Отговори
# 690
  • Мнения: 1
Здравейте мами и беборани!
Страхотни са всички и с какви коси, и прически...Направо ме е срам да пусна снимки на принцесите Wink

Ние вече хапваме пюрета здраво. Разреждам ги с кърма от фризера. Давала съм картоф, морков и по малко ябълка, круша за десерт. Като количество  - около 130 - 150г всяка...Трудно ми е да преценя колко е размазаното навън Laughing
На последната консултация - сме 7800 - 63см и 7400 - 65см. Питах педито за плодовете - отричат се до 6 навършени Shocked

За обръщането и ние ревем като ни писне и се уморим да сме по корем. Едната мацка се обръща и през ноща и като ревне... Аз я подпирам с играчки - зайци,мечки - направо е като зоопарк в кошарата Party
За зъбките - поздравления Adel! По-малката ми принцеса се роди с двата долни, просто се виждат, но няма промяна все още. Имам Dentinox за всеки случай Praynig
Някой няма ли да сподели за тиквичките? Аз имам биопродукция от градината на нашите и днес мисля да ги пробвам с домашно пюре Rolling Eyes

Дано да се оправи времето, че ние направо откачаме... от както вали и духа сме навън само за малко с кенгурата...
Прекрасен ден на всички!!!

# 691
  • Мнения: 1


И в тон със заглавията на новата тема - на CUBO на плажa Laughing

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 30
Добро утро Simple Smile
Белла Мама аз съм давала тиквичка и моя мъник страшно много я хареса. Но аз не слагам нищо в пюрето... Давах картофче с малко АМ но категорично отказа да го яде, а когато му го направих само с водичката в която съм го варила си го хапва... и затова сега не слагам АМ в пюретата... а от магазинските пюрета моето мъниче получи отново страхотни колики...На Хипп давах- пащърнак и тиква , защото не можах да намеря никъде съответно сурови за да му ги направя аз ...
Хубав ден от нас с бебе Стилиан

# 693
  • Мнения: 1 107
Привет и от нас!
Като ви чета, май сме от малкото фенове на картофа. Тиквичка съм давала само в комбинация с него, не мога да преценя колко гр е, но сварявам 1 средно голям картоф и една малка тиквичка и ги пасирам с малко от бульона им. Изяжда го почти цялото. Така и с моркова.
Други зеленчуци не е опитвала. От плодовете само банан, днес ще предложа ябълка.

Белла Мама морските принцеси са страхотни, какво се свениш да ги покажеш. И Ивони няма много коса, но пак е сладур Heart Eyes

Ще ходите ли с мъниците на море? Тази година на почивка няма да ходим, но ще отскачаме за по ден до плажа и се чудя дали да вземаме малката с нас newsm78 Иска ми се да я вземем, но пък цял ден на това слънце, ще го изтормозим детето.
Каката за първи път я водихме миналата година, т.е. 2-годишна и си прекара страхотно. Май е най-добре и беба да изчака.

# 694
  • Мнения: 72
Здравейте и от нас! Сиска досега е яла оризова каша,картоф(домашен) и картоф с моркоф на Хип.От последното смени консистенцията на акото,но не знам дали говорим за запек,защото е всеки ден.Но бая се мъчи миличката и вече и аз се чудя какво да и дам да не се запече.Утре мисля и аз да пробвам тиквичка(домашна) ,доколкото четох тя май не запича.Вие имате ли такива проблеми? А иначе и аз не съм и давала повече от 40гр.Направо незнам кога ще сменим това ядене  ooooh! Давам по 5-6 дена от един вид пюре и после един -два дена почива (в зависимост от това как и се отразява). За плодовите пюрета и аз мисля да изчакам до 6 месеца.
Bella Mama много са сладки близначките Grinning Айде приятен ден от нас!!!

# 695
  • Мнения: 74
Кости , не само на плаж , ми Косьо и на басейнче беше вече  Sunglasses



Плажна снимка вече ви показах  Wink

# 696
  • Мнения: X
Аз свалям малката на плажа след 19 часа следобяд.Бяла е като сирене Фета, и  исках да направи тен.Мажех със слънцезащита,но няма потъмняване от тях  Rolling Eyes.За това вече не мажа.Гледам и гърците водят малките(до 2 години) по това време на деня и нищо не ги мажат.Започнах и аз като тях.Ми детето си прави тенче без да изгаря.То слънцето тогава не е силно,а водата е най-топла по това време.Пека я докато спи в количката(а ние използваме да се къпем в морето тогава Mr. Green),много и се приспива там,заради шума на вълните.Като е будна топвам крачетата в морето и обливам телцето.Страх ме е да я потопя цялата все още.
Иначе цял ден да изкарам с нея на плажа е абсурд Naughty.Тук е инфарктна горещина на морето през деня.
Скрит текст:
Аз затова си харесвам нашето Черноморие повече.
Местните ходят рано сутрин до 9 или късно следобяд.Само български туристи можеш да видиш по време на горещините на плажа. Mr. Green

# 697
  • Варна
  • Мнения: 22
Bella Mama,  много са хубави принцесите и Данчо е с такива бузки, даже вече леко вииииисват както казват бабите „Мммммммм, много здрави деца”.  Joy
За зъбките - поздравления Adel! По-малката ми принцеса се роди с двата долни, просто се виждат, но няма промяна все още. Имам Dentinox за всеки случай Praynig
Те после първи ще паднат, но две мъки по-малко за бебчо.  Grinning При нас леко растат и пак започнах да припалвам по цигара, не бях пушила от година и половина, защото докато е буден все трябва да го успокоявам, да му играя „Болшой театър”, няма как.

