Пътуване с влак до морето.

  • 15 589
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Предстои ми да пътувам с моето семейство до морето (жена ми и синчето ми на 3 години) и реших да бъде с влака, защото малкия е МНОГО енергичен и не обича да стои на едно място и не си го представям в автобуса...

Пътува ли ли сте с вашите деца във влак? Струва ми се, че ще е по - широко и предполагам, че ще му е интересно.

Въпреки това ме интересува дали има спални вагони от Пловдив до Варна? Някой от вас запознат ли е, защото се обаждах, но ми дадоха някаква противоречива информация и ЩЕ МОЖЕ ЛИ някой на който му е близо да провери, ако не е проблем, разбира се, ще съм много благодарен! Благодаря ви!

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458
За съжаление имам много горчив опит с големия си син, когато беше на година и три месеца, бях сама с него във влака от Стара Загора до Варна. Лошото беше, че се случи точно след една ваканция на студенти и ученици и макар че бях запазила 2 места за мен и него, едва се сместихме на едното, защото там се беше настанила друга майка с две деца ( влакът идваше от София). Багажниците отгоре бяха фраш със студентски сакове, пълни с буркани, като едната чанта беше паднала точно на нашата седалка, докато бяхме в ужасната гадна тоалетна (слава Богу, че иначе си ни беше убила!). Когато се стъмни към Дългопол, се оказа, че в целия вагон няма осветление, малкият се закашля нещо и взе да повръща, а всичкото студент гледаше дебилно, без да се сети и една носна кърпичка да подаде на полудялата майка. Мисля, че целият студентски свят се беше събрал в този влак. Когато слязох на гарата във Варна и видях мъжа си охилен до ушите, ми идеше да му забия един, задето не дойде да ни вземе с колата.
Все пак това беше преди 17 години, тогава хората масово пътуваха с влакове, не знам как е сега, но за студентите все още е най-ефтиният вариант. Предполага се, че ще пътувате в отпускарския сезон, когато също ще има много хора. Проучи добре за новите спални вагони и направете добра организация. Не знам за новите влакове, но нали знаеш, че в старите няма климатици и лятото е адска жега. Автобусите поне са климатизирани, спират за почивки и може да се разтъпчете на въздух. Ако във влака има много хора, дори и да искате да се разходите с детето, ще ви е трудно. По-добре да е през нощта наистина, дори и да не е спален вагонът - поне ще спи.

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз съм пътувала с влак с близначките и мъжа ми, като първия път нямаха 2 години още. Избирах влак с предварително запазени места, за да е сигурно че всеки ще седне нормално. Трасето Шумен-Плевен, което със влак си е 2,5-3 часа. Като по-малки беше лесно, занимавки, гледане през прозорците, сън и времето мине. Последното ни качване беше преди година (после се оборудвахме с кола и влака като опция отпадна). То не бяха разходки из вагона (без купета), запознаха се с маса народ, гледаха филмчета при едни каки на лаптоп, че даже си поспаха при тях, почерпиха целия вагон със солети а те намазаха от всичко що се извади по време на пътя  Rolling Eyes Единственото кофти беше, че едвам ги навих да идем до тоалетната, само като я видяха каква е прелест и колко е шумно се изплашиха и устискаха докато слезем и първата градинка беше наша. Не ми е било много спокойно, но чак пък за кошмар не мога да го определя. А Варна ни е на 1.5 ч.  и дори не го усещаха и двата пъти като сме ходили до там с влак за ден на разходка, на връщане изморени проспиваха пътуването. Това е моя опит с влакове и деца.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Пътувала съм с по едно дете и то сама, но само в първа класа - по-свободно е, по-широко е и пътуването е по-спокойно. Последният път помолих за едно запазено място в повече и така да си гарантирам половин купе за нас, за да може да играе, да се катери без да обезпокоява никой (а служителката задраска цялото купе и така пътувахме сами през целия път). Бях взела една торба играчки и една торба с храна и напитки. Последно пътувахме с влак Варна-София, а седмица след това обратно пак с влак преди година. Детето се забавлява, а като му доскучаеше обикаляше из коридора и се закачаше с пътниците. Ако не съм с кола, влакът е по-добрият вариант от автобуса за дълъг път с дете.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 405
Аз съм пътувала с съпругът ми и синът ми/тогава на 3-4год./ до Варна с влак със спален вагон, през нощта. Детето си заспа и спа през целият път. Събудихме ,го когато пристигнахме. Но той и до ден днешен има здрав сън, щом веднъж заспи повече не се събужда и шум и други неща не му пречат.

