Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 109-тa тема

  • 191 026
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 284
Добро утро.То големи красоти и лакомства ,нямам думи.Похвално.Като видях шоколадовият сладкиш на Маги -сърцето ми спря за минута,за хедонист като мене -това е прекалено голяма съблазън за да и устоя.Та да Ви помоля за рецептата ако не затруднявам някого. Praynig
Заповядай http://magi-bg.blogspot.com/2011/02/blog-post_22.html

# 676
  • Мнения: 261
mimi0585Много ти благодаря.

# 677
  • Мнения: 0
Дарилка, браунито е страхотно; у дома орео-то е на голяма почит, непремено ще пробвам рецептата Hug
вдъхновена от сорбетата на Bety, се пробвах с една рецептa за сорбе лимон с бяло вино; стана страхотно на вкус: леко, ледено-топящо се, ароматно.... истинско лятно изкушение Heart Eyes
взаимствах идеята за поднасяне от портокаловото сорбе на Bety; благодаря за вдъхновението  bouquet

# 678
  • Мнения: 9 144
Ето и от мен панирани охлюви


и аз се чудя за довечера дали да ги панирам, или просто по французки да са  newsm78
Бети, нямаш сорбе този път  Wink
Дарилка,  чудесно е браунито!
Тайна, подсети ме, че имам още 4,5 царевици във фризера, отивам да ги вадя  Peace

polly , на една вълна сме - и ние си имаме фрикасе (добра идея за шкембето даваш!)

фрикасе, но заек



пиле с ориз



разбит хайвер



кремче тип мюсли тортата на сладка хапка, но с маскарпоне и заквасена сметана



една пържена рибка



супа от заек



печени пълнени чушки със сирене



панирани тиквички



и пиле салтимбока ( готовия момент не стигна до снимка)



мъфини с тиквички



и печени ребра, печени картофки в пликове

# 679
  • Мнения: 22 867

ani_d, думи не намирам за твоите торти, невероятни са! Heart Eyes  bouquet  chef
marcheF, да ти е живо и здраво момчето! Много вкусна изглежда тортата! Heart Eyes  bouquet
При polly, Тайна и lst страшно апетитно! Heart Eyes  bouquet
На BiankaD сконите и смутито са неустоими! Heart Eyes  bouquet
Дарилка с много съблазнително брауни! Heart Eyes  bouquet
пеп-4о, завиждам ти на ентусиазЪма и на многото вкусотии! Heart Eyes  bouquet  chef

Аз бързо и мързеливо, кюфтета с картофено пюре и най-хубавото в тоя сезон - зеленчучките за салата! Heart Eyes Grinning


# 680
  • Мнения: 9 144
Лабрекс  Wink това е отчет за 7 дни. Дори за мен е прекалено кратък.

И да продължа с охлювената одисея от вчера и днес.

Охлюви по бургундски



пържени с магданоз, зехтин и чесън



и прясно зеле с домати

# 681
  • Мнения: 22 867
Лабрекс  Wink това е отчет за 7 дни. Дори за мен е прекалено кратък.

Знам, пеп-4о, знам ти отчетите, ама пак е много(не е критика, по-скоро към мен е). При мен от рехаво, по-рехаво, и за отчет няма. Grinning   bouquet

bongo_2007, в навалицата съм ти пропуснала тюрлю-то, зло да те пропуска! Hug И как така бамя не обичаш? Толкова ми е вкусна, че не допускам, че на някого може да не е. Не че и у нас не е така, като сложа бамя, а винаги слагам, после само аз си я ям, нямам конкуренция! Grinning   bouquet

# 682
  • София
  • Мнения: 15 489
  Пилешко в уок с пресен лук. Пекат се малки хлебчета.



Готови са!

Последна редакция: вт, 18 юни 2013, 20:26 от Тайна

# 683
  • Мнения: 7 779
bongo_2007, в навалицата съм ти пропуснала тюрлю-то, зло да те пропуска! Hug И как така бамя не обичаш? Толкова ми е вкусна, че не допускам, че на някого може да не е. Не че и у нас не е така, като сложа бамя, а винаги слагам, после само аз си я ям, нямам конкуренция! Grinning   bouquet
абе всичко ям , но да се разкарвам да купя 100 гр бамя ... няма да стане. виж, може да се комбинираме. за теб бурените , а за мен туй що расне на кокъл  hahaha

# 684
  • Мнения: 947
Селски пай по американски...вкусът на домашно приготвено картофено пюре, с подправките и медът...стана много вуксно
http://cuisinaria.blogspot.com/2013/06/blog-post_18.html

# 685
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
labrex, Аз обичам бамя, ама ,като bongo_2007, предпочитам да не е брано, да е драно

# 686
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Оуу, Пеп-чо, още от сутринта взех да преглъщам, тези ребърца с картофки - много апетитни! Simple Smile

Аз да си покажа тортичката, майчето вчера имаше празник, та ето с какво я изненадах, въпреки че вярвайте ми в тая жега 30 градуса вчера доста зор видях. Тортата е с шоколадовите блатове на Ирина Купенска, а пълнежа по идея на Мариета - за мус с бял шоколад, маскарпоне и малини. Благодаря за рецептите, тортата е чудесна. Разрез ще пуска по-късно.

# 687
  • Мнения: 469
Поздравления за тортата! Много е красива

# 688
  • Мнения: 97
Здравейте, Всички! Simple Smile

Моля да ми простите, че няма да сложа снимка, но изчезна салатката за секунди.. Та какво сготвих за вечеря.. беше ми се прияла леща.. но само аз си обичам супата, та затова трябваше да измисля нещо друго и ето я салатата:
Сварена леща - с достатъчно вода, за да набъбне, но и достатъчно малко, за да изври след това всичката(ако не се отцежда хубаво). Към нея добавих риба тон, доматки и стар лук(намачкат със сол и оцет преди това). Овкусих със зехтин и лимон - страхотно стана - следващият път ще снимам Simple Smile

# 689
  • Мнения: 57
Чудни торти, сладки, солени и т.н. видях! Поздравления за всички момичета и момчета!

Аз обаче влизам с въпрос, каква е тънкоста на яйченият крем, че да не се пресече? И към Пепи колко мл. е една ч. ч., че снощи се опитвах да направя ореховките, но нещо не ги докарах.

Общи условия

Активация на акаунт