Случи ми се нещо странно IX

  • 89 435
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 284
Четох,четох и направо тръпки ме побиха.Как ще спа тази нощ незнам....ще чакам мъжа ми да се прибере  Laughing
Да ви разкажа какво ми се случи за първи път и дано последен през живота ми!Миналият месец бяхме на почивка с мъжа ми.Бяхме в мезонет,където по дървени стълби се качваш горе,за да си легнеш.Легнахме първата нощ и на сутринта се събуждам от стъпки.Чувам как някой се качва супер бавно по стълбите,които скърцат внимателно.Усеща се една стъпка и спиране.Едно такова като оглеждане и присуркване и отново изкачване на стълба със скърцане.Усещах как все по-нагоре се качва.Чудех се какво става...дали не е дошъл някой да ни трепе,дали собственика нещо.....знам ли филми много в главата ми.Но колкото повече се изкачваше,толкова повече и пулса ми се покачваше,имах усещането,че сърцето ми се е качило в главата и ще се пръсне.Никога не съм изпитвала толкова силен страх.Когато вече усещах,че почти се е качил....събудих мъжа ми като тихо му казвам,че има някой в стаята.При което той сънен казва,че сигурно вода капе на покрива,ама така по-силно го казва и това изкачване приключи.Накарах го да стане и да се разходи из апартамента.Нямаше никой,вратата си беше заключена и това беше.Убедена съм,че това си бяха стъпки,не е вода.Наревах се едно хубаво да се успокоя.На втората вечер нищо не се случи и се прибрахме.Незнам какво беше,но като пробвах след това стълбите,не скърцаха  Rolling Eyes
Когато разказвах на майка ми,тя ми каза,че от известно време чувала някакво тропане върху секцията,тя е над главата и точно(над спалнята).Но не обръщала внимание.Но няколко дни след като и разказах усетила,че освен тропането,което било като чукане и тропане...нещо паднало от секцията.Уплашила се много и решила,че може да е мишка нещо.Станала,светнала лампата и нищо не било съборено,всичко било както си е.А толкова ясно се чуло,че нещо пада,защото е на педя от главата и все пак.Направооооо незнам какво става,ама преди това никой не е имал никакви такива случки.Ей сега пак ще пръскам навсякъде със светена вода,че ме хвана отново страха!

# 31
  • Мнения: 2 113
Като казахте чаши, на мен често ми се случва да ми трепне неволно ръката, все едно нещо ме е бутнало и да разлея някаква течност или просто да изтърва предмет. Не знам, може и да е някаква нервна реакция, но наистина усещането е все едно някой те е бутнал.
Смята се, че в определено положение на луната изпускането на предмети и разливането на течности дава ценна информация, а в други положения - тълкува се като случайност.
 Само предавам прочетено, не съм специалист.  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 113
Четох,четох и направо тръпки ме побиха.Как ще спа тази нощ незнам....ще чакам мъжа ми да се прибере  Laughing
...Легнахме първата нощ и на сутринта се събуждам от стъпки.Чувам как някой се качва супер бавно по стълбите,които скърцат внимателно.Усеща се една стъпка и спиране....


Четох, че шугуните в Япония в замъците си предварително при строежа монтирали метани пластини под дървените подове за да чуят и най-тихите стъпки. Бдят си хората за сигурността Simple Smile

Наричат ги "пеещи подове" и са атракция за туристите. Имало такъв с гласове на славей при най-малко движение.

Всеки притихва в ужас от подобни стъпки. Опитвала съм се да се успокоявам с това, че при промяна на температурата има различно свиване и разширяване на разните материали и затова се оформя звук ...., но е само опит за обяснение Simple Smile
Една искрена молитва винаги помага да се хармонизираш... поне така споделят.

# 33
  • Мнения: 122
Да разкажа и аз нещо, с надеждата, че някой щеми го обясни. Разхождахме една зимна вечер по брега на морето с малкия и татко му и спряхме до самия бряг малчо да си порови в пясъка. Беше идеално тъмно. Говорим си ние и поедно време мъжа ми вика виж виж. Гледаме дребния като пипне пясъка и той светва Shocked. Ама силно светеше в синьо-зелена светлина. Клекнахме и ние взехме да ровим. Като дръпнах една черта по пясъка тя светна. Сякаш, някой е заровил неонова лампа. После вдигнах шепа пясък и тя светеше за няколко секунди и угасна. Фосфорна светлина, ама много силна и посред зима. В този момент ми хрумна, че това може да е токсичен разлив някакъв и се махнахме. После четох, че в Бразилия-Лятото имало светещо море, заради водорасли. Обаче нашето си беше само пясък.

