За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 37

  • 23 523
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 163
Цитат на: p_paneva в Четв., 08 Авг. 2013, 12:17
Момичета и аз искам да попитам нещо. Малкият е на 23 дни и все още се кърмим. Обаче все се чудя дали му е достатъчно. По принцип вечерта си спи и доста често и през деня, но.....незнам дали му е достатъчно-не мога да му позная все още плача-дали защото е гладен, дали защото му е пълен памперса или пък защото има колики. Все още не съм му слагала от капките, които сме взели за колики, защото лекарката каза, че ако има такива то през нощта ще плаче, а ние засега през нощта сме спокойни. Любопитно ми е дали ако отида при моята лична лекарка и я помоля да го претегли, въпреки че той не е записан при нея, а при друга специалистка, която се занимава само с деца, дали ще го направи и дали ще ми вземе някакви пари, за което. Искам да го претегля при нея, защото неговата лекарка е в града, който се намира на 13 км от селцето, в което живеем и тъй като много трудно можем да си нагодим храненето с нейното работно време, пък и в тази жега не искам да го варя в колата с кошчето....ми се иска да пробвам този вариант. Та как мислите дали ще ни приеме и колко ще струва тази т.нар. "екстра? newsm78
Не вярвам да ти откаже но дали има такъв кантар.За пари също не вярвам да ти вземе ако е по дръпната плати таксата.Преди 2-3 години на селото където ни е вилата видях как едно бебче го теглиха на електронния кантар в магазина.Тогава ми стана чудно ама виж че може и това да е била причина да го теглят в магазина.Отивай смело където си решила не вярвам за дете да ти откажат.

Много ти благодаря-ще пробваме утре и ще видим. Thinking

# 706
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
Възможно ли е да се появи реакция от ваксината за морбили 9дни след поставянето и под реакция имам предвид Т до 38 ...

# 707
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Тикве,не мисля да е реакция от ваксина тази Т след толкова време.
Възможно е от  горещината да се покачи също телесната температура.Следи детенце и периодично измервай и наблюдавай за други симтоми.Давай повече течности.
Дано не е нещо сериозно  Hug

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Възможно ли е да се появи реакция от ваксината за морбили 9дни след поставянето и под реакция имам предвид Т до 38 ...

И аз не мисля, че след 9 дни може да е от ваксината. Има разни вируси в момента с такава Т...

# 709
  • Мнения: 2 677
Реакции към ваксини дъщеря ми е имала - температура в първите 1-2 дни след ваксината, а обриви - 7-10 дни след ваксина. Но става въпрос за Пентаксим и Синфлорикс, след хепатитната на шестия месец - зверски обриви.
Детенцето на приятели се разболя от рубеола точно месец след ваксината МПР.
В обобщение - строго индивидуално е! Какво казва педиатъра на детето?

# 710
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Аз пък съм чела, че реакцията към МПР е точно 10-на дни след поставянето и, за разлика от останалите ваксини.

# 711
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
възпалено,гърло,уши и надути лимфи + 4 надути долни зъба , заключението е ,че е от ваксината ... за жалост не сме в града , не знам  до колко да се доверя на лекаря .... Т вече е над 38 и тъй ....ще се чуя с напия педиатър да видим ...

# 712
  • София
  • Мнения: 39 894
Александър след тази ваксина получи обрив. Не помня да е имал температура.

# 713
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Здравейте.
Дъщеря ми е с вирусна инфенкция и отит. Лекувам с АБ.
Вчера получи обрив по лицето и коремчето, лекарката го видя и каза, че е следствие от инфекцията и не се третира по никакъв начин.

Ако някой е имал подобен случай или знае, искам да попитам горе долу кога отшумява обривът?

# 714
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте, моля за инфо, че съм позабравила... някои от капките за колики, причиняваха ли запек: Инфакол или Колийф? За Еспумизана съм почти сигурна, че я правеше тази работа.
Благодаря   bouquet

# 715
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
За инфакола със сигурност знам, че причинява запек. Колийф не съм ползвала.

# 716
  • Мнения: 163
Верно ли еспумизана за коликите на детето може да му причини запек? Ние го даваме от три дни и за сега няма проблем с това. Момичета, не мога повече искам малко подкрепа от някого.....има толкова много неща, които не знам за бебо-първо ми е и умирам от паника. Не мога да се справям все още сама, а съпругът ми иска да замине в чужбина и да ни остави в къща, в която няма никакви удобства. Не знам дали тук му е мястото да говоря за това, но вече съм адски отчаяна. Казах му, че ако го направи ще ми секне кърмата-убедена съм. А в яда си дори му казах, че замине ли по-добре да забрави за нас. И сега не мога да спра да плача-знам, че не е полезно за кърмата, обаче не мога да се успокоя. С него никога не сме се разделяли, а той иска да го направи точно в този момент, когато ми е най-трудно. Не мога да разчитам на майка му, защото тя е супер непостоянен човек и я е страх да се грижи за бебето повече отколкото мен.Не мога и при майка ми да се прибера, защото живее в много далечен град, а аз нямам и книжка. Просто.....не знам - как да го убедя да е при нас? Моля ви дайте съвет!!!! Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 717
  • UK
  • Мнения: 4 311
Повечето препарати против колики, тези които съдържат симетикон действат запичащо, но е много индивидуално, щом бебенцето е на кърма по-малко вероятно да му действа, на кърма се изхожда много по-често отколкото на АМ. Стресът наистина може да повлияе малко или много на кърмата, но като цяло, ако кърмиш на поискване и прекарваш достатъчно време с бебчето, гушкаш го и откликваш на нуждите му, няма да имаш проблем.
За личните ти проблеми никой не може да ти помогне, помисли практично кое е най-доброто за семейството ви като цяло, разбираемо е нервите ти да са разхлабени да се чувстваш уплашена и несигурна скоро след раждане, скоро периодът ще отмине и ще гледаш по-различно на нещата. 

# 718
  • Мнения: X
Еспумизана може да причини запек.
 А ако ми искаш реално мнението по добре се извини на съпруга си за думите и го пусни да птиде в чужбина. Той иска да го направи заради вас. По скоро ти ще го загубиш ако го накараш на сила да остане на място кедето не иска.
А доколкото кърмата не го приемай като идея фикс да кърмиш. На пазара има толкова хубави млека, че не си заслужава да се притесняваш ако  ти спре. Това за изключителното кърмене и кьрмене На поискване е измислено от лекари, които даже не вярват в идеята. А ако си решила да го правиш вьпреки всичко просто незнаеш каква беля си навличаш.

# 719
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
много интересно се развиват при нас нещата .... значи ,вчера и дадох Нурофен последно в 14 часа , беше много крива ,непрекъснато плачеше , отпусната и Т 38,2 , по принцип не давам на толкова ниска Т лекарства ,но детето беше грозна гледка .... та след това , цяла вечер ми държа 37,3-37,5 .... от около 6 часа  сутринта няма Т ... днес е весела , играе ... Интересно ,че я потеше постоянно ...
 Днес все едно не е било вчера .... сливиците са като сливки и почти запушват гърлото ..., но няма Т .... имам опит с вируси и гърло от баткото ,знам как ми е държал по 3-4 дни 39 ,,, сега ... чак ме притеснява хахах,

Общи условия

Активация на акаунт