Пациентки на ЦРЗ "Надежда"- д-р Стаменов, д-р Персенска, д-р Шефкетова- 11

  • 54 022
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 079
Блокиращата инжекция се бие 20-22 ден на цикъла,а прегледа и началото на същинската стимулация е около 2 седмици след блокажа.
успех!

Благодаря ти  bouquet

# 736
  • София
  • Мнения: 1 030
Джулка newsm10 Успех!
Искам да те попитам защо ще те пускат по дълъг протокол? Какви са доводите на Персенска? Защо реши, че е подходящ за теб?
Питам за моя си информация Crazy

# 737
  • София
  • Мнения: 1 079
Джулка newsm10 Успех!
Искам да те попитам защо ще те пускат по дълъг протокол? Какви са доводите на Персенска? Защо реши, че е подходящ за теб?
Питам за моя си информация Crazy

Ами когато бяхме за първи път при нея и и показахме папката с всичко,което сме направили до сега,включително стимулационните протоколи от трите ми неуспешни опита тя много се впечатли,че и трите са проведени по абсолютно един и същи начин-къс протокол антагонист и Пурегон.Според нея,когато един,два пъти нищо не се получава явно някъде се бърка и трябва да се смени начина и за това още тогава каза,че ще променим системата изцяло.
Първото нещо,въпреки,че ми беше клампирана тръбата с хидрото,тя настоя за лапаро и ми я махна изцяло.След това вчера направихме биопсия и ако утре резултата е Ок продължаваме по дълъг протокол.

# 738
  • София
  • Мнения: 1 030
Разбрах Simple Smile
Ти имаше имплантации при опитите, т.е. не са били съвсем провалени или лоши стимулациите, щом се е стигнало до +.
За ПИД-а какво ви посъветва? Как ще се "борите" там?
Вярвам, че има подробен план и дано бързо стартирате!

# 739
  • Мнения: 139
Здравейте момичета,

И аз да се включа към вашата компания - утре ми е първичния преглед при д-р Стаменов, изпълнен с много Надежда  Praynig. Много информация събрах от вас, за което благодаря   bouquet
Сигурно ще имам въпроси, но и ще помагам с каквото мога.
Ако имате някакви съвети за първоначалния преглед - ще съм благодарна да споделите!

Успех на всички!  Hug

# 740
  • Мнения: 11
здравей аз също съм негова пациентка въоражи се с търпение защото 4асовете му закъсняват доста аз бях доста притеснена на първи4ния ми преглед но вси4ко мина ок малко е пестелив във думите поне според мен де но си знае работата успех ти желая утре

# 741
  • Мнения: 139
Благодаря за информацията, така и аз четох, но смятам да се обадя на телефона за закъснения в часовете и горе долу да знам как върви. Подготвила съм си въпроси, но да видим, възлагам много надежди, но и малко съм притеснена.

Успех и на теб!

# 742
  • Мнения: 11
благодаря ти аз в момента съм малко в по4ивка след неоспе6ен опит и септември смятам да пробвам пак приблизително закъснението е около 4ас и половина дано да улу4иш 4ас в който да няма трансфери или нещо друго стискам палци

# 743
  • Мнения: 3
Някой има ли идея дали в месеца, в който се прави хистероскопия може да се направи и биопсия около 10 дни след това или трябва да се изчака другия?
Като се има предвид, че моята хистероскопия няма да е само диагностична, а ще се прави запушване отвътре с електрокоагулация на малки остатъци от тръбите. Ако успея изобщо този месец да се вредя за операцията, че се пада баш когато ще отсъстват. Записаха ми 2 дати - 5 и 11, и чакам цикъла да реши...
На 11 ден късно ли е за хистеро? На регистратурата ми казаха, че са имали и такъв случай, но моя ц-л обикновено е на 27 дни  newsm78  Не ми се ще да изпускам юли, че Персенска август е отпуск...
На 11 ден по принцип е късно за хистеро, въпреки че моето беше точно на 11 ден. След преглед в деня на хистерото се преценява дали може да се направи операцията (моята също беше оперативна за премахване на малка миома).

# 744
  • Мнения: 767
Здравейте момичета Hug
Имам въпрос към по запознатите,вчера др.Стаменов реши ,че ще ми прави биопсия и ми каза да започна утрогестан от днес 3 по 2(дано съм го разбрала правилно,че нещо се бях много притеснила).
Биопсията ще е в сряда на 3.07.Искам да попитам тя с анестезия ли се прави и болката как е,надявам се да е поносима щото съм с следобеден час.Предната седмица ми изписа естрофем и каза да го продължа,но колко време пак пропуснах да попитам newsm78.
Джулка,надявам се тоз ти опит да е успешен и вярвам ,че ще е така.Напиши моля те подробности за биопсията може и на лични.
Успех на всички в борбата Hug

# 745
  • София
  • Мнения: 1 079
Speed,Да,имах,но за кратко,но тъй като и трите пъти бях с поддръжка Прегнил Д-р Персенска се съмнява в резултатите.Реши да търсим причините за неуспехите и вътрешно и външно.Ние сега ще си ползваме донорския опит от Тройката и не знам какво решение ще вземе.Последния път спермограмата ни беше доста зле СДИ 75%.Ако е пооправил положението може да се спазарим за някаква мешавица пак 50/50,но ако нещата продължават да са кофти ще сме само с донор.Мисля,като направи контролната СГ да видим резултата и тогава да го коментираме с нея.
Кажи на теб обадиха ли ти се?Как са ембритата?

benito,Благодаря ти  bouquet Веднага си изпявам всичко за биопсията Joy Доки ме извика на 10 ден от цикъл,за да проследим овулацията.на 10 ден имах фоликул в ляво 20 мм и лигавица 10 мм.Следващият преглед 13 ден вече се беше спукал и изтичаше.Викнаха ме след 5 дни(18 ден).Предварително бях попитала трябва ли да съм гладна и жадна-Не,с упойка или не-Не.Ок!Аз си изпих един Аулин един час преди процедурата за мое спокойствие.
Биопсията ми беше в 15.50 ч.влезнах в кабинета,съблекох си каквото трябва,обух си калцунките и на магарето.Док ме прегледа с УЗД,след това ми вдигна високо дупето,взе си едно столче и седна срещу..... hahaha Сложи ми разширител(не му помня името),сестрата и подаде на пинсети марля с нещо като йод,с което ме проми,след това и подаде нещо като дълга бяла сламка и това,което усетих беше все едно ме пронизва спазъм при менструален цикъл за 2-3 сек. и казаха Готово!Сестрата я похвали,че е взела достатъчно материал и ме пратиха да се обличам.
После малко ме понаболяваше,ама малко и още цапан два дни след това,но то е нормално и търпимо.
Надявам се да съм ти помогнала и поуспокоила,защото както каза Доки само страха е голям

# 746
  • Мнения: 767
Благодаря ти Джулка,наистина ме поуспокои.Я кажи кво е цената ,че да знам какви пари да си приготвя.И да те попитам изследвания преди биопсията пуска ли?На тебе назначиха ли ти утрогестан преди манипулацията?Извини ме че те затрупвам с въпроси ,но не бях подготвена да ми каже ,че ще ми прави биопсия и почти нищо не го попитах доктора Sad

# 747
  • София
  • Мнения: 1 079
Благодаря ти Джулка,наистина ме поуспокои.Я кажи кво е цената ,че да знам какви пари да си приготвя.И да те попитам изследвания преди биопсията пуска ли?На тебе назначиха ли ти утрогестан преди манипулацията?Извини ме че те затрупвам с въпроси ,но не бях подготвена да ми каже ,че ще ми прави биопсия и почти нищо не го попитах доктора Sad

На мен ми взеха 165 лв за биопсията и в същия ден се пускат 2 хормона естрадиол и прогестерон,които струват 35 лв,общо всичко 200 лв.Не съм пускала изследвания преди това(предполагам,че ако е трябвало нещо те са си го имали,защото преди месец правих лапароскопия там и изследванията са актуални) и не са ми казвали да пия никакви лекарства,вкл.Утрогестан.

# 748
  • София
  • Мнения: 1 030
Джул, ясно, с донорския материал решавате проблема. Дано да има и с ваши, пък баш те ще се хванат Peace
Не знам вече с тия  спермограми.... Ние сега имахме спермограма с най-лошата морфология досега, но лекарят ми каза "че това няма да повлияе на резултата от ин витрото", даже ни каза да не пием никакви добавки и т.н., щото нямало смисъл. Дали са се справили наистина, ще разбера след няколко месеца, когато ще ги видим дали ще стигнат бластоцист:) Още нямам новини, дано са успели да замразят нещо на трети ден.
Казаха ли ти вече резултатите от биопсията, за да знаем кога да стискаме палците?

# 749
  • София
  • Мнения: 1 079
Започваме newsm44 newsm44 newsm44

Общи условия

Активация на акаунт