Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 38 779
Що се отнася до Цветанов и сие, отдавна имам подозрения, че правят "велики" акции с малки рибки, а едрите риби ги оставят да си плуват и действат на спокойствие.

# 76
  • Мнения: 0
При мен възникват следните въпроси:

Как се е занимавала с продажба на лекарства и субстанции без да има фармацевти4но образование?

Като е била и с4етоводител и е правила преводи, как не и е направило впе4атление какви суми на къде превежда?



Сто пъти се обясни, че жената е работила с цифри, не с имена и съдържание на лекарства.


Тези, които 'работят с цифри' във фармацевти4ните компании и също така продават лекарства и субстанции на едро задължително имат фармацевти4но образование.


Не знам, къде си видял фармацевт да работи като счетоводител, финансов мениджър. Като такъв получаваш отчети и на тяхна база изготвяш някакви данни.
Това е била и ролята на Гери. Получава отчети за извършени транзакции, изготвя отчети, които се изпращат на собственика на компанията, който на свой ред дава съгласие и трето лице с банкови спесимени нарежда парите. Т.е. получава се подсъдно да изготвяш отчети на лекарства ако не знаеш техните съставки и ако нямаш фармацевтично образование.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 461

 Защото прeстъплението, част от което е била - явно неволно - е извършено в САЩ. Затова се иска екстрадиция. Все едно някой да е част от някакава мрежа, базирана в Сащ, но доставя наркотици в България. Няма ли да искаме да го екстрадират и съдят тука? И ще вярваме ли, че е невинен просто така, преди да мине през съд?
  Вероятно жената е била в абсолютно неведение, че аптеките работят незаконно и какво доставят всъщност, но все пак това ще трябва да се докаже, нали така. Няма смисъл да се шашкате или да решавате, че със сигурност ще я набутат за 68 години в затвора. Дано адвокатите и си свършат добре работата.

 Изобщо не допускам жената да е била наясно и да е правила нещо незаконно, обаче... обстоятелствата са такива, че не е и съвсем като да няма никакво престъпление и да са хванали някого от улицата за изкупителна жертва. Може би обществената подкрепа би могла да се изрази в някаква финансова подкрепа или плащане на гаранцията, или нещо подобно, но няма как чрез петиция да се повлияе  за отказ от екстрадиция.
 Здраво се е оплела жената и действително, на всеки може да се случи Sad

Проблемът е, че Цветанов, макар да не казва името й, говори точно за нея като организатор и главен перач наравно с Брендо /който споменава след това по друго дело/ в това интервю около 8-мата минута:

http://novanews.bg/news/view/2012/12/08/40702/%D1%86%D0%B2%D0%B5 … 1%8A%D0%B4%D0%B0/

  
Ето това е и причината изобщо да пиша в темата, защото е ясно, че не съм юрист, това не е съд и тн, няма нито начин, нито нужда всички да повярват в невинността на Гери. Но тя има право да е невинна до доказване на противното на първо място. Аз вярвам, че американската съдебна система като доказано нормална ще изясни нещата, ще открие истината, но нашите хора, без дело, без доказана вина разнасят една жена из медиите, държат я в килия. Тя нито се е укривала, нито са я викали някъде, където не се е явила, просто пада в жертва на някакъв наш си цирк.

# 78
  • Мнения: 2 859
В един от по-горните линкове има текст '4е има документ в който за лице, което е направило продажбата са посо4ени имената и е-мейла на Гери т.е. тя е 'продала'.

# 79
  • Мнения: 0

Защото се твърди, че тя е сивия кардинал, мозъка зад операцията, зад фирмите. Останалите ги водят нейни подставени лица, поне това знам аз.

Това на какво основание? Да не би наистина да се е съгласила по някаква причина да регистрира домейна на името на своя фирма, както пише в обвинителния акт?
И не я водят за мозък на операцията, а за част от група. Ето го обвинителния акт:

http://www.wfmz.com/blob/view/-/17605874/data/1/-/iofk2s/-/Indic … iccio--et--al.pdf

Фирмата за, която работи е БГ Глобал Сървисес. Сайта: euromedonline.com
https://public.brra.bg/CheckUps/Verifications/ActiveCondition.ra … cb733226ed59ba91a
http://whois.domaintools.com/euromedonline.com

Където ясно се вийда, че тя не е собственик нито на фирмата, нито на сайта.

Спрямо БГ законодателство, нвезнам американското, не може да те подведат под отговорност за дейността на фирмата в която ти си на легален, редовен трудов договор и изпълняваш трудовите си задължения. Всички обвинения трябва да са повдигнати към фирмата и/или собственика.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Самата продажба не е престъпление. Престъпление е да продадеш това лекарство без рецепта. А за това са били отговорни аптеките, които го предават реално на купувача. Те е трябвало да изискат рецепта, а не са го правили.  Гери не е направила нищо нередно, защо я търсят не ми става ясно. Бояна казва "мозък" била... "Мозък" на кое, на продажбата на лекарства ли?

# 81
  • Мнения: 2 674
Как е възможно да работиш нещо без да имаш представа какво правиш?

# 82
  • София
  • Мнения: 12 461
Как е възможно да работиш нещо без да имаш представа какво правиш?


Е как? Милиони хора по света го правят всеки ден. Това в кръга на шегата.

# 83
  • Мнения: 2 674
Да, и тук си права, но  за съжаление, в Америка сиропа за кашлица и антибиотоците са с рецепта, ама наркотичните вещества Галя ги одобрява кой може да ги получи. Ако е знаела жената тази незначителна подробност, сигурно не би натискла бутончето с лека ръка.

# 84
  • София
  • Мнения: 12 461
Да, и тук си права, но  за съжаление, в Америка сиропа за кашлица и антибиотоците са с рецепта, ама наркотичните вещества Галя ги одобрява кой може да ги получи. Ако е знаела жената тази незначителна подробност, сигурно не би натискла бутончето с лека ръка.
Тя не е имала право да натиска бутонче и вероятно не го е правила, въпросът е, че тук хората си направиха ПР от нейното залавяне все едно са разбили картела Меделин.

# 85
  • Мнения: 0
Много новорегистрирани, много нещо... Атакувате ли по същия начин автомобилните и мото-форумите? Те са по-склонни към подкрепа на протест (какъвто видях във фейсбук, че организирате).
Отписвам се от темата. Не сте убедителни, съжалявам.

Писах за това преди това, с отварянето на темата. Извинявам се ако съм подразнил някого с това!

Но поне не се крия! Можеш да ме намериш, дори да ми се обадиш!

Не съм престъпник, нито се занимавам с нещо черно/нелегално, но съм сигурен, че всяка голяма компания има черно минало и не би трябвало някой нейн служител да бъде обвинен за това.

А в БГ конституцията и в Европейската Харта за правата на човека пише: НЕВИНЕН до доказване на противното. Мисля, че в случая всеки ще прозре обратното.

# 86
  • София
  • Мнения: 38 779
Защо пък да се вижда, че не е собственик на сайта?
В много случаи има регистрирани домейни точно на името на счетоводителя, че той и без това да плаща таксата по-лесно.
И после иди обяснявай, че не си нарко-бос!

# 87
  • Мнения: 0
Как е възможно да работиш нещо без да имаш представа какво правиш?



Ти правиш само това, за което си там. Другите неща може да не са ти ясни и/или достъпни.

За съжаление и аз правя това. Аз поддържам и изграждам системи, които не знам за какво се ползват.

# 88
  • Мнения: 0
Защо пък да се вижда, че не е собственик на сайта?
В много случаи има регистрирани домейни точно на името на счетоводителя, че той и без това да плаща таксата по-лесно.
И после иди обяснявай, че не си нарко-бос!

Малко имената на собственика на сайта и на компанията са на един и същи човек, което в нашият случай не е нейното.

# 89
  • Мнения: 2 674
Да, и тук си права, но  за съжаление, в Америка сиропа за кашлица и антибиотоците са с рецепта, ама наркотичните вещества Галя ги одобрява кой може да ги получи. Ако е знаела жената тази незначителна подробност, сигурно не би натискла бутончето с лека ръка.
Тя не е имала право да натиска бутонче и вероятно не го е правила, въпросът е, че тук хората си направиха ПР от нейното залавяне все едно са разбили картела Меделин.

В обвинителният акт се твърди точно обратното, че тя е одобрявала. Аз дори не го прочетох целия, а ти явно и колкото мен не си.

Пожелавам успех на жената!

Общи условия

Активация на акаунт