Какво да сготвя с тиквички?

  • 21 211
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 57
Най-често с половинката ги правим на барбекю, но обичаме и ветрилата от тиквички и мусаката от тях.

# 31
  • Мнения: 410
Ветрилата от тиквички изглеждат много вкусно, определено ще ги изпробвам

# 32
  • Мнения: 6 301
И аз ще правя ветрила довечера  Grinning

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
В момента пека тиквички във фурната...нарязани на колелца,леко поръсени с подправки и зехтин,в/у хартия за печене,че залепват...след като се изпекат ще им добавя копър,а чесън и кисело мляко при сервиране

Майка ми ги овалва и в брашно преди печене и стават по-вкусни,но аз искам да са по-диетични  Wink

# 34
  • Мнения: 713
Doli, и аз съм си харесала този вариант  Hands Thumbsup
При реденето в тавата "застъпваш" ли ги или са на едно ниво?

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
Леко се застъпват,а по време на печене се отделят,също така трябва и да се обърнат,за да се изпекат и от 2-те страни.Пак си е доста врътня,но поне не са така мазни както при пържене.

# 36
  • Мнения: 468
Да, аз също ги обръщах и даже станаха малко сухи, защото с галета ги поръсих по-обилно, за да хрупкат. Поляти с чеснов сос ги изядох за нула време

# 37
  • София
  • Мнения: 108
Да предложа и аз: мусака с тиквички http://anispersonalthings.blogspot.com/2013/04/blog-post_27.html

# 38
  • Мнения: 245
В момента пека тиквички във фурната...нарязани на колелца,леко поръсени с подправки и зехтин.....
Аз не ги обръщам,пека ги върху хартия в заводската тава на печката,но не ги застъпвам,ако е нужно,пека втора тава.Задължително ги овалвам леко в брашно,като не ги намаслявам предварително.Само ги посолявам,след като ги нарежа..Предварително загрявам фурната(задължително с вентилатор) на макс и тогава ги слагам,като леко ги преръсвам с мазнина отгоре.
По този начин стават с много хубав загар отгоре и отдолу,приятно хрупкави,без да са сухи.
П.П. Едва ли ще спестиш много от калории,ако ги набрашниш леко,но ще спечелиш много от вкуса  Grinning .

# 39
  • Мнения: 713
А ако пробваме с друго брашно, не бяло?...
Напр. соево, царевично, оризово. В момента имам нахутено, но май не смея на такъв експеримент #Silly

# 40
  • Мнения: 245
С царевично сигурно ще станат добре,само леко ще напомнят на пуканки  Grinning ,на мен на това ми мирише.А с нахутено не бих рискувала,нагарча ми.Ако го използвам,го смесвам с друго.

# 41
  • Vienna
  • Мнения: 261
Вчера правих паста с тиквички и сирене и много ми допадна. Става много бързо.
Сиренето, около чаша, се натрошава, ама да е с по големи парченца. настъргва се кората на един лимон. Сока от него и още  един се смесват със сиренето. Тиквичките (имах 3, но и повече минават) се нарязват на тънки дълги ивици, по рецепта с белачката за картофи. На мен не ми се занимаваше и ги направих на кръгчета. В голям тиган сгорещяваш зехтин и запържваш тиквичките. Едновременно слагаш вода за пастата и я вариш. По рецепта е с таятеле, у нас бяха спагети. Като станат тиквичките прибавяш сиренето с лимоновия сок и лимоновата кора, малко да се стоплят и после слагаш и варената паста. Объркваш и воала!
Пармезан не трябва, нещо не ми се върза със сиренето.

# 42
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Леко лятно ястие- суфле от тиквички

Тиквичките се нарязват на кръгчета, посоляват се , поръсват се с мазнина /олио или зехтин/  и се запичат до розово. След това се поръсват с копър и се заливат със смес от 2 яйца, кофичка кисело мляко и 1 с.л. брашно. Допичат се, а след като се извадят от фурната се поръсват с настъргания кашкавал.

# 43
  • Мнения: 410

Леко лятно ястие- суфле от тиквички

Тиквичките се нарязват на кръгчета, посоляват се , поръсват се с мазнина /олио или зехтин/  и се запичат до розово. След това се поръсват с копър и се заливат със смес от 2 яйца, кофичка кисело мляко и 1 с.л. брашно. Допичат се, а след като се извадят от фурната се поръсват с настъргания кашкавал.

Много приятно звучи

# 44
  • Мнения: 21
Вчера правих паста с тиквички и сирене и много ми допадна. Става много бързо.
Сиренето, около чаша, се натрошава, ама да е с по големи парченца. настъргва се кората на един лимон. Сока от него и още  един се смесват със сиренето. Тиквичките (имах 3, но и повече минават) се нарязват на тънки дълги ивици, по рецепта с белачката за картофи. На мен не ми се занимаваше и ги направих на кръгчета. В голям тиган сгорещяваш зехтин и запържваш тиквичките. Едновременно слагаш вода за пастата и я вариш. По рецепта е с таятеле, у нас бяха спагети. Като станат тиквичките прибавяш сиренето с лимоновия сок и лимоновата кора, малко да се стоплят и после слагаш и варената паста. Объркваш и воала!
Пармезан не трябва, нещо не ми се върза със сиренето.
И аз правя паста/талиатели/ с тиквички, но малко по различно. Слагам да се задуши лук на ситно нарязан в малко зехтин. Настъргвам тиквичките и ги добавям към лука в зехтина и задушавам за 5-6 мин. след което добавям сол и вода да ги покрие и варя още 10 мин. След като изключа котлона добавям 1 дафинов лист за да ароматизирам тиквичките. През това време си сварявам пастата.Като поизстинат леко тиквичките ги пасирам и добавям 1 пакетче крема сирене и чесън/по желание/. Изсипвам при сварената паста и сервирам.

Общи условия

Активация на акаунт