Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 109-тa тема

  • 191 032
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 368
Чудни торти, сладки, солени и т.н. видях! Поздравления за всички момичета и момчета!

Аз обаче влизам с въпрос, каква е тънкоста на яйченият крем, че да не се пресече? И към Пепи колко мл. е една ч. ч., че снощи се опитвах да направя ореховките, но нещо не ги докарах.
Тъй като и аз съм изстрадала този проблем, съм установила следното - когато яйцата са директно от хладилника, почти ти е гарантирано пресичането. Бъркането е на много слаб котлон

# 691
  • Мнения: 57
Чудни торти, сладки, солени и т.н. видях! Поздравления за всички момичета и момчета!

Аз обаче влизам с въпрос, каква е тънкоста на яйченият крем, че да не се пресече? И към Пепи колко мл. е една ч. ч., че снощи се опитвах да направя ореховките, но нещо не ги докарах.
Тъй като и аз съм изстрадала този проблем, съм установила следното - когато яйцата са директно от хладилника, почти ти е гарантирано пресичането. Бъркането е на много слаб котлон

А-а не, не, няма такова нещо, не са от хладилника. Кремчето си се вареше супер и изведнъж беляяя, не разбрах как стана. Иначе огънчето слабо, дори се чудя дали да не пробвам на водна баня. Как мислите?

# 692
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Винаги си слагам разбитите жълтъци, захарта, млякото и брашно ( нишесте) студени заедно на котлона, в смисъл едновременно, не да чакам млякото да заври и тогава да прибавям яйцата. Бъркам непрекъснато и никога нямам фал и пресичане.

Ето и разрез на тортичката ми:

# 693
  • Мнения: 1 352
И аз като Зорница правя яйчения крем и не разбирам защо трябва да чакаш млякото да завира, та тогава да му добавяш другите неща. Така не само че има опасност да се пресекат яйцата, ами може и на бучки да стане.
Зорница, много нежна торта!

# 694
  • Мнения: 57
Това което искам да направя е с основа яйчен крем и останалите неща се добавят на затоплено мляко. Правила съм го и друг път, получавало се е, но сега се пресече при това че не беше в началото а в средата на варенето.
Зори, невероятна е тортата, а разрезааа, ммм.

# 695
  • Мнения: 82
pep4o, обра ми точките за пореден път..ти си неуморна жена  Hug
Зори, много красива торта. И разрезът е мммм  #Crazy

Аз ви споделям един много вкусен дип от маслини Каламон, казва се Тепанада



Ето рецептата: http://vkusnoteka.blogspot.com/2013/06/blog-post_18.html

Хубав летен ден   chef  bouquet

# 696
  • Мнения: 9 145
нареждам се с филийка до тапенадата ти  Praynig много я  обичам.
Зорничка, страхотна ти е тортата    bouquet
Genoveff ,    1 ч.ч. е от 240 мл. Фино смлени, тъй като са обемни, като я напълниш я тупни 1-2 пъти  в масата да се стръскат. Това е пълна чаша. Ако са ти по-тъмни орехите (стари вече) ще ти станат бледокафяви ореховките. Ако ли не - стоят бели. Можеш да сложиш щипка какао или канела за цвят.

# 697
  • Мнения: 57
Пепчо, мерси, ще я натъпча другият път Simple Smile

# 698
  • Мнения: 9 145
 Naughty не с лъжицата, само я стръскай

# 699
  • Мнения: 310
здравейте,
не съм от редовно пишещите  Blush, но съм от редовно четящите  Simple Smile
Това което искам да направя е с основа яйчен крем и останалите неща се добавят на затоплено мляко. Правила съм го и друг път, получавало се е, но сега се пресече при това че не беше в началото а в средата на варенето.
а сигурна ли си, че проблема не е от млякото? наскоро ми се случи млякото да е развалено и се пресече, без да мирише лошо  Rolling Eyes

# 700
  • Мнения: 57
Пепчо, да с тръскане...
здравейте,
не съм от редовно пишещите  Blush, но съм от редовно четящите  Simple Smile
Това което искам да направя е с основа яйчен крем и останалите неща се добавят на затоплено мляко. Правила съм го и друг път, получавало се е, но сега се пресече при това че не беше в началото а в средата на варенето.
а сигурна ли си, че проблема не е от млякото? наскоро ми се случи млякото да е развалено и се пресече, без да мирише лошо  Rolling Eyes

yes сигурна! Май ще си остане загадка...

И да не спамя само темата ще ви покажа наскоро изядено торте по тази рецепта:


# 701
  • Мнения: 0
Днес аз приготви с малко стар бриош един прекрасен пудинг




Ето я и рецептата http://mylitttlehome.blogspot.com.es/2013/06/budin-puding-de-man … anas-y-pasas.html

  chef  chef  chef

# 702
  • Мнения: 7 779
тая вечер бат`Бонго ще яде крем карамел. йенската тава издържа   hahaha

# 703
  • Мнения: 402
Неведнъж съм изказвала възхищението си от всички момичета /а напоследък и момчета/ от този подфорум...  chef Hug Hug
Тъй като при мен сладкишите не излизат обикновено добре,но тоя взе че се получи.. Rolling Eyes Mr. Green,реших да се похваля...

                     сладкиш с кафе ,за кафе...

                

и тъй като това е форума,който най-много чета,искам да ви попитам :
Купих си цял кокосов орех,след голямата борба по отварянето му, хапнах от кокоса вътре,ама не съм особено очарована.. Naughty- въпросът ми е -как мога да го оползотворя ,не ми се хвърля  newsm78

     bouquet  за  всички   chef

# 704
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 38

и тъй като това е форума,който най-много чета,искам да ви попитам :
Купих си цял кокосов орех,след голямата борба по отварянето му, хапнах от кокоса вътре,ама не съм особено очарована.. Naughty- въпросът ми е -как мога да го оползотворя ,не ми се хвърля  newsm78

     bouquet  за  всички   chef
[/quote]

Настържи си го и го изпозлвай като кокосови стърготини, но понеже не са изсушени не могат да се съхранйяват дълго. На нас много ни каресва и така, има вкус на бадем с кокосов аромат

Общи условия

Активация на акаунт