# 5
  • Мнения: 2 216
Спалните вагони са от първата до последната гара т. е. София -Варна и София - Бургас.
От Пловдив едва ли....
Но пък вие ще искате едно купе за семейството така, че дано да има празно и да ви настанят

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Отиваш на бюрото за предварителна продажба на билети и там ти дават най-адекватна информация за спалните места и вагони.
Често пътувахме досега с влака, защото мъжът ми е машинист и явно любовта към влаковете се предава генетично и синът ми е обсебен от тез машини Joy Никакъв проблем не съм имала с детето.

- жп бюро за предварителна продажба на билети, тел.: (032) 622 732

# 7
  • София
  • Мнения: 2 481
В никакъв случай не бих пътувала с влак или автобус. Ние нямаме автомобил и до Бургас ходим със самолет веднъж годишно. Стига се за половин час и нервите на всчики са запазени. С влак съм пътувала само 15 часа до Бургас, не бих причинила това на децата си.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
В никакъв случай не бих пътувала с влак или автобус. Ние нямаме автомобил и до Бургас ходим със самолет веднъж годишно. Стига се за половин час и нервите на всчики са запазени. С влак съм пътувала само 15 часа до Бургас, не бих причинила това на децата си.

15 часа с влак до Бургас е възможно само при катастрофа или повреда в мрежата.
Вярно е, че батакът в железниците е голям, но от Пловдив до Бургас са 3,5 часа. Нека не преувеличаваме.

# 9
  • Мнения: 1 383
В никакъв случай не бих пътувала с влак или автобус. Ние нямаме автомобил и до Бургас ходим със самолет веднъж годишно. Стига се за половин час и нервите на всчики са запазени. С влак съм пътувала само 15 часа до Бургас, не бих причинила това на децата си.


Ама нали се сещаш, че има хора, които просто нямат финансовата възможност да пътуват със самолет.


Иначе се записвам за темата. Вълнува ме. И аз мисля със синчето след някои и друг месец да попътуваме. На мен в коли и рейсови ми става лошо, а и той е бая палав така, че най - удачния вариант за нас е влак. Само се чудя дневно или нощно пътуване да предприемем ?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 481
В никакъв случай не бих пътувала с влак или автобус. Ние нямаме автомобил и до Бургас ходим със самолет веднъж годишно. Стига се за половин час и нервите на всчики са запазени. С влак съм пътувала само 15 часа до Бургас, не бих причинила това на децата си.

15 часа с влак до Бургас е възможно само при катастрофа или повреда в мрежата.
Вярно е, че батакът в железниците е голям, но от Пловдив до Бургас са 3,5 часа. Нека не преувеличаваме.

Нана, не знам какво беше станало, то с БДЖ винаги нещо става. 5 години съм пътувала до София от провинцията, никога не е бил на минутата влакът.

Колкото до парите, отиване и връщане със самолет- двама възрастни и бебе струваше ок. 160 лв. Не е непосилно, ако се мисли отрано и се направи резервации предварително. Плащаш си за удобството да стигнеш за половин час, особено ако детето ти е проклето и плаче много.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
В никакъв случай не бих пътувала с влак или автобус. Ние нямаме автомобил и до Бургас ходим със самолет веднъж годишно. Стига се за половин час и нервите на всчики са запазени. С влак съм пътувала само 15 часа до Бургас, не бих причинила това на децата си.

15 часа с влак до Бургас е възможно само при катастрофа или повреда в мрежата.
Вярно е, че батакът в железниците е голям, но от Пловдив до Бургас са 3,5 часа. Нека не преувеличаваме.

Нана, не знам какво беше станало, то с БДЖ винаги нещо става. 5 години съм пътувала до София от провинцията, никога не е бил на минутата влакът.

Случва се, но все пак човекът ще пътува от Пловдив. Има директен влак за Варна, така че за мен няма проблем да пътува с дете. На повечето от тях им е интересно във влака.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 481
Успех и приятно пътуване! Все знае себе си  Peace

# 13
  • Мнения: 2 216
Времето за пътуване Бургас - София с експрес или с автобус е около 6часа. 15 часа или е бил някой обиколен влак, когато са ремонтирали път, или е имало проблем някъде и сте спрели да чакате.
160лв за самолетни билети е повече от добра цена, а времето за пътуване е мнооого по-малко

# 14
  • София
  • Мнения: 2 481
Времето за пътуване Бургас - София с експрес или с автобус е около 6часа. 15 часа или е бил някой обиколен влак, когато са ремонтирали път, или е имало проблем някъде и сте спрели да чакате.
160лв за самолетни билети е повече от добра цена, а времето за пътуване е мнооого по-малко

Така е, чакахме някъде, но не знам къде- беше тъмно. Сестра ми пък пътува веднъж 6 часа от София до Пазарджик заради авария. Често им се случва и затова не бих рискувала с децата...може би нямам късмет с влаковете  Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт