Рисуване за начинаещи и не само -8

  • 153 006
  • 798
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 19 303
Благодаря ти! Аз имам акрилни за текстил на Марабу и пробва с тях, но не покриват добре.

# 571
  • Мнения: 3 118
Дами, вдъхновявате ме.  newsm51
Сега ви открих. Тези дни ще порисувам.
Моите рисунки не могат да се сравняват с вашите, затова няма да качвам.
Много неща са въпрос на техника, пък аз нямам такава.  Mr. Green
Но имам книга с много добро описание на техники. Трябва да я прочета.  Wink

# 572
  • Варна
  • Мнения: 818
да се запиша най-после и аз с една от любимите ми мои рисунки  Grinning

# 573
  • Мнения: 22
Да се отбележа и аз!Това е любимата ми моя рисунка  Embarassed

# 574
  • Мнения: 35 968
дами, малко офф, извинявам се  Blush
как се пере меден акварел? има ли изпиране изобщо? с обикновени препарати не се получава, а покрай рисуването на девойките последните години съм изхвърлила десетки дрехи, някои от тях носени по един или два пъти  ooooh!

# 575
  • Мнения: 838
С меден акварел нямам опит, но този с който рисувам също не се изпира, дори не избледнява след пералня. Правила съм си експерименти с издръжливостта му. Помня, че преди няколко теми една потребителка беше споделила, че тогава ползваше меден акварел. Ако има опит с петна и желание, може да се включи.

# 576
  • Sofia
  • Мнения: 305
Аз ползвам меден акварел. Колкото и каквото съм се цапала, изпирала съм без проблеми  newsm78  Сигурно толкова и е качествен, щом вашите не се перат, значи са хубави бои  Peace
Пробва ли с разтворител (терпентин) ?

# 577
  • Мнения: 838
Сега се сетих, в разни чужди сайтове съм виждала сапун за акварел. Но идея нямам дали в тукашните арт магазини се продава такъв.

# 578
  • Мнения: 639
Да се отбележа и аз!Това е любимата ми моя рисунка  Embarassed
Много е хубава   bouquet

# 579
  • Мнения: 4 077
И на мен много ми харесва!

# 580
  • Мнения: 1 525
Записвам се при вас Simple Smile
Нещо ме е обзело желание да рисувам.
Не съм го правила от години.
Вчера обаче сътворих нещо. Ей, загубила съм елементарното движение на ръката.
Но днес си купих скицник Simple Smile
Да видя до къде ще стигна с желанието ми Simple Smile

# 581
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Записвам се при вас да следя красотите ви и не само.
Имам дъщеря на 12, която има огромното желание да рисува и да кандидатства в специализирано училище. Подкрепям я, от първи клас ходи в различни школи, следващата събота започват активните й занимания за тази учебна година.
Честно казано, не мога да преценя има ли потенциал и какъв. Струва ми се, че има по-скоро усет за цветовете, отколкото за претворяването на форми. Надявам се със сериозна работа да компенсира каквото не й достига и да научи много нови неща. Сигурно сте обсъждали, но не мога в момента да изчета всички теми назад, та какво е мнението ви - ако не е "даден" впечатляващ талант, стига ли желанието и упоритата работа?

# 582
  • София
  • Мнения: 193
Записвам се при вас да следя красотите ви и не само.
Имам дъщеря на 12, която има огромното желание да рисува и да кандидатства в специализирано училище. Подкрепям я, от първи клас ходи в различни школи, следващата събота започват активните й занимания за тази учебна година.
Честно казано, не мога да преценя има ли потенциал и какъв. Струва ми се, че има по-скоро усет за цветовете, отколкото за претворяването на форми. Надявам се със сериозна работа да компенсира каквото не й достига и да научи много нови неща. Сигурно сте обсъждали, но не мога в момента да изчета всички теми назад, та какво е мнението ви - ако не е "даден" впечатляващ талант, стига ли желанието и упоритата работа?

Според мен само един малък процент е талантът, всичко друго идва от упорита работа. Може да си безумно талантлив, но, ако не седнеш да поработиш, надали ще стигнеш далеч. Така че нека смело да дава напред девойката, има ли желание и старае ли се, ще се получат нещата. Wink

# 583
  • София
  • Мнения: 15
И аз съм на това мнение. Щом има желание и се старае, няма начин да не се получат нещата. Рисуването, композицията, стиловете, цветознанието и т.н. са все неща, които се учат. Талантът по-скоро предопределя неща като влечение към изкуството, способност да се вдъхновява, начините, по които създава произведенията си... Талант + здрава работа = създаване на изкуство, а не просто на произведение по заучени техники.

Децата престават да рисуват на възраст около 5-10 години (забравила съм точно как беше) и след тази възраст продължават само тези, които носят таланта в себе си. Това е обобщено, разбира се, има различни деца и случаи. Ако не си сигурна, говори с учителите й - те най-добре ще преценят на какво ниво е върху какво да наблегне.

Но при всички случаи е добре да се подкрепя детето да развива себе си и възможностите си. Дори и на по-късен етап да не стане голям художник, може да се захване с един куп приложни изкуства или дизайн. А и да се насочи към друга професия - креативното мислене винаги ще си е плюс Simple Smile

# 584
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Благодаря  bouquet

Цитат
Дори и на по-късен етап да не стане голям художник, може да се захване с един куп приложни изкуства или дизайн. А и да се насочи към друга професия - креативното мислене винаги ще си е плюс Smile

Това е и моето желание.
Не крия също, че бих се радвала да попадне в среда на деца, които имат сходни интереси и ангажираност и се вълнуват не само от Криско, смартфони и кой се изживява като "феймъс" в училище. Все си мисля, че ако вниманието е насочено към изкуство, ако са заети с пленери, ако имат комуникация с учители, които искат да им дадат знания и посока, това формира друг мироглед.
Или поне много искрено се надявам да е така, защото дъщеря ми е много добродушна и чувствителна, но малко в повече се влияе от средата и приятелите си - тоест напълно сигурна съм, че децата, с които се обгражда, ще я "видоизменят" трайно. В момента не се чувства на мястото си, не харесва много от постъпките и отношенията, но за да се вписва и да я приемат, понякога прави страшни компромиси и повтаря поведение.

Общи условия

Активация на акаунт