# 34
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
За дървената стълба- дървояд или дървото се разсъхва и мърда все пак. Имам доста дървени неща в нас и при всяко поскърцване да съм умряла до сега. В едната врата си имаме и дървоядче, което си скърца понякога нощем.

За пясъка, фосфор е и е нормално край морето да има такъв, ако е изхвърлена на брега мъртва риба и други организми.
Чували ли сте, че нощем ако минеш край гробището от някои гробове може да се види такава синьо-зелена светлина. Именно фосфор от разлагащите се трупове. Аз съм чувала, но никога не ми е стискало да ида там нощем. Гробището е до нас близо, но нямам пряк изглед натам. Но и нощем зимата край морето не ходя също.

За русалката,видяхте ли,ч е хората се извиниха публично, че е дело на актьори.

# 35
  • Мнения: 2
Да разкажа и аз нещо, с надеждата, че някой щеми го обясни. Разхождахме една зимна вечер по брега на морето с малкия и татко му и спряхме до самия бряг малчо да си порови в пясъка. Беше идеално тъмно. Говорим си ние и поедно време мъжа ми вика виж виж. Гледаме дребния като пипне пясъка и той светва Shocked. Ама силно светеше в синьо-зелена светлина. Клекнахме и ние взехме да ровим. Като дръпнах една черта по пясъка тя светна. Сякаш, някой е заровил неонова лампа. После вдигнах шепа пясък и тя светеше за няколко секунди и угасна. Фосфорна светлина, ама много силна и посред зима. В този момент ми хрумна, че това може да е токсичен разлив някакъв и се махнахме. После четох, че в Бразилия-Лятото имало светещо море, заради водорасли. Обаче нашето си беше само пясък.

ето тук прочетох за подобно явление   http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100722051825AAtSsQ3  и имаше препратка към тази статия    http://usatoday30.usatoday.com/tech/columnist/aprilholladay/2005-11-21-glowing-sea-algae_x.htm

накратко - получавало се заради микроскопични организми Lingulodinium polyedrum, които светели в тъмното.

# 36
  • Мнения: 78
Спомням си преди година , като си легнах  някъде 11 - 12 ч. чух почукване на прозореца * на 2-рия етаж съм * . Помислих, че е котката ми, защото тя има медальонче на врата и често се удря някъде, но се усетих, че спеше във краката ми . Веднага отидох до прозореца, отворих щорите и видях кукумявка обърна си главата и като ме видя дим да я няма . На пръв поглед нещо съвсем обикновено, но беше много страшно. Има доста кукумявки около къщата ни,
 често като ме видят  ме следят, ако клекна и те клякат, като стана и те стават !  newsm78  Вчера пак чух почукване,
но кукумявка нямаше  no

# 37
  • В Космоса
  • Мнения: 9 875

Чували ли сте, че нощем ако минеш край гробището от някои гробове може да се види такава синьо-зелена светлина. Именно фосфор от разлагащите се трупове. Аз съм чувала, но никога не ми е стискало да ида там нощем. Гробището е до нас близо, но нямам пряк изглед натам. Но и нощем зимата край морето не ходя също.



Знам отдавна за пламъчетата над пресните гробове. Знаехме и с приятелки решихме да ходим една вечер на гробища специално да видим пламъчетата над пресни гробове. Нищо не видяхме, ни пресни, ни стари гробове. Още на 10-тата крачка гробищният пазач се развика и даже стреля по няс, най-вероятно с въздушна пушка, но адреналина беше на макс. Изнесохме се бързо бързо и на магия, през доста високите огради.
Но веднъж, пътувайки с влак покрай някакво гробище, не се сещам в къде точно, но май около Пловдив, може и да се лъжа, отдавна беше, видях тъй мечтаното пламъче. Синкаво беше.

# 38
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Смелчаги. Гробищата са на съседната улица до нас,ама не сме си и помисляли да ходим там. Даже се чудя как има хора да живеят на нея улица. Къщите са точно срещу гробовете. реално погледнато няма нищо страшно, но знае ли човек. Shocked

# 39
  • Мнения: 11 253
За русалката,видяхте ли,ч е хората се извиниха публично, че е дело на актьори.

Не се ли извиниха за другия филм, не за този, който пуснах?  newsm78

# 40
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 639

А друго странно нещо, на което не намирам никакво обяснение - абсолютно всеки път когато отида на гробища ме заболява много силно глава, почти като мигрена, след това ме боли цял ден и се разболявам  Rolling Eyes

Усещаш енергията на мъртвите. На мен примерно на гробища винаги ми става така покрай определени гробове (не ги познавам хората) - явно са били толкова зли в живота, че си остават и след смъртта.  Има и такива, които явно още не са си отишли напълно и покрай гробовете им е едно такова студено (обикновено са починали по неестествен начин). Пробвай да идеш директно и бързо до.. където трябва и не се застоявай много.
Това с фосфора е интересно...

