Пътуване с влак до морето.

  • 15 609
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 561
Времето за пътуване Бургас - София с експрес или с автобус е около 6часа. 15 часа или е бил някой обиколен влак, когато са ремонтирали път, или е имало проблем някъде и сте спрели да чакате.
160лв за самолетни билети е повече от добра цена, а времето за пътуване е мнооого по-малко

Така е, чакахме някъде, но не знам къде- беше тъмно. Сестра ми пък пътува веднъж 6 часа от София до Пазарджик заради авария. Често им се случва и затова не бих рискувала с децата...може би нямам късмет с влаковете  Crazy.

Вярно ще да е  Mr. Green За 9 години съвместен живот с мъжа ми, е закъснявал броени пъти, не искам да ти казвам поводите  ooooh!

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Най-дългото трасе по което са се возили с автобус е било до село (пътува се около 20 мин) на финала вече едва ги удържах в пълния автобус да седят на едно място, за тихо не коментирам  Blush Не бих причинила по-дълго пътуване в автобус нито на децата си, нито на мен с тях Naughty За 6 години по влаковете 1-2 пъти да е имало закъснение на влака (закъснение от 5-10 мин хич и не го броя то си е нещо обичайно с БДЖ Mr. Green )

# 17
  • Варна
  • Мнения: 261
 Пътуваме Варна-Пловдив-Варна минимум шест пъти годишно, откакто е станал на 6 месеца. Била съм и сама с малкия, били сме и семейно и досега не сме имали никакъв проблем. Взимам отделно място за него и играчки и/или книжки, за да се занимава с нещо и да не му е скучно.
А най-лесно ми беше, като пътувахме с нощните влакове. Качваме се, малкият заспива след пет минути и се събужда десет минути преди да пристигнем. Grinning

# 18
  • Мнения: 77
Аз съм пътувала до морето с влак преди 8-10 години, не бих си го причинила пак с Българските влакове честно! Отвратителни са, мръсни, миризливи.... А пък дете не бих качила за нищо. Както се и палят ей тъй.
Иначе аз много обичам лакове по принцип.

# 19
  • Мнения: 9 990
И нашият опит е горчив. Миналото лято децата пожелаха да видят що е това влак и да се повозят. Така се роди идеята да заминат до братовчедите си на гости с влак. Съпругът ми дълго ги увещава как ще ги закара, ама не-валк та влак. Ходих, правих , струвах, от бюрото казах, че искам първа класа и най-най-цената не е фрапантна и не ме е спирала. Сега, в Пв не знам как е, но гарите са си...мръсни, мръсни и пак мръсни. На прибиране вече, когато слезнаха от влака, децата миришеха на пикоч. И казаха, че на влак повече няма да се качат, защото е цитирам ги-гнусно. Инак е забавно, но-нито до тоалетна може да отиде дете нормално, нито седалките са удобни и смърди точно на пикоч. По същото време хвалеха по някоя си линия имало мотриса нова, с нормални условия, ама...ако попаднете на такава-добре.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 122
Миналия декември пътувах с дъщеря ми до София и обратно с влак. На отиване, бяме с нощния и имаше достатъчно място да се разположим и да спим спокойно, макар че "влетяхме" във вагона буквално в последната секунда. На връщане пътувахме с дневния и беше не до там комфортно, тъй като имаше доста хора, но си имахме места.
Един съвет, ако решите да пътувате с влак - си извадете детска или семейна карта от ЖП-то. Peace

# 21
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Семейната преди беше (сега нямам актуална и не знам как е) вади се от единия родител при 2 и повече деца под 18 год и важи само ако родителя пътува с поне 2 от децата а може и семейно. За детските карти не знам как стои въпроса, спряхме се на семейния вариант. А за това на какво точно ще мирише си зависи и с какъв влак ще пътувате, пътническите са под всякаква критика  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 9 990
Може би често няма избор с какво да се пътува. Аз отидох на гише, то даже не гише, ами офиса им на НДК (СФ) и казах, че искам на-доброто, без значение цената. Нямах и понятие пътнически ли е, какъв е, исках първа класа и над нея. Увериха ме тогава, че повече от това няма. Thinking

# 23
  • Мнения: 1 298
С влак не съм пътувала от много години, децата не бих ги качила на БДЖ.
Последните ми опити са ужасни - мръсно, миризливо, тоалетните в окаяно състояние,
освен това много бавно. С автобус или кола е доста по-бързо...

# 24
  • Мнения: 4 841
Има карта "Дете", която се вади срещу 1 лв, снимка и копие на акта за раждане - става за 5 минути, важи една година, и е за деца от 0 до 10 навършени години. Тя е различна от семейната и ученическата - детето може да я ползва независимо с кого пътува, просто трябва да е същото като на снимката  Laughing

Почти няма дестинация в страната, по която да не сме пътували с детето, откакто се е родил. Според личните ми наблюдения, пътническите влакове и тези за кратки дестинации са най-зле. Бързите и експресните са си ОК.
Ние пътуваме обикновено с дневни влакове, защото зяпането през прозореца е незаменима емоция, но наши приятели ползваха наскоро и спален, и кушет, и казаха, че и там е било ОК.

В най-старите вагони положението с тоалетните е малко миризливо, но пък колко време прекарва човек  в тоалетната? Аз поне винаги имам вода и мокри кърпички, след ползване на тоалетната - измивам, забърсвам, и готово. А и малкото дете винаги можеш да го издържиш ти, и да не се докосне до нищо. Обществена тоалетна е, не знам какво очаквате, при условие, че пътуват хора с всякаква култура.
В новите вагони и мотриси си е съвем нормално, попадала съм дори на тоалетна хартия и салфетки (явно преди някой да си ги прибере)  Laughing

Нашето семейство обожава пътуването с влак, успяхме да запалим и детето, забавляваме се страхотно. Няма защо да се лъжем - возили сме се в доста европейски страни, да се сравняват битовите условия на "белите" страни с тези у нас, е като да сравняваш трабантче с луксозна лимузина. Но когато човек по една или друга причина (емоционална, материална и т.н.) избере да пътува с влак, по-добре да се настрои положително, и да не се впечатлява много-много... Малко храна, много вода, някакви игри за занимавка, предварителна информация за маршрута (за да може да не пропуснете нещо интересно, ако влакът минава покрай такова), и... това е  Hug

# 25
  • Мнения: 9 990
e, именно, моите тръгнаха с нагласата за положително приключение. Grinning, храна, вода, занимавка-не са им липсвали. Тежички са за издържане над тоалетна и малки, за сами да се справят точно в бдж-йската. Peace

# 26
  • Мнения: 1 786
Миналата година дъщеря ми (тогава на 7 ) пътува с влак Бургас -Пловдив и после с автобус до Смолян . Беше с нейно приятелче и майка му , каза че във влака й харесало повече от автобуса . На мен ми се налага понякога да пътувам Бургас-София и мога да кажа ,че новите влакове са си много хубави и чисти . Не съм попадал на някой, който да мирише на пикоч , само е леко досадно като се качи някоя бабичка или дядо с пазарска количка на колела и реши да си я държи в краката ,а ти седиш срещу него . За тоалетните нямам мнение, тъй като по принцип не обичам да ползвам обществени тоалетни . За децата си е приключение да пътуват с влак , мисля че е добре поне веднъж да се повозят .

# 27
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Като човек активно практикуващ влаков и трамваен туризъм  Grinning ще потвърдя думите на _Jack_, че всичко е въпрос на нагласа.
Първото пътешествие осъществихме, когато малкия беше на 2 години. Сутринта тръгнахме за Пловдив с влак, същия ден се върнахме в София, пак с влак. До ден днешен през месец два правим подобни екскурзии. Предимствата са много повече от недостатъците. Горещо препоръчвам поне веднъж човек да изживее подобна емоция.

# 28
  • Мнения: 9 990
Може би възрастта е от значение. На 2-да....или на 3-4, може и да не разбира особено и просто да се радва на клатенето на влака. На 10 обаче разбира и с нагласата бе свършено с един замах. Confused

# 29
  • Мнения: 1 546
Миналото лято пътувахме от Горна Оряховица до Варна с влак. Дъщеря ми беше на 4г и половина. Пътя на отиване не го усетихме, имах доста занимавки за нея, зяпахме през прозореца, дремнахме. На връщане хванахме следобеден влак и умряхме от жега, но с изключение на това, преживяването беше приятно. И двата пъти взехме места в първа класа. Тоалетните бяха прилични и влака почти празен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт