Отговори
# 60
  • Мнения: 4 841
Много новорегистрирани, много нещо... Атакувате ли по същия начин автомобилните и мото-форумите? Те са по-склонни към подкрепа на протест (какъвто видях във фейсбук, че организирате).
Отписвам се от темата. Не сте убедителни, съжалявам.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 157
Много новорегистрирани, много нещо... Атакувате ли по същия начин автомобилните и мото-форумите? Те са по-склонни към подкрепа на протест (какъвто видях във фейсбук, че организирате).
Отписвам се от темата. Не сте убедителни, съжалявам.
Има линк към темата на фейсбук страницата, вероятно на това се дължат новорегистрираните. Винаги може модераторите да видят дали пишат от един адрес и ако е така да съобщят. Лично аз нямам общо с това, държа да отбележа.

# 62
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Какво всъщност се е случило - жената е продавала - оформяла е поръчки?- по интернет за лекарства, които се продават само с рецепта ли?
Работила е като служител във фирма, която продава лекарства по интернет. "Властите в щатите работят по дело, по което след "задълбочено" разследване на една от аптеките контрагенти на фирмата се натъкват на нейния служебен имейл адрес - gchervenkova@euromedonline.com и по незнайно какви методи и канали установяват, че тя е мозъкът, управителят, счетоводителят и директорът на тази фирма."

Моето предположение: не че са незнайни, просто продажбите така са оформени юридически и практически от собствениците на въпросната аптека, че Гергана да е бушонът, който да гърми при фал в системата.

# 63
  • Мнения: 2 849
При мен възникват следните въпроси:

Как се е занимавала с продажба на лекарства и субстанции без да има фармацевти4но образование?

Като е била и с4етоводител и е правила преводи, как не и е направило впе4атление какви суми на къде превежда?



# 64
  • София
  • Мнения: 38 532
При мен възникват следните въпроси:

Как се е занимавала с продажба на лекарства и субстанции без да има фармацевти4но образование?

Като е била и с4етоводител и е правила преводи, как не и е направило впе4атление какви суми на къде превежда?


Сто пъти се обясни, че жената е работила с цифри, не с имена и съдържание на лекарства.

# 65
  • Мнения: 21 477
Значи пак да си задам въпроса: Тя по българското законодателство извършила ли е някакво престъпление?
Не.
Не, не е. Няма повдигнато обвинение от България, а от САЩ.

 Защото прeстъплението, част от което е била - явно неволно - е извършено в САЩ. Затова се иска екстрадиция. Все едно някой да е част от някакава мрежа, базирана в Сащ, но доставя наркотици в България. Няма ли да искаме да го екстрадират и съдят тука? И ще вярваме ли, че е невинен просто така, преди да мине през съд?
  Вероятно жената е била в абсолютно неведение, че аптеките работят незаконно и какво доставят всъщност, но все пак това ще трябва да се докаже, нали така. Няма смисъл да се шашкате или да решавате, че със сигурност ще я набутат за 68 години в затвора. Дано адвокатите и си свършат добре работата.

 Изобщо не допускам жената да е била наясно и да е правила нещо незаконно, обаче... обстоятелствата са такива, че не е и съвсем като да няма никакво престъпление и да са хванали някого от улицата за изкупителна жертва. Може би обществената подкрепа би могла да се изрази в някаква финансова подкрепа или плащане на гаранцията, или нещо подобно, но няма как чрез петиция да се повлияе  за отказ от екстрадиция.
 Здраво се е оплела жената и действително, на всеки може да се случи Sad

# 66
  • Мнения: 10 547
Какво всъщност се е случило - жената е продавала - оформяла е поръчки?- по интернет за лекарства, които се продават само с рецепта ли?
Работила е като служител във фирма, която продава лекарства по интернет. "Властите в щатите работят по дело, по което след "задълбочено" разследване на една от аптеките контрагенти на фирмата се натъкват на нейния служебен имейл адрес - gchervenkova@euromedonline.com и по незнайно какви методи и канали установяват, че тя е мозъкът, управителят, счетоводителят и директорът на тази фирма."

Моето предположение: не че са незнайни, просто продажбите така са оформени юридически и практически от собствениците на въпросната аптека, че Гергана да е бушонът, който да гърми при фал в системата.

Точно това е станало. Няма нужда нито да съм следовател, нито гадател. Юридически дружеството, за което е работила въпросната жена, е абсолютно легално и издържано спрямо българското законодателство и вероятно отвежда до някоя адвокатска кантора, която от своя страна ще отведе разследващите до  адрес на регистрация на Сейшелите или Малдивите, да речем. Един е трябвало да го играе бушонът и това, за жалост, е била тя.

L'Agent, да, но продажбата на лекарства се извършва от хора с нужното образование, не от хора със счетоводно такова, нали?

# 67
  • Мнения: 25
Съгласна съм напълно с Бояна. Най-потресаващото е, че навсякъде се представя Гери като най-големия престъпник, без изобщо да има гледано дело. Аз я познавам от много време и съм убедена в невинността и безумието на ситуацията. За всички вас, които не познават ситуацията в детайли, е напълно нормално да имате съмнения и въпроси. Разбирам това. Но именно това е целта на подкрепата - да се даде гласност на случая, с цел някой да се замисли, че има и друга страна на нещата... Че има факти, които не могат да се оспорят. Гери е била служител без никакви управленски права!!! Това означава, че нищо на никого не е превеждала, нищо не е управлявала, за нищо не е взимала решения! Това е ключовият факт и той е факт, а не мнение. Радвам се, че много от вас имаха смелостта да се замислят, да проучат и да изкажат мнение и подкрепа по случая. Продължавам да вярвам в чудеса!

