Пътуване с влак до морето.

  • 15 595
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 216
С влак не съм пътувала от много години, децата не бих ги качила на БДЖ.
Последните ми опити са ужасни - мръсно, миризливо, тоалетните в окаяно състояние,
освен това много бавно. С автобус или кола е доста по-бързо...
Сега с влак и с автобус се стига за еднакво време. Аз бих предпочела автобус, но във влака детето може да се разтъпче. За тоалетните не ми се говори Sick

# 31
  • sf
  • Мнения: 10 197
Пътували сме със спален вагон до Бургас преди 11 години с дете на 1г. Нямаше никакъв проблем, легна и заспа.  Mr. Green
Сега често ползваме влак за еднодневни пътувания, въпреки че имаме кола.
А и има семейна карта за 50% намаление.   Mr. Green

# 32
  • Мнения: 3 231
Предстои ми да пътувам с моето семейство до морето (жена ми и синчето ми на 3 години) и реших да бъде с влака, защото малкия е МНОГО енергичен и не обича да стои на едно място и не си го представям в автобуса...

Пътува ли ли сте с вашите деца във влак? Струва ми се, че ще е по - широко и предполагам, че ще му е интересно.

Въпреки това ме интересува дали има спални вагони от Пловдив до Варна? Някой от вас запознат ли е, защото се обаждах, но ми дадоха някаква противоречива информация и ЩЕ МОЖЕ ЛИ някой на който му е близо да провери, ако не е проблем, разбира се, ще съм много благодарен! Благодаря ви!

По маршрута Пловдив-Варна през активния сезон ще има закачени от новите спални вагони. Може да запазиш цяло купе и ще е идеално за подобен вид пътуване. За децата тези неща са особено интересни Simple Smile  Ако предпочиташ, може да пътуваш и с дневен влак, но... мисля, че ще ти е доста по-добре децата да спят през повечето време, а това може да се случи нощем. Успех.

# 33
  • Мнения: 45
Видях, че има такава тема и за да не пускам нова, питам тук. Има ли нещо вярно в това, че поради факта, че много влакове се нуждаят от ремонт или просто от закупуване на нови в момента София - Бургас и София - Варна се движат с по 2-3 вагона? Ще може ли през летния сезон да се пътува нормално София - Варна?

# 34
  • София
  • Мнения: 12 554
Видях, че има такава тема и за да не пускам нова, питам тук. Има ли нещо вярно в това, че поради факта, че много влакове се нуждаят от ремонт или просто от закупуване на нови в момента София - Бургас и София - Варна се движат с по 2-3 вагона? Ще може ли през летния сезон да се пътува нормално София - Варна?

Зависи от наличността в депата на вагони. Може да са 2-3, може и повече. По принцип се стараят събота-неделя и на празници да има повече вагони на тези композиции, но не винаги е възможно.

# 35
  • Мнения: 45
Благодаря, Нана, т.е. вариантът е да си запазим места 2 седмици по-рано например...

# 36
  • София
  • Мнения: 12 554
Благодаря, Нана, т.е. вариантът е да си запазим места 2 седмици по-рано например...

Задължително си купете предварително билети.

# 37
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
От личен опит, преди месец в неделя бързият влак от Бургас до София, през подбалканската беше с три вагона. Трудно намерихме място за две малки деца. По- добре предварително запазете места и в двете посоки.

# 38
  • Мнения: 172
 И моето мнение за БДЖ беше ужасно и все пътувахме с кола, но зимата малкият много настояваше да се повози с влак и реших да отидем на гости на баба му този път с влак. Супер беше! Бяхме сами в купето/така ли се казва  Crazy/, носех чаршаф и завивка, играчки. От път -4часа, той спа 3  Mr. Green, яде 20 мин, 20 мин танцува и през другото време се радваше, че пътува с влак  Crazy Въпреки, че от прозореца влизаха снежинки , парното беше на макс и не ни беше некомфортно. Пак бих пътувала, по- добре ни беше отколкото с кола.

# 39
  • Мнения: 3 980
Закупуването по-рано на билети и запазването на места пак не е гаранция , че мястото няма да е дублирано  ooooh!
С каквото и да пътувате задължително вземете на детето одеало.
Есента пътувах Варна София-Варна с влак - ужасен студ - дублирани места  ooooh! Вечерен влак пълен с пияници.
Няколко месеца по-късно същата дестинация с автобус - пак студ  ooooh!
Моя син също има желание да види що е това Влак , но съм измислила маршрут 15-20 мин .Повече от това лично аз се изнервям . Имам чувството , че ще се разпаднат всеки момент   ooooh!

