Автоимунен тиреоидит на Хашимото (29)

  • 71 863
  • 749
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 61
Здравейте, обръщам се към Вас с надежда да получа малко яснота за това заболяване и изследванията които се правят, защото съм в паника.
Мъжът ми от доста време се оплакваше, че нещо му е надуто гълото и му пречи да преглъща. Сменихме двама лекари УНГ изпи една камара лекарства, включително и антибиотици, но проблемът продължи. Тогава четейки симптомите за болести на щитовидната жлеза останових, че при него има доста силно изразени. Отидох и на своя глава взех направление за ендокринолог. Преди няколко дни ходи на ехограф, защото не първичният преглед нищо не се установи. Резултатът е следният:десен дял 17/22мм, леко увеличен, хипоехогенна стр; десен дял, нормални размери, аналогична стр, възел 13/8/6мм - ехогенна ст-ра. Другата седмица ще пуснем хормоналните изследвания. Заключението на диагнозата за сега е под въпрос, но е автоимунен тиреоидит.
Моля ви кажете ми какво мислите по въпроса. Направо се побърквам от няколко дни. Благодаря предварително!

# 361
  • Мнения: 61
Пропуснах да напиша, че лекарката го праща на биопсия в Университетска болница - София. Казала му е, че се остава в болница 1ден. Моля, ако някой е правил подобно изследване да сподели как се процедира. От провинцията сме.Благодаря Ви!

# 362
  • Мнения: 8 892
vali-bali, дано всичко мине гладко и резултатите от биопсията да са добри. Иначе единственото, което знам за биопсията е, че е рутинна манипулация,когато възлите са над определени / не знам точна цифра/ размери. Не изпадай в паника, да не си докараш и ти някой здравословен проблем! Hug

Аз като сравнително нова в темата я намирам за особено полезна именно защото обхваща широк кръг от теми - от симптомите, през лекарите, коментара на резултатите и съветите за хранене.
Благодаря ви, че винаги сте толкова отзивчиви  Hug
 Peace
Като не особено редовна в темата също предпочитам в общата тема тук да се коментират повечето неща, свързани с Хашимото.

Мерелнда,
Скрит текст:
отделната тема за храненето или ще се превърна в отчетна кой какво и колко е ял, или ще се изчерпи много бързо. Виж темата за алтернативно лечение с колко слаба активност е.

# 363
  • Мнения: 6
Момичета     с  Хашимото съм    ,  скоро ми го откриха   ,  но  как да сваля  проклетите  кг  ? 

# 364
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Момичета     с  Хашимото съм    ,  скоро ми го откриха   ,  но  как да сваля  проклетите  кг  ? 

Шера - погледни на първа страница скрития текст под Съвети, които Сънчи-Пънчи е дала  Peace

# 365
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Привет отново,
Момичета вие имате ли участъци с обезцветена кожа - витилиго? Казаха ми, че това е следствие от проблем със щитовидната жлеза. Как Ви диагностицираха Хашимото. При мен TSH e в норма, а имам завишени TAT и MAT, и ендокриноложката отсече - Хашимото.

# 366
  • Мнения: 11 737
Привет отново,
Момичета вие имате ли участъци с обезцветена кожа - витилиго? Казаха ми, че това е следствие от проблем със щитовидната жлеза. Как Ви диагностицираха Хашимото. При мен TSH e в норма, а имам завишени TAT и MAT, и ендокриноложката отсече - Хашимото.
Каквото е писал Пандев на епикризата - това е. Hug
Предполагам Тиреотоксикоза - Хашитоксикозис - сподели, моля ?

А Витилиго е автоимунно заболяване. Принципно се споменава, че обикновено имаш ли едно автоимунно заболяване, то се появява и друго , но не е задължително!  Naughty Казвам какво пишат и казват разни доктори!
Имаше някой в темата, не се сещам кой беше, който беше с Хашимото и Витилиго.

# 367
  • София
  • Мнения: 6 269
Днес посетих Начев - накара ми се, че не съм си пуснала изследвания на 3 месец след раждането, така трябвало, такам и бил написал първият път като съм отишла при него (ама аз не съм се и сетила да го прочета този лист сега, а и трудно му разчитам нещо Rolling Eyes). Вдигна ми дозата на 100 мгр.,като заради кърменето трябва да е на 2 приема - сутрин 75 мгр. и следобяд 25 мгр 2 часа след хранене и 2 часа преди следващото, ма аи да има 2 часа до кърменето. Ужас, не виждам как ще го напасна това.

Дано се повлияя добре, че напоследък съм страшно смазана от умора.

Иначе за прегледите при него каза, че кабинета долу не работел още, днес било по изключение... Да съм му се обаждала,за да ми каже къде да ходя. Много тъпо това, мразя такава несигурност.

