Отговори
# 705
  • Мнения: 172
привет мамчета,
вчера бяхме на консултация, ще споделя как ми отговориха на въпросчетата- в 7 месец вече трябва да подпирам бебка с възглавници и да се опитва да седи самичка, според личната към  шест и половина мога да слагам в проходилка а според отропеда след навършени седем месеца. Личната каза че не е добре да се излагаме на слънце , може само на разходки и то в сутрешните и вечерните часове, понеже ще ходим на Хисаря питах и за басейните - каза че минералната вода е силничка за бебка и не е добре , ако искам мога с чешмяна да я охлаждам. За прехода на АМ от 1 към 2 каза от раз свършва едната кутия и започвам другата . Дадохме кръв и урина, чието събиране се оказа оказа голямо приключение аз с пликчетата които се продават по аптеките не успях , използвах две от тях но не стана, а тя урината трябвало да е събрана най - много час преди да е занесена, добре че майка ми беше при мен и с шум на течаща вода успяхме да съберем много малко (около 3 мм на малките стерилни контейнерчета) което се оказа достатъчно за изследванията . За радост изследванията от кръв и урина са хубави. Бебка плака като й боцнаха пръстчето за кръв и при ваксинката , но се успокои после. Направихме и ехограф на вътрешно органи и там сме добре. Не бяхме ходили и на ортопед - направихме ехограф на тазобедрените стави и там сме добре, така й развъртя ставите доктора че ме  изуми, дори и челюста й опипа. Беше изморителен ден за бебето , но всички бяхме доволни вечерта.
Успех на всички при предстоящите изследвания.

# 706
  • Мнения: 1 107
Добро утро!
Днес чукнахме половин година и да ви почерпя по случая


Честита месечинка и на астралните ни близначета Борис на мама demii (която по между другото съвсем ни изостави Crossing Arms ), Ники на мама Ивееее и юнака на мама bibs. !!!
Да са ни живи и здрави и много да ни радват!

# 707
  • Мнения: 74
Честито  на Ивони и на всички други полу-рожденници! Да сте живи и здрави малки слънца !
Да радвате и да слушкате мама и тати!

# 708
  • Мнения: 1 786
Кости, честит рожден ден на Ивони Simple Smile Пусни някоя снимка, отдавна не сме я виждали  Hug

Това с обръщането от гръб по корем и мрънкането и при нас го има. Освен това 3 нощи поред ставахме да ядем през 2 часа и аз на третия ден бях труп  ooooh! Та може да сме имали скок в растежа, знам ли...тая нощ се будихме на 4 часа и на мен ми се видя голяма почивка  Joy

За захранването - още не сме захранили макар че оня ден й дадох 1/4 черешка по погрешка  Crazy Уж й я дадох само да смукне сока и тя като рече хрът и отхапа парченце, че и го глътна веднага...и аз като се изплаших, ужас, разтрепериха ми се ръцете...та я тръсках да изплюе ама не щя Simple Smile Но така или иначе май нямахме поражения...но много се притесних. Та момичета - внимавайте с това даване на бебето "да си смукне само"...че аз така смело давах и нектаринка, и пъпеш...ама след тая череша не смея вече.

Момичета, прекрасни бебчета на снимките, искам да ги изброя поименно ама това диване мойто не ме оставя, даже сега ми седи в скута и се опитва да докопа клавиатурата.

Вие давате ли на бебето да гледа телевизия? Мойта много се зазяпва, баща й твърди, че било много вредно, така бил чел... newsm78

krismi, след 2 седмици и аз ще трябва да прилагам номера с пликчето, ама като слушам - хич не е лесно. Ако не стане ще трябва да прилагам вашия трик с течащата вода ама и това ми изглежда трудна работа Simple Smile И как така само 1 час преди това трябва да е взета пробата? На мен ми казаха да стана в 5  Crazy , да лепна пликчето, да сложа памперса отгоре и после към 8 се очаква, че ще има нещо в пликчето...при вас какво не се получи?

