Отговори
# 675
  • sofiq
  • Мнения: 111
здр в този дъжд полудяхме Борко цял ден е кисел и неиска да спи чак сега заспа и аз да си почина малко didche77 голяма коса имате и вие скоро като си дойдем в Димитровград ще направим една среща Simple Smile и ние по време  кърмене отначало яко ръкомахаме и хващаме всичко де ни е на пътя после се успокояваме и държим мама за цицата да не ни избяга случайно Simple Smile
отдавна мисля да питам вие как къпете вече бебчетата ние още сме с шезлонга ама ни идва тясно коритото и не можем да ритаме а пък играчки още не съм слагала да си играе Simple Smileайде лека вечер

# 676
  • Мнения: 16
Ами ние го къпем в корито и то е от тези където може да се подпира,още играчките не са му интересни,но с краката като почне и всичко прави във вода LaughingИначе онзи ден като му течеше нослето за по-бързо го пъхнах под душа и му беше много интересно и се мъчеше да хване струите вода Joy
лека вечер на всички Simple Smile

# 677
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Дидче, браво за кърменето, продължавайте в същия дух! А косата ви е страхотна, много нежни букли Simple Smile . Като гледам неофициалния конкурс за косите, ние сме най-назад с материала Grinning

Сега за температурата - ние спим на климатик 25 градуса от две седмици някъде, но нашият апартамент е изцяло на юг. Нула течение, 3 външни стени на едната стая, другите са с обща тераса, абе направо е пещ. Живеем на една тясна уличка с много сгради наоколо дето правят зверска акустика и като мине един автомобил или (това най- ме влудява) като вземат да мачкат платмасови шишета от контейнера, и се чува ужасно, а и тези чайки така крещят, че ми идва да изляза с една флоберка и да хвърчи перушина  Joy Хич не мога да спя на шумове и така отпадна опцията с отварянето на вратата на терасата...Симеон спи с чувал, за това не го мисля дали ще се отвие, но определено си личи, че спи страшно спокойно на по-хладното. Тялото на климатика ни е сложено така, че не духа в никого когато спим, а кошарата е най-далече от него.

Относно къпането - не се зарибява още много по гумените играчки, но от известно време насам мята краченца и разплисква вода наоколо, в моменти на радост. Без шезлонга не можеш, защото това корито е доста голямо и се свлича. Купих му една детска пластмасова лейка с която загребвам вода и го поливам. Все си пъха пръстчетата в струйките и се чуди как така не може да ги хване Grinning Аз естествено отново ще ви досадя със снимка по случая Simple Smile

# 678
  • Мнения: 508
Цитат
bubi_barabata
Кателинка, надявам се да не ми се разсърдиш, знам, че не е моя работа и всеки сам преценя, но на твое място нямаше да слушам ТМ. Защо да се лишаваш от тази прекрасна близост, която представлява кърменето? То не е просто хранене, то е и милувка, и успокояване и топлина. Един мъж не може никога, ама никога да го проумее...
Буби не се сърдя разбира се и аз това му обяснявам.
Didche77 Слава Богу, че вече си добре. Аз преди няколко дни говорих с една мама консултант от ЛЛЛ и тя ми каза, че моите антибиотици били съвместими с кърменето и да започвам по-рано, дори веднага да кърмя. Но аз не посмях. Тя ми каза, че е много важно когато вземаме антибиотици, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да пием и пробиотици, това било важно и за нас и за бебето.

# 679
  • Мнения: 21
Хе хе, като чета хем дечицата са различни, хем са еднакви и правят еднакви неща!

Maybelline много е миличък Симеон  Simple Smile - висок, атлетичен младеж.  Flutter

Ние от утре започваме със ЗВБто. Ще предлагам веднъж дневно само, освен ако пък не му се отвори огромен апетит. Ще давам броколи утре. До сега е опитвал банан, малко плодово кисело мляко и индийско хлебче наан  Crazy, това само защото ми го открадна от ръцете и аз го оставих да го облизва, но едва ли нещо съществено му е стигнало до корема.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Boubou, много мерси за комплиментите Simple Smile

Вие вчера сте станали големииии, честито! Ще се радвам да видя някоя снимчица с букетче броколи в ръчичка Simple Smile
Пожелавам ти малкия да яде стабилно. То с броколи, моркови и картофи човек може да се поотпуска в яденето Simple Smile
Предстоят интересни времена... Simple Smile

# 681
  • Мнения: 235
Здравейте....
леле какви коси, какво чудо.. На нашата кака на 3 месеца връзвах 3 опашлета на главата, а тва бебе не мога даже да го залижа Simple Smile
Иначе борим пюретата. Вече давам пасирани пресни плодове - тях ги харесва, ама с картофа е ужас..
Вече седи почти сама, дори купихме обикновена люлка (само седяща с една преградка между краката)-голям кеф в нея, направо цвърчи от радост.
Иначе е станала лоша, на едно място не й се стои, всичко и писва много бързо.
И тя е открила че докато яде е много весело да ми рови в устата и да ми извива носа...
ами май това е от нас, смятам да излизаме

# 682
  • Мнения: 16
Здравейте на всички,не знам в другите градове как е,но при нас има ужасен вятър,дано следобед намалее,че да успеем да излезем малко.
Искам да ви кажа за един проблем,че да видим имали и някой друг като нас:от както е започнал да се върти от гръб по корем вечер като го сложа да спи и съответно се обръща веднага и в някакъв момент като иска пак по гръб и започва да реве да го обърна.Това добре,но от около седмица е направо ужас,това нещо се повтаря на всеки час през нощта,като от 3 дни има и моменти в които реве доста време и трудно се успокоява,а  също така и започна пак да нощно хранене,което не сме имали от 3 месеца.Също така забелязвам,че като започна да му масажирам венците се успокоява,а не се вижда да избива зъбче и педито каза,че нямало как да е зъб защото нямал възпаление.И вече честно казано не знам какво да правя  Sad
Хубав ден на всички от нас Hug