# 368
  • Бургас
  • Мнения: 255
Merelenda,и аз така взех да си мисля,че са навързани нещата жлъчка-стомах- жлеза Cry


Разбира се,че са свързани нещата.Нашия организъм е едно цяло,но сме научени от лекарите да гледаме на организма си като отделни части.Уши,нос гърло;корем;сърце и т.н.
Докато не се влоших до толкова,че станах алергична към всякакви храни и тогава ми се наложи да търся спасение в интернет,защото нито гастроентеролога(невероятен специалист,въпреки това) нито хомеопата,които ме лекуваха успяха да направят нещо.
Та,започнах да чета в темите и да търся решение на моя проблем,влизах в профилите на хората,които са писали,че са се излекували или поне подобрили и четях последните им публикации и се оказа,че почти всички страдаме от подобни проблеми и често се срещаме в разни теми
Цистити,язви,колити,проблем с килограмите,разтр-во или запек,мигрени,косопад и много други.Това са били многото сигнали,че нещо с тялото ни не е било наред и като отидем на лекар или ни казват,че сме луди и трябва да се успокоим или ни изписват нещо,с което не лекуваме симптомите ,а само ги маскираме и така до момента,в който или има стресова ситуация или драстично увеличаваме въглехидратите в храната си или претърпяваме момент/и на "Обида и унижение  " и тогава започва всичко
Моите изводи от личния ми опит и от всико прочетено:
1.Инсулина
2.Бактерии
Това е ключа към влошаването и подобряването.Храната лекува,храната разболява.Лекарствата не са нищо друго освен една алтернатива,докато човек разбере истината и вкара храненето си в норма.
Висок инсулин,лошо здраве.
Не смея да твърдя,че режима,който тези дни многократно предлагам е най-доброто.Поне засега за мен най-доброто е предлаганото от д-р Емилова и компания,но .... това само под лекарски контрол,защото за мен плодовете наистина могат да са опасни (казвам го пак от личен опит),ако не се спазват определени правила и ако човек вече има здравословни проблеми
Та с уговорка,че режима който препоръчвам не е 100% здравословен,ще напиша защо според мен помага на поне 80%(та да не са и повече) от хората да подобрят здравословното си състояние,без значение дали говорим за диабет,Хашимото,колит,виоско кръвно,страхове,депресии и т.н.
Както вече казах по-горе,причина за почти всяка болест е ИР,режима е ниско въглехидратен,като въглехидратите са от зеленчуци и много рядко и малко от плодове.Високо мазнинен,тук отново има отношение към ИР,мазнините спомагат въглехидратите да навлизат по-бавно в кръвта и отделно имат отношение към усещането за ситост.
Относно протеините дали да са от бяло или червено месо,според моите изводи,ако не се ограничават зърнените и картофи и ориз,трябва да се консумира бяло месо,защото комбинацията е кофти и да се ядат мазнини от растителен произход(може да търсите таблицата на храненен в Зоната),но ако въглехидратите ви идват само от зеленчуци,без картофи обаче спокойно може да си хапвате червено месо,даже е препоръчително и мазнините в този случай да са от масла,мас,сланина и др. както е в НВ_ВМХ
А относно млечните се водя по специфичната въглехидратна диета:
кисело мляко приготвено само в домашни условия,в машина на 42 С за 12 часа,така се премаха млечната захар и най-добре,да е няколко дни преседяло,така се намалят въглехидратите в състава му,кашкавал само ако е много добре отлежал.Мляко-категорично-не
Много стана дълго,надявам се да ме извините  Embarassed

# 369
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Привет отново,
Момичета вие имате ли участъци с обезцветена кожа - витилиго? Казаха ми, че това е следствие от проблем със щитовидната жлеза. Как Ви диагностицираха Хашимото. При мен TSH e в норма, а имам завишени TAT и MAT, и ендокриноложката отсече - Хашимото.
Каквото е писал Пандев на епикризата - това е. Hug
Предполагам Тиреотоксикоза - Хашитоксикозис - сподели, моля ?

А Витилиго е автоимунно заболяване. Принципно се споменава, че обикновено имаш ли едно автоимунно заболяване, то се появява и друго , но не е задължително!  Naughty Казвам какво пишат и казват разни доктори!
Имаше някой в темата, не се сещам кой беше, който беше с Хашимото и Витилиго.

Като диагноза пише Тиреотоксикоза

# 370
  • По света и у нас! Най - често у нас!
  • Мнения: 69
Интересува ме по колко селен mg пиете на ден, На мен ми изписаха цефасел 100 mg 2 пъти х 1 таблетка.

# 371
  • Мнения: 1 787
Според мен е доста голяма дозата обаче все пак лекар ти го е предписал. Аз пия по 1 т СЕлен  50мг. За какво ти го изписаха? Да не би за намаляване на анти телата?

# 372
  • Мнения: 11 737
Има момичета, които пият по 200 мг Селен дневно по предписание на доктор.
Има и такива, които пият по 100 мг.
Не е много дозата според мен.

# 373
  • Мнения: 1 787
Да, знам че има и то си има сигурно основателна причина.

# 374
  • Мнения: 21
Здравейте,аз съм нова в сайта, ровейки се из интернет по темата за хашимото тук намерих полезна за мен информация. Аз съм с хашимото от две години приемам познатият на всички заболели Л-тироксин,но все още имам симптомите на стягане в шията,лесна умора,болки в ставите и други и се притеснявам дали е нормално или трябва да си направя и други изследвания. Преди две седмици си правих ТСХ и ми беше повишен на 10.87 и предполагам на това се дължи появата на симптомите отново. Ще бъда благодарна ако някой ми даде съвет. 

Общи условия

Активация на акаунт