Май всички сте по разходки, айде хубав следобед!  Hug

# 709
  • Мнения: 0
Здрасти от мен мацки!
Страхотно бебета със страхотни коси Simple Smile ние имаме само един "перчем" отпред, но и той не се брой, защото еджа се забелязва... Joy
Въртенето нощем...еххх...Емо с едно завъртане идва при мен и почва да разучава новия терен, след което се размрънква и аз го спасявам hahaha
Иначе нямаме зъби, само лигавим и дъвчем всичко ooooh!
Още сме само на кърма и се чудя с какво да захраня първо другата седмица-май ще е морковче newsm78
Кости, аз бих поотложила целодневния плаж, освен ако няма място (стая) за отдих, където бебе Ивони да може да си почине от горещините. Не, че мисля, че нещо кой знае какво може да се случи, просто смятам, че ще и бъде дискомфортно и ще ви омрънка деня Laughing Ние ще ходим до българското море септември и ще се въоража с 2 чифта баби, за да стигна спокойно до плажа hahaha
И една малка тайна-от 2 седмици и джаскам по една бира вечер и на сутринта съм като млекоцентрала Joy...с тая бира мога да кърмя и до 8 месеца преди да захраня

# 710
  • Мнения: 81
Здравейте мами на прекрасни бебоци!
Да споделя как върви нашето захранване. Ние явно също сме от малкото които харесват картоф (само това съм дала до сега), но нашият проблем е в бавното ядене с лъжичка. Моят голям лакомник Калоян суче изключително бързо и изисква същото темпо с пюрето, а това няма как да стане - та между лъжичките си проплаква. Решила съм следващия път да започна да го храня доста преди времето му за обяд с надежда, че като не е гладен, ще се насладим на храненето.
Някой беше попитал за консистенцията на пюрето - аз го правя доста рядко.
Относно ходенето на море - ние няма да го водим, ако имаме късмет някоя баба да го гледа ние ще прескочим  Wink
П.П. За биричката - и аз да си призная мммммммм, чакам с нетърпение да дойде вечерта beer

# 711
  • Мнения: 508
Цитат
kisela krastavichka
krismi, след 2 седмици и аз ще трябва да прилагам номера с пликчето, ама като слушам - хич не е лесно. Ако не стане ще трябва да прилагам вашия трик с течащата вода ама и това ми изглежда трудна работа  И как така само 1 час преди това трябва да е взета пробата? На мен ми казаха да стана в 5   , да лепна пликчето, да сложа памперса отгоре и после към 8 се очаква, че ще има нещо в пликчето...при вас какво не се получи?
Ние също давахме вече изследвания и също беше голямо приключение с вземането на урината. Станах сутринта лепнах на пишето въпросното пликче сложих памперса и доволна си легнах. Ставам в 7,30 и си мисля да поизчакам още малко да се изпишка със сигурност. В 8 свалям памперса с нетърпение и хоп...изненада Joy Мими се изакала и запечатила отвора на пликчето, а памперса доволно напишкан. Хващам я аз над един леген да я изпишкам, защото бях планирала деня да отидем да даваме изследвания. Стояхме около 20 минути над легена и по едно време Бебка пак се изака Laughing. Докато викна на мъжа ми да дава чист леген, тя се изпишка, ох ами сега... Събрах урината и я занесох, като казах на лаборантката, че съм махнала твърдо аки. Тя ни прие пробата, но ми каа, че по принцип и 2-3 капки урина са достатъчни за изследване, така, че  другия път да знам да я изпишкам наново.
А пък като й  вземаха кръв лаборантката ми казва "Ау каква е бледа и анемична...и слабичка, сигурно е с много нисък хемоглобин" А тя просто е светла, а не е бледа и  не е изобщо слаба. Оказа се, че хемоглобина й е 107, което за възрастен е малко, но за бебе е добре.
За захранването Мими също не харесва картофа, затова пробвах да правя пюре тиквичка, ориз и копър, яде го ама не с охота. Вчера за пръв път дадох четвърт жълтък. Ние вече сме изместили 2 храненета, едното обикновено е с каша, а другото с  пюре.
И нея я мъчат зъби, само плаче, само ръцете ги бута в устата, преди като с пръст и потърквах венеца я успокояваше, а сега и това не помага.
Е хайде да спирам, че се отплеснах. Лека и спокойна нощ!

# 712
  • Мнения: 74
MomiMama, бях коментирала захранването с Пепеляшка и тя ме посъветва първо да кърмя и после да захранвам. Може би това е имала предвид - за да не се изнервя детето. Пробвай веднъж така, може и да има ефект  Wink
Аз биричка  през деня си позволявам , бяло винце също , само твърдия алкохол го оставям за след заспиването на дребен  Drunk
Момичета , колко от вас се върнаха към цигарите?

