ОКТОМВРИЙКИ - Тема 9

  • 24 047
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 758
Какво е "ромпър"?

# 721
  • Мнения: 20
jane_anderson ако не е момиченце-ще разпродадеш на нас нещата (майтап)

Хич да не е, но наистина така ще направя хаха  Mr. Green Между другото някой беше предложил да си направим профил в снимка.бг и да качваме снимки на покупките...аз съм за Simple Smile
jane_anderson аз съм сигурна, че до края ще накупиш още много неща, така че със сигурност ще имаш за продаване  Party И на мен ми харесва идеята за снимки Simple Smile
roverandom "ромпър" май са целите гащеризончета  Wink

# 722
  • София
  • Мнения: 297
jane_anderson аз съм сигурна, че до края ще накупиш още много неща, така че със сигурност ще имаш за продаване  Party И на мен ми харесва идеята за снимки Simple Smile

тихо, тихо.... Simple Smile трябва да спестявам вече, че нямам много време до октомври... Simple Smile а кой знае колко важни работи съм забравила за сметка на глезотиите хаха Simple Smile

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 360
да,цяло гащеризонче

# 724
  • Мнения: 4 330

Много сладка и удобна бебешка дрешка Simple Smile

# 725
  • Мнения: 5
Нищо не усещам ощеееееее, никакво гъделичкане, никакво побутване. Абе дали всичко ми е наред?  newsm78 Винаги съм знаела, че женската страна малко ми куца  ooooh! Така не ми идва и ищаха за пазаруване. Нищичко не съм купила, че не съм и гледала още.

# 726
  • Мнения: 70
Усещането е наистина много индивидуално, аз много се учудих например колко рано започнах да усещам бебето, защото нали се очаква към 20 седмица с първа бременност - явно всичко си е до човек обаче. За мен беше много неочаквано толкова рано, още към 14-та седмица много леко и все по-силно оттам нататък. Но наистина никой не може да го опише и не може да предаде усещанията си, и когато и да е, ще настъпи този момент и ще е прекрасен.

# 727
  • Мнения: 38
И аз нищичко не съм купила, а и съм толкова боса, че не знам откъде да започна. Пък и ММ иска да изчакаме, както вървят нещата може да се наложи той да пазарува, а аз да лежа в болницата  Mr. Green

# 728
  • Мнения: 115
Поне при мен 20 г.с. чак таткото започна да го усеща, така че според мен този срок го дават за да са сигурни неопитните майки, че усещат бебето, но мисля, че де факто почваме много по-рано да го усещаме.
Джейн, страхотни новини за малката манекенка   bouquet
Мануела, честити първи ритничета, това наистина е много вълнуващ момент! А до 2-3 седмици ще ги усещаш през целия ден (че и нощ )  Hug
И ние не се почнали с покупките, искам първо да видим какво ще ни дадат - дрешки, и други неща.

# 729
  • Мнения: 190
И аз мисля да изчакам с покупките поне още 2 -3 седмици, да знам как е бебо и дали е мома или момък  Laughing но гледам ли гледам колички. Искам 4 колела, големи гуми, голям багажник и цяла дръжка, друго, не знам. Иначе мисля утре или петък да разгледам някоя на живо, кой магазин в София ми препоръчвате, момичета?
Хм, от 1-2 дни усещам странно нещо в корема, сутрин ато си лежа основно, мислех, че са газове, но май не са  Blush newsm53 майка ми казва, че било като изтръпване на мускулче, ама мойто си е направо побутване Wink

# 730
  • Мнения: 70
Слънчице, на мен ми хареса магазин "Малечко":
 http://www.malechkobaby.com/index.php?p=2&m=320&ed=& … ;pc=65&lang=1
Но аз отидох там, защото количката, която ме е интересува я има там, та моят съвет е да видиш първо къде има моделите, които си харесала. Иначе магазинът е наистина голям с доста разнообразие на бебешки неща, за майки и т.н. Виж дали ще ти хареса и локацията му Simple Smile

# 731
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Аз съм накупила дребни неща за сега.Количката мислим към края на август.
Аз съм от тези дето не усещат нищо,не знам дали е заради предната плацента.Иначе съм в 19г.с предполагам че до седмица трябва да почна да усещам  Rolling Eyes  Laughing

# 732
  • София
  • Мнения: 297
И аз съм с предна плацента, усещам само с ръка на корема леко пукане на балончета Simple Smile Попитах лекаря днес дали правилно си мисля, че го усещам и му показах (при мен е от дясно на корема под пъпа, а не в средата) и той ми показа на ехографа, че е точно там Simple Smile Главичката е надолу, краката настрани, но постоянно се върти и обръща. Не съм се объркала, бебето е било Simple Smile Надявам се скоро и мъжа ми да може да го усети...

# 733
  • Мнения: 498
Здравейте октомврийки,

Аз не съм писала много отдавна, може би още от третата тема. А и често казано почти не съм чела темичките.

Доста време в боледуване изкарах, имах леко кървене в началото и в последствие много страхове покрай силна и продължителна кашлица. Като се замисля от декември все нещо бях болна.

За капак докторката, при която следя бременността си ме наплаши - такива страхотии ми наговори за плода, че направо да побелееш. Аз обаче се усъмних в компетенцията й, че и като ми каза "това трябва да си го помниш и да го кажеш при раждането" и че нещата са притеснителни и след две седмици пак да ходя да си видела три неща дето я притесняват, като взе 80 лева за въпросния преглед, а следващия щеше да е 50 лева. Тя от самото начало се държи мрачно, още в първите седмици и месеци все казваше неща от рода на "ако плода оцелее".

Та определих си един ден за доктори и тръгнах. Първо минах през личната заради отново засилената кашлица - направо ме умори, не бях спала с дни, а се страхувах и от спазмите. Та няма да изпадам в подробности, но личната като видя на какво дередже съм и то за 3ти път от началото на годината игнорира мнението на УНГ и ме прати за консултация при пулмолог, където веднага ме приеха в болница и така до миналия петък - венозно антибиотик и редовно кръвна картина. Благодарна съм им на целия екип - вече съм много по-добре.

За съжаление правя паралелно и някаква алергична кашлица, но изглежда и та поутихва -)

Докато лежах в болницата успяхме с таткото да отидем на консултация при професионалист и резултата от 4Д прегледа е прекрасен - нищо общо с изказванията на следящата ме "лекарка". При това имам два листа принтирани и подпечатани резултати, а не устното "помни си това и онова".

В момента съм болнични, но от време на време трябва да ходя до работата. Лошото е, че в офиса работя с хора които пътуват из цял свят и постоянно има болни и то на антибиотици. Точно преди да вляза в болница имахме пак две болни момчета - едното се върна от Египет, а другото вече не помня. Та единия пи цяла седмица антибиотик и все пак продължаваше да кашля, а другия вдигна над 39 градуса температура. Та те принципно са здрави момчета ама ние не сме съвсем устойчиви на чужбински вируси и предполагам, че точно така се разболях и аз, от тях.

И възнамерявам по случая да търся начин да излезна по-рано в болнични, въпреки че така майчинството ми ще пострада финансово.

Леле леле леле, аз май наваксах с писането Laughing Спирам.

О да питам - ходите ли вече на училище за бременни - да се организираме да ходим заедно Hug

# 734
  • Мнения: 669
Melodiya  - ужасни месеци си преживяла, дано всичко лошо и болести да са зад гърба ти, и само на хубави моменти да се радваш  Hug. За "лекарката" съм без коментар.

Аз също още нищичко не съм купила, но аз и миналия път нищо предварително не бях купувала. Сега може би ще си купя рани нещица, но ще е по-натам - поне да знаем пола със сигурност и ще извадя да видя какво имам и от какво имам нужда.

За усещането - определено вече го усещах, но не много усезаемо /може би е от тлъстинките на корема  Embarassed/, въпреки че е второ и трябва по-силно да го усещам.
Утре съм на доктор на ЖК - ще видя дали ще видим какво ще е, ако не на 18,06 вече ще трябва да се покаже.

Лека вечер.

Общи условия

Активация на акаунт