Картофа ще го разкарам и без това е купешки с нитрати, пък и вече се „запознахме с вкуса” ще се върна на ябълка, тиква и включвам оризова каша.

# 698
  • Мнения: X
Абе защо аз никакви снимки не виждам?  Crossing Arms
Мй нета се ебава нещо Close

Забравих да пиша,че и на Тедито белеят долните зъбчета,но още не са се показали.За сега пу-пу не се отразяват здравословно и емоционално.Дано няма проблем.

# 699
  • Мнения: 4 292
Здравейте момичета! С това захранване разбрах, че от 10 човека ще чуеш 11 мнения просто. Ние започнахме на 4,5м. Така реших, макар че бях твърдо убедена да чакам 5,5 поне, но с тези по лъжичка две същинското ядене пак ще е тогава. И така четох, питах и реших със зеленчуци да започна, но гръцкия ни лекар каза с плодове, зеленчуците след 6 ти м. Мислих да го пренебрегна, но после не намерих едно смислено обяснение защо със зеленчуци първо, а не с плодове, освен, че след сладкото няма да иска да ги яде, което не ми се видя супер довод. Започнахме с ябълка два дни, после към нея круша, после банан и така сега ги въртим яде ги. От зеленчуците тиквичка харесва я, добавих после и картоф яде го. Сега мисля моркови и броколи да въведа. Добре сме за сега няма оплаквания. Следобед ядем каша оризова и ориз със царевица, гръцките са супер просто като правя на него и таткото се нарежда, малкия ги яде с голям апетит. Мислих за тиквата и пащърнака, но като ги няма на пазара просто няма да ги яде сега. Аз като през живота си пащърнак не съм яла, пак съм пораснала.

   Имаме си зъб вече, даже не съм разбрала кога е излязъл, супер странен от страната на кучешките отдолу на венеца. Просто един ден забелязах нещо бяло, твърдо на пипане. Бг лекарката ни каза, че е зъб, ама такова нещо в практиката си не е виждала. Моят зъболекар каза Споко, сега зъбите им растат отвсякъде, така че няма да се притеснявам.
   
   На море бяхме вече, таткото го топна целия, много беше доволен човека, скоро пак ще повторим.

  С летният кош сме от 3,5 м, просто ни отесня много и педи каза, че не е проблем да е повдигнат. Иначе се въртим от гръб на корем от време на време, за седене още не седим, подпираме се по възглавници вкъщи.

 И да завърша, че се отплеснах сега сме почти 5 м без седмица и сме 7300 73 см, голям мъж!

# 700
  • Мнения: 50
Момичета страхотни са бебчетатаааа Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
и ние бяхме и на море и на басейна вкъщи,между другото като водих малката на дерматолог(а той е един от най-добрите в бг)ми каза,че не бива(даже в никакъв случай) да не мажа със слънцезащитен крем,защото всички алергизирали,не е създаден още пречистен такъв.
А на 4ти сме на консултация и ще пиша да споделя
като гледам темичката ни е на свършване...добре работим Laughing е аз не толкова малко съм болна и се лекувам вие да не мислите ,че съм ви забравила Hug

# 701
  • Мнения: 1 107
Въпросът ми беше по скоро към мамите, които не живеят по морето. А и ако идем за няколко дни ще наемем студио или семейна къща и по бива да вземем беба. Най-вероятно обаче ще ходим за по ден и тогава не е удачно цял ден да стои мънинка на плажа.
Басейна вкъщи преди седмица го подготвих и го напълнихме, но почнаха дъждовните и ветровити дни и даже каката не успя да си изкара мерака. Какво да говорим за беба!

Тони и пак да покажеш снимки. Моделът е само да му се радва човек Heart Eyes

# 702
  • Мнения: 74
Кости , да ти кажа честно (поне в Бургас) по-добре да седи бебчо на плажа под чадъра , отколкото на разходка. Поне в дните в които ние ходихме на плаж по улиците не се живееше , а на плажа беше приятно и даже леко подухваше.Единия път така отцепихме с малчо ,че отиде поне едно 4 часа на плажа  hahaha
А иначе ... снимки да искате  Joy
ето 2 с новото ни килимче и една с батковците

Скрит текст:




# 703
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Bella Mama, AtenaotnA - супер, хипер, мега, гига сладки деца!
Пожелавам си едни близнаци за по-нататък Simple Smile
Направо се разтопявам като видя по-големички дечица как се радват на бебе и проявяват един вид протекция Simple Smile

# 704
  • Мнения: 21
Bella Mama, AtenaotnA големи красоти!  Flutter Flutter Flutter

Аз дадох броколи на Борисчо, голямо мазане, направо мазало. Ентусиазмът ми се попари много бързо. Днес опитах да му дам намачкани броколите на пюре - и така не му хареса. Дадох му парче чушка - това му хареса, но смятам, че не разбра че е храна, мислеше, че играчка. Успя с беззъбата си уста да отхапе парче, но го изплю.

А освен това днес за пръв път се изправи на коленца и лакти. Понечи да лази, но заби глава в леглото. Много смешен.

За съжаление е много далече от седене. Хич не го бива.

Общи условия

Активация на акаунт