Пътуване с влак до морето.

  • 15 593
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Проблема на БДЖ не са вагоните нито линиите,нито контактната мрежа.Проблема на БДЖ като говорим за композициите не администрацията са локомотивите.За разлика от повечето вагони те са на по 30 години.В БДЖ на последък има много нови вагони даже мога да ги похваля за това че правят пътешествието с влак по удобно.В първа класа забелязах телевизор-чета по тавана (монитори) в един вагон.Вече има бистра в някой композиции а скоро ще има в почти всички бързи влакове на големи разстояния.Някой хора си казват как ще пълня гушата на БДЖ няма ли да е по добре да си купя всичко от магазина.Не цените са доста атрактивни еспресо-50 ст и бира-1 лв.Това са само примери.Вярно има доста мръсни и не подържани вагони но в следващите години ще бъдат подменени.Независимо че БДЖ е в лошо състояние най-безопасното и най-удобното за мене е влак.
Предпочитам да си резервирам цяло купе вместо да се возя на самолет 3 та класа.Децата ми вече пораснаха и не са толкова игриви но винаги съм предпочитал пространството.И аз както тях мразим да пътуваме с автобус от както веднъж като ходихме до Гърция на екскурзия автобуса почна да пуши, а екскурзоводката беше изкарана от лудницата.Та както казах на БДЖ са проблем локомотивните (тяговите) машини.Толкова често ми се случва да пътувам с влак че когато стане авария аз разбирам каква е преди хората от БДЖ  Mr. Green.Та веднъж ми се случи да се подпали локомотива.Служителите на БДЖ ни изкараха от вагоните максимално бързо и всичко беше наред.Дойде пожарната изгаси локомотива изтеглиха ни с дизелов до гарата и пак ни подхвана нова електричарка.И това ни забави около час.От както забраниха пушенето във вагоните пътуването с влак е много по безопасно.Вместо да подменят толко вагоните да подменят гадните бабички на гишетата (не слагам всички под общ знаменател но има много гадни служители на БДЖ).Да сменят старите локомотиви.Веднъж ми се случи да пътувам с пътнически влак и на скоростен участък където влака се движи с 60 км говорим за пътнически влака се движеше с 20 в продължение на 10 минути попитах кондукторът къкъв е проблема а той ми каза че локото е повредено.Пак казвам БДЖ става все по добре.Единственият влак който наистина е първокласен е експреса София-Пловдив.В него има килими картини...Ако някой предпочита да спести половин час защото толкова е разликата между автобуса и чайката например пред  това да се гърчи в автобуса, да му е тясно,да се пържи в жегата,да му вземат повече пари може спокойно да си купи автобусен билет.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 554
Проблема на БДЖ не са вагоните нито линиите,нито контактната мрежа.Проблема на БДЖ като говорим за композициите не администрацията са локомотивите.За разлика от повечето вагони те са на по 30 години.

Всъщност са на по 40  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 3
В никакъв случай не бих пътувала с влак или автобус. Ние нямаме автомобил и до Бургас ходим със самолет веднъж годишно. Стига се за половин час и нервите на всчики са запазени. С влак съм пътувала само 15 часа до Бургас, не бих причинила това на децата си.

Е такива като теб мразя само преувиличават как 15 часа бе да не е бил парен локомотива София-Бургас е 6 часа с експрес и 7 с обикновен бърз влак няма как да е 15 часа.Не всички хора могат да си позволят самолет и да ти кажа е много по добре спален вагон от гадня самолет особено ако е 3 та класа.Влака е по добре и от автобус и от самолет единственото предимство на самолета е времето за пристигане но да кажеш че с влак е 15 часа  е направо престъпление.То за 15 часа с влак до америка може да стигнеш...

# 48
  • Мнения: 3
Проблема на БДЖ не са вагоните нито линиите,нито контактната мрежа.Проблема на БДЖ като говорим за композициите не администрацията са локомотивите.За разлика от повечето вагони те са на по 30 години.