# 683
  • Мнения: 21
Vessii5, при нас беше същата работа с обръщането нощем. Чудех се колко дълго ще издържа да се събуждам час по час. Но лека полека свикна да спи по корем, може и 6 часа да си спи по корем. После си се обръща сам по гръб, но не се приспива и пак мрънка, но той си е такъв трудно спящ и ревлив по принцип. Важното е, че се научи да спи по корем.  Naughty

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 30
Привет момичета Simple Smile
Искам да попитам мамите, които вече са захранили какви зеленчуци освен картоф, морков, пащърнак , тиква и тиквичка са давали на бебоците ?
Ще съм много благодарна ако споделите Simple Smile

# 685
  • Мнения: 74
Дари, аз още не съм започнала , но освен изброените мисля да дам и авокадо , казват че било чудесно за захранване.Въпреки че по принцип е плод , го слагам в графа зеленчуци  Peace

# 686
  • Варна
  • Мнения: 22
..............Също така забелязвам,че като започна да му масажирам венците се успокоява,а не се вижда да избива зъбче и педито каза,че нямало как да е зъб защото нямал възпаление.И вече честно казано не знам какво да правя  Sad
Хубав ден на всички от нас Hug
Ха, тя и нашта педи така ми каза, но зъбчето взе че се показа.   bouquet
Ще си имате до седмица, две зъбчето.
За обръщането - не знам дали е добра идея, но докато заякне още малко може да му сложиш възглавнички да не може да се обръща по корем докато спи. Все пак мисля, че и за бебо не е добре да се събужда през час през нощта и на него му се спи.  Thinking Стига възглавниците да не крият риск от задушаване или нещо такова. Хъм, така те успокоих, че сигурно ще предпочетеш да се будиш през час.  ooooh!

За захранването - от три дена около 2 часа давам картофче, но тъй като е малко го мачкам и меся с кърма, не става рядко, а е каша и се чудя по тази причина ли не го изяжда цялото. Вие първите храни с каква консистенция ги правихте?

За климатика – зимата стояхме  с бебо на клима, но сега когато е много горещо пускам климатика за час, като с бебето сме в другата стая и като се преместим го спирам. Нашия е „куча” марка и той не сваля температурата, а завихря въздуха и оттам чувството за хладинка. За това не е хубаво бебето да е на климатик лятото, а според много майки и зимата, но аз за зимата нямам др.вариант.

# 687
  • Мнения: 27
tweetyto_bs, аз съм давала и спанак и грах Simple Smile

# 688
  • Мнения: 496
Веси, и на мен на зъбче ми прилича. Не за друго, ами и при нас е същото положение. Когато не спи, почти постоянно мрънка. С изключение на моментите, когато има нещо в устата. И аз си мисля, че е зъб, макар че не се вижда нито подут, нито зачервен венец. С това обръщане по корем и аз се побърквам, защото където и да го оставя легнал веднага се обръща и почва да се дави в собствен сос, и съответно трябва да го спасявам. Това е нон стоп, нищо не мога да свърша.  ooooh! Иначе през нощта той спи до мен на спалнята и не се обръща, пък и да се случи, аз го завъртам и продължава.

Мейбълин, смяла съм се от сърце с флоберката и чайките.  hahaha Най-готино е през август, когато възрастните почнат да учат малките да летят и ги насърчават с упорити и непрестанни крясъци. Направо откачам!  #2gunfire

Тони, още един глас за авокадото. Скоро дадох на Митака да смуче едно парченце и му хареса.  Wink

При нас захранването върви с ужасно бавни темпове. Едва пробутвам 40мл... Не е особено възторжен, на тиквичката най-малко се съпротивлява, картоф да не види...  Tired

# 689
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Искам да ви кажа за един проблем,че да видим имали и някой друг като нас:от както е започнал да се върти от гръб по корем вечер като го сложа да спи и съответно се обръща веднага и в някакъв момент като иска пак по гръб и започва да реве да го обърна.Това добре,но от около седмица е направо ужас,това нещо се повтаря на всеки час през нощта,като от 3 дни има и моменти в които реве доста време и трудно се успокоява,а  също така и започна пак да нощно хранене,което не сме имали от 3 месеца.

Звучи ми като фаза на бърз растеж. Има такава около 5 1/2 - 6 месец. Предишната май беше на 2 1/2 - 3 месеца. Всички такива фази се водят ревливи периоди. Има една теория, че когато бебето се научи да прави нещо ново (във вашия случай обръщането), то първоначално се стресира и му трябва известно време (понякога 1-2-3 седмици), за да свикне с новото умение и да осъзнае какво се случва с него. Хем му е интересно като се обърне, хем го обхваща чувство на безпомощност, защото не му е ясно какво да прави в тази поза. Следващият етап предполагам ще е, когато започне да се вдига на ръчички, да седи така по-дълго време и междувременно да опипва терена наоколо Simple Smile или както са казали момичетата - просто ще си заспи по коремче.
Моят син примерно все още не може да се обръща от корем на гръб и съответно като се измори да седи така или като му доскучее и започва да хленца някой да го обърне.
Увеличеното сукане е много чест признак на скок в растежа. Ще го израсте дет се вика.

Лека нощ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт