Петокласници

  • 54 687
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 877
Благодаря! Имаше нужда... напоследък я бяха налегнали едни предпубертетни съмнения...

# 46
  • София
  • Мнения: 4 027
Страхотна е приказката!!! smile3501 на Ането!!!

И Мишето обича да си фантазира подобни неща, за жалост аз съм несериозна и дори не ги пазя някъде Confused

# 47
  • Мнения: 5 877
Да, на една приятелка дъщеря й разправяше, че в корема на майка й имало пързалка и душ-кабина Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 16 203
А мен приказката ме разплака, толкова е хубава.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 4 073
страхотнае приказката, нашите резултати от ВО вече са известни- по 20т. МАТ. и ЧП и 19т. по Бел. и ЧО, доволна съм, даже съм приятно изненадана от резултата по Бел., защото диктовките са ни голяма мъка, даже го питам моичкия дали на ВО не е писал супер грозно и проверяващият да не е разчел добре думите...

# 50
  • София
  • Мнения: 16 203
Ася, и моя пише супер грозно (не си различил САМ седмицата от четворката на задача 18 по ВО по математика), а той е с оперирани очи от кривогледство и носи очила за астигнатизъм (това са "хубавите" гени от мама). Хем "тренираме" краснопис всяка вечер - преписва от книжка по няколко страници, а никакъв ефект няма.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 4 073
моят наследник няма проблеми с очите и ако пише бавно и старателно е ОК, обаче това никога не се случва, все бърза и не му пука изобщо дали е четливо, по едно време нарочно пишеше по български с някакви супер малки буквички и госпожата заяви, че не може да ги разчита, по математика същата работа, редовно при пренасяне не си разчита сам цифрите и ги сменя както му падне, после е много учуден, че е сгрешил някоя лесна задача, за съжаление при нас генът на старателността и прилежността липсва напълно

# 52
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много хубава приказка!

ПП Подсещаше ме да запиша поне нещата, които помня.

# 53
  • София
  • Мнения: 5 569
Ася, интересна работа! Деян също понякога пише с едни супер миниатюрни буквички, които се чудя той как си разчита дори... Мислех, че това си е негова особеност, но ето, че и твоето момче го прави...  Grinning 

Sharky*, аз като малка имах проблеми с очите и съответно също не пишех красиво, което в голяма степен ми влияеше на самочувствието в първите класове, когато това има съществено значение. Нещата се успокоиха (а и очите ми се оправиха) в прогимназията.

# 54
  • София
  • Мнения: 16 203
Аз за очите го казах, защото нямам никава идея какво и как вижда след операцията, но опредлено почеркът му се промени към по-малки, стеснени и криви буквички и цифрички. Каквото, такова, втора операция на очите не искам да преживяваме. А това спочерка ще му пречи само до края на среднотот образования, после всичко ще му минава  през компа и принтера, няма как да е нечетливо.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 4 073
детето само  си призна, че пишел с малки букви, за да не ги виждала госпожата... аз не се втелявам много за краснописа, но му се карам, когато не мога да различа коя цифра е написал, защото тези грешки се отразяват и на верността на задачите, а най-ме е яд като почне с оправданията, че много бързал...

# 56
  • Мнения: 4 970
Още един грознописец в темата - моя човек  Laughing. И понякога също му се случва да не си разчете някоя цифра и задачата заминава. Ядосвам се, ама... При все това не съм съгласна да се отнемат точки за грознопис! Защото и това ни се е случвало, миналата година на изходното.
Браво на Ането!  bouquet
При нас манията по игрите и плейстейшъна отстъпи на таекуондо мания. Не знам да се радвам ли, що ли? Май по-скоро се радвам. В неделя е канен на рожден ден на съученик, но се оказа, че има и състезание тогава. Е, човечето реши да отиде на състезанието. И все слушам - треньорът така, треньорът иначе. Но е по-добре от това да слушам за стреляне, битки, чудовища и т.н.

# 57
  • София
  • Мнения: 209
Браво на детенцето!Желая му успехи!

# 58
  • Мнения: 1 232
Страхотна фантазия много ме впечатли Ането  bouquet

# 59
  • В офиса
  • Мнения: 4 023
И мен ме разплака приказката на Ането. Скоро май ще раздава автографи на нейна си книжка Simple Smile) Пожелавам й го:)

За грознописа - хем имам момиче, не можахме да го преборим. И тя имаше изпълнения да не може да си разчете. Та се разбрахме да пише по-голямата част от буквите печатно. Сега пак е грозно (няма две букви да равнят - една нагоре, друга надолу), но поне е четимо. Цифрите продължават да не са съвсем четими, но поне вече оставя разстояния между цифрите и знаците, та и там се чете, макар й с известно напрежение.
За грознопис са й отнемали от оценки на домашни по английски. Аргументът беше, че на един тест, ако проверяващия не може да различи дали пише u, или v, да кажем, то думата се приема за грешна.

Общи условия

Активация на акаунт