Всъщност са на по 40  Mr. Green

Ма то годините много значение нямат за комфорта на пътниците.Проблема е че машините са стари и много често стават аварии с тях.То просто с вагоните няма кво да стане.въпреки че съм виждал и нови машини все още много от тях са стари.То не че не се подържат а са много стари.Не може нещо от камената ера да е модерно и да е използваемо сега.От БДЖ се грижат да няма аварии но дори като ги кърпят всеки ден не може нещо толко старо на което експлоатационият период му е минал отдавна те да го използват.Нищо не е вечно и скоро ако не почнат да ги подменят 1 по 1 ще се скапят и вместо  мотриси ще ползват коне да теглят вагоните.За  мен БДЖ е комфортно и е по добре от автобусите.Все едно от няква туристическа агенция ти предлага  екскурзия с хубав автобус и добър 5 звезден хотел.Накрая те качват на Чавдар и в хотела трябва да ходиш до тоалента в леген.За това винаги сам си избираш хотела .Чудете се защо нашенските експреси не се движат с повече от 120 километра в час.Дори рядко достигат 120.Нали са експреси.Ето за това трябва да се подменят машините не да се чистят тоалетните.БДЖ си оправиха вагоните до морето сега е ред на всичко останало.Проблема в БДЖ не е самата фирма проблема е че те спряха да вкарват нови вагони и да се грижат за чистотата на влаковете за това хората започнаха да предпочитат автобусите.Ето заради това БДЖ затъна.В момента се наблюдава подобрение на железниците откъм вагони което е добре защото има много стари който още се използват.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 554
Проблема на БДЖ не са вагоните нито линиите,нито контактната мрежа.Проблема на БДЖ като говорим за композициите не администрацията са локомотивите.За разлика от повечето вагони те са на по 30 години.

Всъщност са на по 40  Mr. Green

Ма то годините много значение нямат за комфорта на пътниците.

Имат, имат. Като се потроши, запали и т.н. пътниците си седят във вагоните, докато дойде поредната стара машина.

Но темата е твърде дълга, за да я подхващаме тук. 10 години вече съм в близък контакт с простотиите на БДЖ, та хич не ми се говори.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 483
В никакъв случай не бих пътувала с влак или автобус. Ние нямаме автомобил и до Бургас ходим със самолет веднъж годишно. Стига се за половин час и нервите на всчики са запазени. С влак съм пътувала само 15 часа до Бургас, не бих причинила това на децата си.

Е такива като теб мразя само преувиличават как 15 часа бе да не е бил парен локомотива София-Бургас е 6 часа с експрес и 7 с обикновен бърз влак няма как да е 15 часа.Не всички хора могат да си позволят самолет и да ти кажа е много по добре спален вагон от гадня самолет особено ако е 3 та класа.Влака е по добре и от автобус и от самолет единственото предимство на самолета е времето за пристигане но да кажеш че с влак е 15 часа  е направо престъпление.То за 15 часа с влак до америка може да стигнеш...


Влакът спираше на няколко пъти за часове, без обяснения и т.н. Какво е самолет трета класа. В Бургас бяхме за половин час, изтрайва се.

# 51
  • Мнения: 1 441
Little Evil, само от любопитство, щом не пътуваш с влак или с автобус с какво би отишла до Ямбол, Пазарджик, Силистра или който и да било от 200-те града в Бг, в които няма летище?  Thinking

# 52
  • София
  • Мнения: 2 483
Little Evil, само от любопитство, щом не пътуваш с влак или с автобус с какво би отишла до Ямбол, Пазарджик, Силистра или който и да било от 200-те града в Бг, в които няма летище?  Thinking

Понеже съм от един от тези градове, отговарям- с две малки деца, колички и адски много багаж, просто моля някой приятел да ме закара, като поемам пътните. Няма как да събера всичко в автобус, и няма как да сляза от влак с моите размери, две бебета, количка и куфари, дори и да съм със съпруга ми.

Другаде не ходя, стоя цяла година в София, примирила съм се, че докато са толкова малки съм вързана, още повече, че нямаме кола.

# 53
  • Мнения: 1 441
 Peace ОК, приемам.
В началото коментара ти прозвуча леко снобарски, та не се въздържах...  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 2 483
Peace ОК, приемам.
В началото коментара ти прозвуча леко снобарски, та не се въздържах...  Wink

 Peace

# 55
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
Хора ,луда ли съм ,мисля сряда сутринта да хвана влака 5и20 от Бургас за София , с малката ще съм ,.... Майка ми ме съветва да си купя първа класа билети ,защото няма много хора там , а мога ли да откупя купето и скъпо ли е това .... Утре ще ходя за билети ,но все пак ,приемам съвети и мнения ,малката е на 1г4м.

# 56
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
"Чайката" няма първа класа, тип салон са вагоните, не са купе. Най-добре помоли да ти дадат билети до масичка и в посока на движението. И си предвиди мокри кърпи, накатени дрехи (да имаш да събличаш и обличаш), евентуално някакъв по-дълъг и широк шал, да завиеш детето, като заспи, като регулираш дебелината. И удобни ,топли обувки/пантофки, които няма да притесняват детето.

И задължително вземи и за малката запазено място, 1лв.е, а е от голяма полза, ако е пълен влакът (което не е много вероятно, ама знае ли се...).

# 57
  • Мнения: 5 259
Ако можеш хвани някой с първа класа.
Аз съм без кола и често пътувам с детето из България в най-различни посоки. Само като чуе, че ще пътуваме с автобус и ужасно се дразни. Сто пъти предпочита влак и винаги ме умолява да си променя решението и да пътуваме с влак. В първа класа почти няма хора и вероятността да сте в сами в купето е много голяма. Сравнително чисто е, макар че недостатъците от типа на развалени прозорци, лампи и други такива си ги има и там. Също така е много вероятно в един момент влакът да спре някъде за неопределено време, за да изчаква друг влак, така че никога не можете да сте сигурно точно колко време ще продължи пътуването.
Въпреки това за деца, които не могат да седят дълго седнали на едно място без да стават и без да говорят на висок глас, влакът е много по-комфортното решение.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 680
През юли пътувахме Варна-София с кола... е измъчихме се. Бебко на 2 месеца, спа през повечето време, но спирахме за кърмене, защото ме е страх да го вадя от. коша в движение, а и трябваше от време да време да му се смени сгънатата позиция в столчето за кола.
Аз отделно се изкривих още повече и се зарекох на следващото пътуване до там да бъдем с влака.
Поканиха ни пак на сватба, навих ММ да вземе цял спален вагон за нас тримата, бебето вече е на 4м, септември е по-спокоен месец, има места.
Пътувахме много добре. Количката едва мина по коридорите на влака, но успяхме да я вкараме в купето. Мислех да спи в количката, но застлах нови чаршафи и го взех при мен на едното легло. Щом потегли влака хапна и заспа, едва го събудих на сутринта, като пристигнахме... не помръдна, въпреки че си беше шумно на моменти, но спа много здраво.
Аз сънувах цяла нощ земетресения и апокалипсиси от люшкането, хахахах, но на връщане вече спах по-добре, явно се свиква. Та... ако някой се чуди, препоръчвам и този вариант Simple Smile

# 59
  • Мнения: 505
На няколко пъти ми се наложи да пътувам до Бургас миналата година. Първия път тръгнах с автобуса, стандартно, 11 часа път! Изгърбих се, изнервих се, мислих, че никога няма да пристигна. Реших да пробвам на връщане с влака и останах много приятно изненадана. Заспах много бързо и се събудих в София! Другото което е, не губиш цял ден в път. Да, наистина има си неудобствата по влачене на някакъв багаж. Но ако има кой да те чака не е проблем. С влак през деня не бих тръгнала, изглежда ми доста мръсно и гадно. Жалко, че БДЖ не могат да се оправят и да се постегнат малко, иначе за мен това би бил един много приятен вариант  за пътуване.

Общи условия

Активация на акаунт