Служебни бележки,че не сме отпуски през летните месеци

  • 9 853
  • 65
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 816
Заради сборните групи в дежурните градини,нашата директорка ми обясни,че имало родители дето си пускали децата на детска,а всъщност били отпуска и учителите не можели да си вземат техните отпуските.
Тези бележки трябва да имат изходен номер,мокър печат.За самоосигуряващите се  същото или декларация ,че няма да са в отпуск по време на преместванията на децата в дежурни детски градини.
Аз питах мои приятелки,не са им искали подобни служебни бележки,и аз не си спомням миналата година да съм правила такава,макар,че Краси си посещава цяло лято.
Общината искали тези бележки.
Да ме осветлите по въпроса,щото за мен са абсолютно безполезни тези бележки,само в нашата градина ли искат,има ли други?
И защо ще ми държат отчет,нали си плащам таксите? Shocked

# 1
  • Мнения: 4 218
В петък попълвах заявлението за посещение през лятото. Никой не ми е търсил подобна бележка. За пръв път чувам.

# 2
  • Мнения: 6 214
И на мен още не са ми поискали, но те номерата им край нямат.  Tired Не се учудвам никак.

# 3
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Заради сборните групи в дежурните градини,нашата директорка ми обясни,че имало родители дето си пускали децата на детска,а всъщност били отпуска и учителите не можели да си вземат техните отпуските.
Тези бележки трябва да имат изходен номер,мокър печат.За самоосигуряващите се  същото или декларация ,че няма да са в отпуск по време на преместванията на децата в дежурни детски градини.
Аз питах мои приятелки,не са им искали подобни служебни бележки,и аз не си спомням миналата година да съм правила такава,макар,че Краси си посещава цяло лято.
Общината искали тези бележки.
Да ме осветлите по въпроса,щото за мен са абсолютно безполезни тези бележки,само в нашата градина ли искат,има ли други?
И защо ще ми държат отчет,нали си плащам таксите? Shocked



Еий, много ги е страх да не би някоя майка да си е вкъщи, пък детето - в градината! По принцип мъжът ми или майка ми взимат Калоян (прибирам се от работа късно), а като отида да го взема аз, госпожата ме гледа подозрително и пита не съм ли на работа  Twisted Evil Поне бележки за отпуски не са се сетили да искат - само подпис в списъци за всеки от летните месеци.

# 4
  • Мнения: 6 214

Еий, много ги е страх да не би някоя майка да си е вкъщи, пък детето - в градината! По принцип мъжът ми или майка ми взимат Калоян (прибирам се от работа късно), а като отида да го взема аз, госпожата ме гледа подозрително и пита не съм ли на работа  Twisted Evil
Същото е и при мен.  ooooh! Да не смее човек да иде да си вземе или заведе детето.

# 5
  • Мнения: 4 465
От общината не искат такива бележки. Поне от Столична община със сигурност, а не вярвам районните да са си измислили нещо такова самички.

Заявяват се присъствените дни през лятото - да, но служебни бележки ако искат си е измишльотина на директорката. Субсидията на детската градина се начислява на годишна база, за всяко записано дете, т.е. родителите са си в правото да ползват услугата по тяхно усмотрение и без да обясняват, че нямат леля.

# 6
  • Мнения: 1 709
На моя приятелка също бяха искали такава бележка. Отвратително е, дори да беше отпуска, щеше да е седмица или десетина дни, ами останалото време?

# 7
  • София
  • Мнения: 816
ДИРЕКЦИЯ "ОБРАЗОВАНИЕ"
Директор:
Мария Минчева    943 31 83
943 33 07    
Главни експерти:
Лора Заркова    843 54 91    Lzarkova@sofia.bg
Ирена Николова    846 79 39    Inikolova@sofia.bg
Инж.Мария Шопова    846 84 58    mshopova@sofia.bg
Петър Хаджигеоргиев    846 84 58    pepi62@mail.bg
Емил Миков    846 81 52    emom@dir.bg
Райна Димитрова    846 72 23    do_fin@abv.bg
Старщи експерт:
Ася Сергиева    943 32 69    do_fin@abv.bg
Боряна Тасева    943 32 69    boryana_taseva@abv.bg

За район Триадица е Ирена Николова,но неуспях да се свържа с нея.Утре ще опитам да звъня пак и да разбера каква е тази работа.До тогава никкаква бележка няма да видят Naughty

# 8
  • Мнения: 91
При нас също искаха Shocked ЦДГ 53 - район Илинден. Обяснението беше същото, че го искат от общината. И с пояснение!!! - ако във времето, което е заявено за посещение, детето отсъства се заплаща цялата такса!
Не съм влизала в подробности, защото моето дете така или иначе няма да ходи, но съжалих родителите, които не могат да си позволят допълнителна помощ за лятото...

# 9
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
При заявено присъствие, ако детето отсъства, му се приспада част от таксата за дните без посещение. Можете да потърсите правата си на горепосочените телефони в общината, пък да видим как няма да ви върнат парите!

# 10
  • Мнения: 4 465
При заявено присъствие, ако детето отсъства, му се приспада част от таксата за дните без посещение. Можете да потърсите правата си на горепосочените телефони в общината, пък да видим как няма да ви върнат парите!

При заявено присъствие се заплащат. Поне такова беше решението на СО когато променяха наредбата. Не знам да са го променили.

Миналата година, когато малката приключваше ПГ, две седмици през втората половина на юни ми бяха под въпрос дали ще мога да се оправя, ако не ходи. Заявих ги и въпреки, че тя не е ходила, ги платих. В края на краищата тази "застраховка" си беше мое решение.

Служебната бележка не сте длъжни да носите, но всеки може да прояви коректност и да заяви посещение на база на реалните си нужди. Все пак се поръчват хранителни продукти, прави се график за отпуските и т.н.

# 11
  • Мнения: 418
В нашата детска градина също ми искат такива бележки за август. Сборни групи в 1 детска градина цял квартал та за това.
Аз се чудя какво да запишем в тях.
Става въпрос за кв. Дружба

# 12
  • Мнения: 18 622
Аз ще поискам документ, въз основа на който ми искат такава бележка, а паралено ще проведа една кореспонденция със СО дали наистина искат.

Аман от тъпотии. В район Слатина пък ни плашат с детската градина в циганската махала до летището - тя само щяла да работи като дежурна през лятото Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 753
Това с бележките си е местна измислица.Днес говорих с общината, вече са определени дежурните градини и такова изискване няма.Ако искат такава бележка защо ще я искат само за лятото, ние сме в отпуск и през зимата?
Момичета, каква молба трябва да пуснем за дежурните градини , собствен текст или по образец? До кога е срока?

# 14
  • Мнения: 107
и ние сме в район Слатина и ни изнудват с детска градина до циганската махала.
Това законно ли е.
Как може да е 2 месеца почивка детската и да ни местят 2 квартала по-далече.
Няма ли някаква наредба нещо за което да се хванем

Общи условия

Активация на акаунт