# 713
  • Мнения: 1 107
Благодаря за честитките Hug

Селфиш точно това имах предвид - един целодневен плаж ще я изтощи, ще и съсипе програмата и ще се изнерви за седмица напред.
Тенкс за отговорите  bouquet

По отношение на жълтъка знам, че в България се въвежда от 6-7 месец, но тук се препоръчва  едва след 11-ия Peace

Евана пъщернака какво е? Това на което гърците казват селино ли? Че на такова ми прилича newsm78

# 714
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Кости, честито преминаване в света на големите Simple Smile

kisela krastavichka, по принцип всяко нещо, което не е вода или кърма, се води храна.
Гледането на телевизия е вредно за детската психика, може би това е имал предвид мъжът ти (ако искаш си намери в нета филма "Деца консуматори", ще ти падне шапката.)
На Моньо вече 2 пъти му изследваха урината, та тея са луди да ти казват да ставаш в 5, да слагаш колектора и в 8 да го вадиш. Първо пликчето за урина е със супер слабо лепило и трябва да го държиш докато не се изпишка, иначе нищо няма да събереш (още повече, че имаш момиче, а при тях е по-трудно заради хардуера Simple Smile ). Второ, аз мисля, че те искат стерилна урина...Може и да се лъжа, но ако искат стерилна, това означава, че трябва да подмиеш детето със сапун и БЕЗ попиване, както си е мокро, да му залепиш пликчето и да чакаш. Симеон след две минути повтаряне на "пиш-пиш-пиш" го напълваше, а и други хора са ми казвали, че така събират (като повтарят пиш-пиш-пиш). На мен в лабораторията ми казаха, до два часа след като е събрана урината, трябва да се занесе за изследване.

shellfish, и аз да ти кажа една тайна - аз от 4 месеца, всяка вечер джаскам по една бира, ама така и не започнах да преливам Simple Smile четох, че това било мит Simple Smile

katelinka, и на мен ми казаха, че Монката бил прекалено бял (респективно анемичен), а се оказа, че хемоглобина му е 132.

AtenaotnA, като се сетя какъв хеви смоукър бях, направо чак ми е забавно Simple Smile Сега с биричката ми става носталгично за добрите стари времена на терасата с гаджето да издуваме фасовете Simple Smile, ама като мина по улицата покрай някой с цигара и се закашлям, ужасно ме задушава и не мисля, че някога ще ги почна отново...А и май съм си изпушила пушенето (общ стаж 13 години) Simple Smile

# 715
  • Мнения: 74
Мейбълин, и моя стаж е 14 години. Странното е ,че и на мен ми е гадно само като подуша цугара , а едновременно с това има моменти когато ужасно ми се пуши. През бременността сънувах всяка божа вечер ,че пуша и сутрин се събуждах с ужасно чувство за вина. Сега сънувам само от  време на време. Но вече стана повече от година откакто не съм си дърпала въобще и още не мога да изтрия спомена , мамка му !!!

# 716
  • Мнения: 1 786
Мейбълин, кателинка, благодаря за подробното описание на процедурата! Много полезно инфо!   bouquet Явно и аз ще трябва да пробвам с пиш-пиш  Grinning

Филма "Деца консуматори" съм го гледала, но там не ставаше ли въпрос за рекламите как са насочени към децата? Много гаден филм, да, но аз си мисля, че толкова малки бебета точно това не им влияе, по-скоро при бебетата проблема бил, че им пречи на естественото развитие на психиката - нарушавало им причинно-следствената връзка. Понеже много бързо се сменят сцените и за бебето в това няма никаква логика...нещо такова ми обясни ММ Simple Smile

Мейбълин, на Монката хемоглобина му е супер, все така да е!  Hug

# 717
  • Мнения: 0
Мейбълин, от марката е, шъ знайш Joy, като сменя бирта и ефета не е такъв

# 718
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Мейбълин, от марката е, шъ знайш Joy, като сменя бирта и ефета не е такъв

Е кАжи я таа марка, белким ми излезе по-евтино (и вкусно) от сминдуха на гранули Grinning

AtenaotnA, направо ме простреля с тоя постинг. Сега се сетих, че и аз ПОСТОЯННО сънувах, че пуша...Смятай забравила съм, щото от месец-два не ми се е случвало, но да...беше мега странно. И всеки път в съня си мислех "е ся що го прайш" или "то от една цигара нищо няма да му стане"...Иначе аз спрях да пуша около 2 седмици след като разбрах, че съм бременна. След като разбрах (разбирай като ми закъсня), пушвах по 3-4 цигарки на ден и се самобичувах че съм най-лошата майка на света, докато един ден като минах покрай пепелника и побегнах към банята  hahaha Та това беше краят. Сега дори ми е гадно, когато някой ми говори с цигарен дъх в лицето  Sick

# 719
  • Мнения: 74
Сега дори ми е гадно, когато някой ми говори с цигарен дъх в лицето  Sick

Да , бе , и аз съм така , обаче едновременно с това и ми се пуши - това е странното . Явно ми се блъскат спомена за удоволствието отпреди бременността и спомена за  Sick през бременността.

Общи условия

Активация на акаунт