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 268
..... Лекарствата, които са се продавали на сайта са съдържали и наркотични вещаства (контролирани вещества), за които клиентите е трябвало да представят рецепти до аптеките, преди аптеката да изпрати лекарствато. И тук идва проблемът, оказва се, че голяма част от тези американски аптеки са работили с фалшиви лицензи. .....

Аз не разбирам, къде е евентуалната вина на Гергана предвид горното подчертано? За мен, в нарушение са аптеките.
Има нещо гнило тук...

# 69
  • Мнения: 30
Много новорегистрирани, много нещо... Атакувате ли по същия начин автомобилните и мото-форумите? Те са по-склонни към подкрепа на протест (какъвто видях във фейсбук, че организирате).
Отписвам се от темата. Не сте убедителни, съжалявам.

Между другото, във всички 5 страници форум до този момент има само двама ново-регистрирани - този, който е направил темата, и така като гледам потребителят "papajo".  Но всеки има право на прибързани заключения, изглежда.



# 70
  • София
  • Мнения: 38 532
Много съчувствам на жената, обаче в тая криза за някакви мизерни пари хората са склонни да си затварят очите за много нередни неща, които стават на работното място.
В един офис, за месец-два, ако ще да си счетоводител, все ще разбереш какви са продуктите и колко е нередна работата.

# 71
  • София
  • Мнения: 12 157

L'Agent, да, но продажбата на лекарства се извършва от хора с нужното образование, не от хора със счетоводно такова, нали?
Ако си счетоводител на аптека или финансист на верига аптеки не е нужно да си фармацевт. Ти не работиш с лекарства, не ти ги продаваш. И в случая арестувани в САЩ са хора предлагали физически лекарството със съответната субстанция на място там.

..... Лекарствата, които са се продавали на сайта са съдържали и наркотични вещаства (контролирани вещества), за които клиентите е трябвало да представят рецепти до аптеките, преди аптеката да изпрати лекарствато. И тук идва проблемът, оказва се, че голяма част от тези американски аптеки са работили с фалшиви лицензи. .....

Аз не разбирам, къде е евентуалната вина на Гергана предвид горното подчертано? За мен, в нарушение са аптеките.
Има нещо гнило тук...
Защото се твърди, че тя е сивия кардинал, мозъка зад операцията, зад фирмите. Останалите ги водят нейни подставени лица, поне това знам аз.

# 72
  • Мнения: 2 849
При мен възникват следните въпроси:

Как се е занимавала с продажба на лекарства и субстанции без да има фармацевти4но образование?

Като е била и с4етоводител и е правила преводи, как не и е направило впе4атление какви суми на къде превежда?


Сто пъти се обясни, че жената е работила с цифри, не с имена и съдържание на лекарства.


Тези, които 'работят с цифри' във фармацевти4ните компании и също така продават лекарства и субстанции на едро задължително имат фармацевти4но образование.

# 73
  • Мнения: X

Защото се твърди, че тя е сивия кардинал, мозъка зад операцията, зад фирмите. Останалите ги водят нейни подставени лица, поне това знам аз.

Това на какво основание? Да не би наистина да се е съгласила по някаква причина да регистрира домейна на името на своя фирма, както пише в обвинителния акт?
И не я водят за мозък на операцията, а за част от група. Ето го обвинителния акт:

http://www.wfmz.com/blob/view/-/17605874/data/1/-/iofk2s/-/Indic … iccio--et--al.pdf

# 74
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

 Защото прeстъплението, част от което е била - явно неволно - е извършено в САЩ. Затова се иска екстрадиция. Все едно някой да е част от някакава мрежа, базирана в Сащ, но доставя наркотици в България. Няма ли да искаме да го екстрадират и съдят тука? И ще вярваме ли, че е невинен просто така, преди да мине през съд?
  Вероятно жената е била в абсолютно неведение, че аптеките работят незаконно и какво доставят всъщност, но все пак това ще трябва да се докаже, нали така. Няма смисъл да се шашкате или да решавате, че със сигурност ще я набутат за 68 години в затвора. Дано адвокатите и си свършат добре работата.

 Изобщо не допускам жената да е била наясно и да е правила нещо незаконно, обаче... обстоятелствата са такива, че не е и съвсем като да няма никакво престъпление и да са хванали някого от улицата за изкупителна жертва. Може би обществената подкрепа би могла да се изрази в някаква финансова подкрепа или плащане на гаранцията, или нещо подобно, но няма как чрез петиция да се повлияе  за отказ от екстрадиция.
 Здраво се е оплела жената и действително, на всеки може да се случи Sad

Проблемът е, че Цветанов, макар да не казва името й, говори точно за нея като организатор и главен перач наравно с Брендо /който споменава след това по друго дело/ в това интервю около 8-мата минута:

http://novanews.bg/news/view/2012/12/08/40702/%D1%86%D0%B2%D0%B5 … 1%8A%D0%B4%D0%B0/

  

Общи условия

Активация на акаунт