Поправяте, или изхвърляте?

  • 4 988
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 064
И хвърлям и поправям. Като цяло съм против разхищението на ресурси от всякакъв характер, но не обичам да си задръствам къщата. Преди да купя вещ много сериозно се замислям трябва ли ми действително. Наскоро подарих развалената си миялна машина без намерение да купувам нова. Прекрасно се живее и без нея.
Не обичам изхвърлянето на боклука на вършещи работа неща и затова предпочитам да ги подаря ако има на кого.
Тенденцията вкъщи е да отваряме пространство за сметка на вещите. малко мебели, малко уреди в кухнята. Колкото и да ме привлече нещо, като си дам сметка, че ще го използвам веднъж или два пъти седмично, но ще трябва да му отделя място, и се отказвам. И аз като Параход, обичам здрави, дълголетни вещи - имам миксер и сешоар на по над 30 години и пасатор на 20 - идеални са!

# 46
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Болна тема!  Tired
Като циклофреник съм по този въпрос- имам период на изхвърляне и после се ядосвам защо съм се разделила с неща, които се оказва, че ми трябват. Съответно си взимам бележка и почвам да трупам. Следва подмятане и дълго не намиране на подходящо място и пак изхвърляне.  Crazy
В порочен кръг съм.
Същото е и за нематериалните неща.  Crazy
Май рядко поправям, за това се искат някакви умения все пак.

# 47
  • Мнения: 0
Това, което мога да си поправя сама, рано или късно го опправям, но ако трябва да търся нечия платена помощ в повечето случаи преценям, че не си струва и изхвърлям. Разбира се, много зависи от конкретния случай. Ако "нещото" има сантиментална стойност, то просто НЕ може да бъде изхвърлено.... Party А всъщност ако съдя по количеството неща събрани вкъщи, по-скоро не хвърлям. На моменти се чувствам направо затрупана и чака си се ядосвам...

Общи условия

Активация на акаунт