# 41
  • Мнения: 0

А друго странно нещо, на което не намирам никакво обяснение - абсолютно всеки път когато отида на гробища ме заболява много силно глава, почти като мигрена, след това ме боли цял ден и се разболявам  Rolling Eyes

Усещаш енергията на мъртвите. На мен примерно на гробища винаги ми става така покрай определени гробове (не ги познавам хората) - явно са били толкова зли в живота, че си остават и след смъртта.  Има и такива, които явно още не са си отишли напълно и покрай гробовете им е едно такова студено (обикновено са починали по неестествен начин). Пробвай да идеш директно и бързо до.. където трябва и не се застоявай много.
Това с фосфора е интересно...
Винаги, абсолютно винаги отивам директно накъдето съм тръгнала без да се спирам на чужди места.. Вчера стана същата работа и още ми е терсене и не ми е минало.. а нямаше как да не отида на Задушница Sad Това за енергията и студа звучи интересно, имайки в предвид, че обсъждахме колко хладно беше като за почти обедно време  newsm78 Да не споменавам факта, и че кибритените клечки с които се опитвах да запаля свещите още с драскането им изгаряха абсолютно целите от първия пламък, и така 4 клечки една след друга, точно колкото починали роднини имахме в тези два гроба на които отидохме (един до друг са). Също другото, което ми направи впечатление беше, че веднага щом сложихме храната върху гроба, в който е погребан само един човек, на нея кацна ЕДНА муха (а нали казват, че ако каца муха вероятно е душата на починал), на другия гроб нито една!? Предполагам останалите неща за разливането и разсипването на храна не са чак толкова странни, но разбира се и това се случи.. Нямам обяснение за никое от тези неща, но все пак наистина ще е странно ако са съвпадения.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 26 186
Много странни неща ми се случиха след загубата на баща ми  Flowers Rose Flowers Rose
Някои от тях- в последните му мигове беше много спокойно и слънчево августовско време,птичка не се чуваше,в мига в който си отиде огромно ято гарги излетя с грачене от липата пред дома ни...Гаргите нали били предвестници на най-лошото...После загърмя,заваля пороен дъжд...
Веднъж като се преобличах,гледам как върху гърба на черната ми блуза се образувало сърце,изпотила съм се,после изсъхнало и се получило сърце,снимах го...
На изнасяне на 40 дена не успяхме изобщо да раздадем житото,още с поставянето му там от къде дойде цял рояк пчели или оси и за броени минути житото почерня от тях,захарта изчезна...
Много дълго след това просто си се разхождам,мисля си за него,поглеждам надолу и виждам камъче във формата на сърце/имам доста събрани такива/,или локва,петно пак в тази форма  Cry
Знам,че е до мен и ме предпазва от неприятности и ме насочва към правилни решения  Two Hearts

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 373
 Малко ми дойде в повече това с мухите, обикновено всички неща си имат напълно реално обяснение, но хората които вярват в такива неща ги обръщат веднага в мистична форма. Няма лошо, това е вид успокоение. Много ми се ще да видя доказателство за нещо такова, но все още не ми се е случило. Даже понякога се разочаровам като намеря напълно нормалното обяснение. Прави ми впечатление, че хора които вярват и ходят по разни гледачки вярват безпрекословно и обръщат в мистично и най-малкия шум, най-малкото проскърцване. Не искам да засегна някой, просто казах какво мисля.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 26 186
Не ходя по врачки и гледачки и не вярвам в предсказанията  на нароилите се напоследък ясновидци,магове и т.н. Naughty
Но е факт,че като ученичка в 10 клас съвсем случайно една съседка на моя приятелка ни гледа на кафе,позна неща случили се в близките месеци/никой не знаеше за тях,не бях ги споделяла/,а за бъдещето до сега всичко ми е познала,просто се сбъдва,хубаво,лошо,досега всичко се е случило...

Преди минутки -пускам компа,влизам в една от темите за готварство,гледам и готварско предаване по тв, в същото време в което споменават в ястието да се сложи къдраво зеле,поглеждам към екрана на компа и там тема за къдравото зеле...без да съм търсила инфо за него....Не знам дали е странност или е някакъв знак да ползвам това зеле,з-то наистина имам липса на йод...

Общи условия

Активация на акаунт