# 40
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
От 11 години пътуваме Пловдив-Варна или Пловдив-Бургас с влак. Децата ми не обичат да пътуват в кола на дълги разстояния, аз се изнервям от трафика. Ако влакът е с купета, вземаме места първа класа (задължително и място за детето, струва 50ст. или левче, иначе до 7г. пътува без билет). Втора класа може да е фраш, първа обикновено е полупразна, досега дублирани места не са се случвали. Ако са новите, общи вагони, гледаме да резервираме места около масичката. При едно малко дете, за възрастните излиза най-изгодно да си вземат билети отиване и връщане, при две деца - семейна карта. Още с пристигането, вземаме билети или запазени места за връщането.

Поне към момента, спални вагони Пловдив - Варна няма, само София-Варна (за един влак, който не минава през Пловдив). Ние обикновено тръгваме рано сутрин, пристигаме в ранния следобед. Задължително носим мп3 плеър (и удобни, големи слушалки) с песнички и приказки, ако сме с лаптопа - флашка с филмчета, ребуси и активни карти за решаване, книжки за оцветяване, няколко дребни играчки и поне 2 големи пакета мокри кърпички. За големите - ел.книга или таблет. На малката носим една детска дъска за тоалетната и спирт за дезинфекция, на другите рядко ни се налага да посещаваме това помещение по време на пътуване.
За ядене си носим солети, крекери, овесени бисквити, ситни обикновени вафли или мини-кроасани, както и вода, без шоколадени, мармаладени и прочее цапащи истории. Всяко от децата си носи раничка със занимавките и по 2 к-та потници и тениски за смяна (за дребната - и гащи Wink) и лек, широк, памучен шал (става за намятане и завиване, ако заспи).

# 41
  • Мнения: 108
В интерес на истината, вариант Пловдив-Варна в спален вагон има - първо до София и от София вече със спалния. Разбира се, пътят се удължава, а и на цената се отразява, но май това е единствената възможност. Може да го съчетаете с гости при роднини или приятели в столицата.
Иначе, на цялото ни семейство му е най-удобно пътуването с влак. Широчко е, можеш да се поразходиш насам-натам, ако се схванеш, можеш да си отвориш прозореца да подишаш въздух, можеш да похапнеш (при нас това е задължително - в момента, в който влакът се отдели от перона, малките вече са гладни като вълци Laughing) без да те чува, примерно, целия автобус, че хрупаш чипс. В автобус ми е тясно, неудобно, задушно, а и ако до теб седи някой темерут, направо е ужас.
Обикновено и ние сме натоварени с изброените от gargamela  bouquet неща с добавка - сандвичи. Както казах, голям глад ни гони във влака Stop
Миналата година разбрахме едва ли не в последния момент, че ще пътуваме и не успяхме да си купим билети за спалния вагон. Оказа се, че по линията София-Бургас, в пика на отпуските, август месец, има пуснат само един спален вагон!!! Еми, купихме си за обикновен, дръпнахме си седалките една срещу друга и стана почти като легло. Това, че на единия краката бяха върху главата на другия, горкото куче се беше скатало под седалките и не се показа 7 часа изобщо... кой ти гледа - нали бяхме заедно и се забавлявахме Peace

# 42
  • Мнения: 1 110
Определено не смятам пътуването с влак за много комфортно. Особено в нашите железници, винаги имат закъснение с поне 30 мин. прашни и мръсни са.  На какво ли не се нагледах по време на студентските ми години. Много майки тръгнали с децата на път се оплакваха и казваха, че е  нямало друг начин или децата не се били качвали на влак. Избирайте ранните часове за път - в жегата е голяма мъка и за малки и големи.  Peace

# 43
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Относно мръсотията, винаги нося мокри кърпи. Бърша купето и масата там където сме седнали. Кърпичката почти винаги е много леко сива. В автобусите не искам да Ви кажа по колко черни кърпички изхвърлям, последния път спрях да броя след като извадих единадесетата. Като добавя и прахът в автобусите, който е осезаем, логичният избор за нас е БДЖ.
Относно закъснението, най - голямото ни чакане е било 10 минути.

# 44
  • Мнения: 505
Като изключим мръсотията, с влак е готино да се пътува, наистина, че е малко по-бавничко, но пък имаш някак си пространство. Опитайте с влака, пък, ако не ви хареса, повече не го правете. Знам, че сега има някакви нови и много модерни спални вагони...не знам, защо не се обадите в БДЖ...каква противоречива информация могат да ви дадат...или има спални вагони или няма...знам ли.

Общи условия

Активация на акаунт