сайта документ - пишеше 1. Може и да се направи поправка на ръка.

# 1 073
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Да, бележка няма да се носи. Те сами ще си проверяват за данъците. Ако не са платени, ще се дава срок около 10 дена, за да се платят. Ако отново не се платят детето се дисквалифицира.
Изискват само бележки от работодателите на родителите. Както си му е реда с мокър печат, булстат и т.н.
Нов номер ще се взима директно от системата, няма да се ходи на място.

Има ли някой, чието дете посещава ДЯ Моряче? Ако да, моля за впечатления.

# 1 074
  • Мнения: 361

Изискват само бележки от работодателите на родителите. Както си му е реда с мокър печат, булстат и т.н.
+ копие от трудова или осигурителна книжка.

# 1 075
  • Варна
  • Мнения: 483
Ако ДЯ Моряче е номер 2, ние ще я посещаваме от януари. Имам наблюдения за яслата, но са стари ( от преди 7г.). До колкото знам сега мненията са смесени. Важно е в коя група се паднеш.

# 1 076
  • Мнения: 18

Изискват само бележки от работодателите на родителите. Както си му е реда с мокър печат, булстат и т.н.
+ копие от трудова или осигурителна книжка.
копие на всички страници ли? newsm78

# 1 077
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Е, предполагам само на началната и на последната, все пак не доказваме трудов стаж, а само факта, че в момента се водим на договор.

# 1 078
  • Варна
  • Мнения: 2 678

Изискват само бележки от работодателите на родителите. Както си му е реда с мокър печат, булстат и т.н.
+ копие от трудова или осигурителна книжка.
копие на всички страници ли? newsm78

Може би копие първата страница и на страницата, където са печатите за назначение на последния работодател  Peace

# 1 079
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
да, да и копие забравила съм да напиша...но пък не са ми казали копие на коя коя страница  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт