Деца със светла кожа и видими венички.

  • 6 707
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, мами! Simple Smile Много се радвам, че се регистрирах във форума и го направих, за да ви попитам нещо.  Нашето момченце е на почти 3 години (без 2-3 месеца) и кожата му като цяло е много светла и веничките които са на гърдите, на кръста, под мишниците са му видими (не подути или други глупост), а просто сякаш кожата прозира и се забелязват. Евентуално, ако разтегна кожата се виждат повече и ако я сбия спират да се виждат. Преди ходихме при педито и пуснахме профилактични изследвания (и без това си му беше време) и всичко е тип - топ с Хемоглобин 136. Общо взето всичко е наред, даже се обаждах до една доцентка (детски болести) и каза че няма място за притеснение...

Интересно ми е, мами, виждат ли се веничките на вашите дечица, които имат по светла кожа? Иначе аз попринцип също съм с видими вени по краката ми се виждат (бедрата), по корема имам малко и общо взето също не са подути или нещо подобно, а просто видими... Може просто да сме си такива белички като цяло. При вас как е? Simple Smile  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 780
 Виждат се.Никога не ме е притеснявало това.

# 2
  • BG
  • Мнения: 2 458
И моите деца са много бели и много руси. По телцето не помня да е имал баткото, сега малкият също. Но на малкото му се виждат на челцето и като се окаже срещу огледалото, си мисли, че се е "написал" с химикала, а аз се чудя как да му обясня, че не е така  Grinning. Виждала съм така да прозира кожата и при не много бели хора, не мисля, че е нещо, за което да се притесняваш.

# 3
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Когато голямата хване тен през лятото вените и не прозират. Същото се случва и с баща и. Аз и малката нямаме този късмет - изобщо не хващаме тен и даже вече и не забелязвам както собствените си, така и нейните.
Голямо предимство е, когато трябва да ти се вземе кръв, или да ти слагат абокат.
Външния вид не е болка за умиране.

# 4
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
И моя малкия и същият, прозират му вените по главата и най-много по клепачите, чудя се до каква възраст горе-долу се израства това   newsm78

Голямо предимство е, когато трябва да ти се вземе кръв, или да ти слагат абокат.
хайде дано това предимство да не ни се налага да го ползваме Simple Smile

# 5
  • Мнения: 15 379
И моят син е много бял, синеок, рус. Веничките си се виждат, особено по гърди, коремче.
Изобщо не се притеснявай.

П.П. Майка ми е с по-матова кожа, вените й също се виждат, а е вече на възраст. Отговорен е не тенът, а дебелината на кожата, която при по-малките деца и по-светлите хора обикновено е по-нежна и тънка.

# 6
  • София
  • Мнения: 20 069
И на моята дъщеря се виждат веничките. Както е казала Сауърчери, въпрос на дебелина на кожата. Няма място за притеснение.  Peace

# 7
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
И моя синковец е бял, синеок и русоляв  Simple Smile Веничките по коремчето си се виждат, но никога не съм се замисляла, че може да е проблем. Татко му е бил и продължава да е същия. По лицето не се забелязват толкова, особено сега, когато почерня от слънцето.

# 8
  • Мнения: 6 031
Нормално е да се виждат веничките. Както писаха, се виждат повече при по-тънка кожа.
Няма място за притеснение.

# 9
  • Мнения: 8 891
И на моето дете прозират на места венички, без да е прекалено бяло. И на мен, а съм по-скоро матова...

# 10
  • Мнения: 9 990
Моите деца не са светли, едната е и мургава, и им се виждат вените. И моите се виждат. Не познавам човек, дето да не му се виждат. Thinking

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
При Вали най-видими са веничките по клепачите и сестра и беше така като новородена, но нейните се поскриха. Казаха ми че с времето няма да са така видими, колко време обаче не знам а и вече рядко се сещам да мисля над това не и е някакъв проблем  Simple Smile Виждат се и по коремите по-големите вени. При баща им пък са дори изпъкнали по ръцете, по тялото се виждат а си има естествен тен, при него явно е от дебелината на кожата  Simple Smile

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И при моя син /на 7г и 8 мес/ се виждат на места, той също е с много бяла кожа. На дъщеря ми, която е бебе - също се виждат. Нормално е, не виждам причини да се тревожиш. Аз съм на 35г и на мен също ми прозират на места, не е проблем  Wink

# 13
  • Мнения: 1 589
нали доцентката ти е казала,че няма място за притеснение.ние какво повече можем да кажем

# 14
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Всичко е наред и няма място за притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт