КРЪВЕН ТЕСТ ЗА НЕСЪВМЕСТИМОСТ КЪМ ХРАНИ

  • 113 339
  • 192
  •   1
Отговори
# 165
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Предполагам, че във всяка, защото май са само пунктове - събират кръв, а после тестовете се правят другаде.

Няма изискване да е на гладно или сутрин. Може по всяко време - на гладно или след хранене.

# 166
  • Мнения: 7 705
Благодаря.
Ще си направя и ще споделя резултати.

# 167
  • Мнения: 22 843
На мен, като ми излезе непоносимост към шамфъстък, ми спряха фъстъци, кашу също.Тоест всички близки родственици.С млечните същото-имах към някои, но ми спряха всички.А за детокс пълен-  глутен и захари(всякакви).Не ядях мая, която също излезе проблем при мен.Така една цяла година.Лошото е, че реакциите се менят и след известно време може да реагираме на друго.

Последна редакция: ср, 22 юни 2022, 00:47 от ДХ3

# 168
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
С кой лекар се консултира? За маята как се установи проблем? За дрожди предполагам?

След година наново ли тест?

# 169
  • Мнения: 7 705
След година наново ли тест?

Да, през година, или въобще през няколко месеца е добре да се правят нови тестове, защото непоносимостите са динамични и се променят.

# 170
  • Мнения: 22 843
Аз ходя в Детокс при др.Тошков.Като пуснахме Имупро се установи.После не съм правила пак, защото си реших проблема, но 12м пазих режима, после ядях храните един път на всеки 3 дни за някакъв период.

Последна редакция: ср, 22 юни 2022, 11:48 от ДХ3

# 171
  • Мнения: 725
Е, то излиза, че такива тестове трябва да се правят през няколко месеца, общо взето да заемат половината ти живот...
Кратко време съм се съобразявала с този тест за непоносимост.

# 172
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз мисля, че човек, като опре до този тест, получава информация, която не е осмислял до този момен ти променя начина си на живот и хранене. Напр. мъжът ми си прави и няма почти никакви непоносимости, което много ме учуди, но той се храни доста по-разнообразно от мен.

Като основни изводи за мен до момента са:

1.) храната да е разнообразна и да не се набиват продължително време едни и същи храни.
2.) по възможност да се избягват преработените храни;
3.) да не се прекалява със зрелите храни с процес на ферментация в т.ч. сирене и кашкавал - независимо от какво мляко, тъй като съдържат хистамин
4.) да се обърне внимание кои храни съдържат повече хистамин и да не са преобладаващата част то дневното меню

Също предполагам, че ако преди теста сме консумирали дадена храна, вероятността да имаме по-високи антитела към нея е по-голяма. Въпреки, че няма изискване тестът да се прави на гладно - следащият ще го направя така, но поне след 6 месеца.



Аз ходя в Детокс при др.Тошков.Като пуснахме Имупро се установи.После не съм правила пак, защото си реших проблема, но 12м пазих режима, после ядях храните един път на всеки 3 дни за някакъв период.

При кой лекар беше? При Тошков няма часове до края на годината. Записах първия възможен при д-р Алексова. Въпреки, че в началото бях разочарована - изгледах видеа с нея и я харесах. Тя прави видеата в канала на Детокс център. Хареса ми изследването на кръв под микроскоп Simple Smile

Ти с какви оплаквания посети центъра?

# 173
  • Мнения: 22 843
Алена, аз съм си правила изследването преди 8г. и да, при Тошков няма места.
Но в разрез с твоите мисли да кажа, че шамфъстък, който ям от дъжд на вятър, беше втория ми най-силен алерген.Та не знам дали честотата на храната дава такова отражение.
Мъжът ми се храни разнообразно и реагираше на 44 храни.Но той има проблем с чревната флора.
Май не бива да се прекалява с никоя храна, а захарта можем спокойно да изключим от менюто си( аз не съм 🥴).

# 174
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
М, да, и с това съм съгласна, защото имам непоносимост към храни, които почти не консумирам Simple Smile

Доста отдавна е било при теб Simple Smile Да видим при мен какво още ще излезе на прегледа. Нямам търпение вече Simple Smile Вероятно сега не се интересуваш много, практикуват озонова терапия, която доста ми допада, а последното видео е за PRP, обогатено с озон. Доста добре звучи - ще го обсъдя с Алексова Simple Smile Имат антиейджинг програми.

# 175
  • Мнения: 22 843
О, Алена, ходя си регулятно при проблем.Правила съм озонова, колонхидротерапия, биорезонанс.Просто последно време търсим причина за косопада и депресивната симптоматика, качване на килограми.Но сега съм добре де, изкочиха дефицити и високо ТСХ отново.
Не си спазвам диетата, признавам, но ми е много трудно.Не бива да ям захар, млечни и глутен, а аз не ям месо и ми остават едни въглехидрати и бобови.Оттам желязото ми пада и малко се изнервям понякога какво да ям и почвам пак млечните. 😄

# 176
  • Варна
  • Мнения: 3 251
За желязо - босилек. Това е най-богатият на желязо продукт в природата, по-богат дори от животинските продукти. Естествено лесно е да изядеш 100г пържола, но 100г босилек по-трудно. И все пак една чаша на ден, което е около 20г,  дава много добри количества желязо. Аз правя песто и си го слагам на всичко - салати, паста, картофи. Отделно добавям и към сокове, смутита. Босилекът е много, много богат и на магнезий. Отделно може и суплементация разбира се, на Better you спрейовете са чудесни.

# 177
  • Мнения: 680
Алена, аз си замълчах като писа, ама на мен по телефона преди изледването Бодимед ми казаха, че тр да е на гладно, Кандиларов - че няма значение, та не е сигурно.
Ще чакам да пишеш като мине прегледа. Kissing Heart

# 178
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз също изрично попитах,  но вероятно в различните пунктове имат различна версия. Мисля във видеата на д-р Тошков също се коментира, че няма изискване да е на гладно, но все пак ще попитам изрично на прегледа.

В деня на теста аз бях пила въпросния сок от ананас и кафе Simple Smile

Ако следваме логиката, че непоносимостта се проявява няколко дни по-късно, наистина няма смисъл тестът да е на гладно, тъй като днес мога да имам реакция от нещо консумирано преди 3 дни.

Добавям и това към списъка с въпросите 😊

# 179
  • Мнения: 95
Здравейте, дами,
Включвам се с пресни впечатления.
Направих си пълен тест ImuPro, но за съжаление резултатът от него не ми върши абсолютно никаква работа. Излезнаха ми само 3 храни - омар, щраусово яйце и щраусово месо, каквито така или иначе не консумирам. В същото време не ми излезнаха доказани храни и напитки, към които имам 100% непоносимост, като зеленият чай и пуешкото месо. Най-неразумно пропилените над 1000 лева в живота ми! Свързах се с доктор Тошков, който каза да си пусна хистамините, аз вече ги бях пуснала - и там нищо. Обясни ми как щели да изискат теста да се повтори в лабораторията в Германия. След още месец чакане, дойде повторен резултат, без разлика в реакцията към храните, имаше само съвсем лекички отклонения в стойностите.
 
Както и да е, пия една студена вода, поне на търсещите инфо се надявам да съм полезна. Тестът няма нищо общо с този, който правих преди повече от 15 години и ми беше изключително полезен. Жалко, имах надежда да си реша някои проблеми. уви...

Общи условия

Активация на акаунт