Какво да сготвя с тиквички?

  • 21 210
  • 81
  •   1
Отговори
  • Cтраната на чудесата
  • Мнения: 143
На мъжът ми много му се хапват тиквички,но аз не знам как да ги приготвя  Confused     Моля дайте съвет ! Praynig

# 1
  • Мнения: 7 779
дай жокер с какво да бъдат тиквичките. на практика те вървят с всичко. не знам само за десерт стават ли  newsm78

# 2
  • Cтраната на чудесата
  • Мнения: 143
 newsm78   Ами,чувала съм,че ги пълнят,но незнам с какво  Joy Blush Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 986
Вчера правих тиквички с моцарела, запечени на фурна.
Тиквичките се гриловат на оребрения тиган. После в тавичка се редуват кръгче тиквичка, кръгче моцарела. Посоляваш и запичаш във фурната. Става вълшебно и без допълнителни подправки.
Миналата година Лабрекс цяло лято готвеше тиквички по най-различни апетитни начини, ето потърси тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.0

# 4
  • Cтраната на чудесата
  • Мнения: 143
Благодаря VAVA   Hug

# 5
# 6
  • Мнения: 0
Това са мой любими рецепти с тиквички и с нетърпение чакам сезона на тиквичките Simple Smile
http://gotvach.net/recipes/Pylneni-tikvicki
http://gotvach.net/recipes/Musaka-s-kaima-i-tikvichki
И двете рецепти за много вкусни , но мусаката ми е любима.

# 7
  • Мнения: 8 163
Тиквичките са чудесни и в естествения им, суров вид. Използват се често в суровоядските рецепти, вкл. като заместител на спагети.

Ето една рецепта за суров хумус с тиквички, вместо с нахут:

1 голяма или 1 и половина средни тиквички, белени и нарязани
1/2 ч.ч. сусамов тахан
2 с.л. лимонов сок
1 скилидка чесън, обелена
1/2 ч.л. нектар от агаве (да притъпи горчивината на тахана)
1/2 ч.л. сол
1/4 ч.л. смелен кимион

Сложете всички съставки във високо оборотен блендер или кухненски робот. Обработвайте до получаване на гладка смес. Оставете я в хладилника поне за час преди сервиране.

***

Друга любима семейна рецепта е тиквичките е да бъдат нарязани на колелца, сложени на скарата за няколко минути, а след това да бъдат мушнати заедно с резен кашкавал "Ементал" между двете половинки на хлебчета "Чабата" и да се мушнат в скара-тостер, която да притисне хлебчето и да препече хрупкава коричка.

Последна редакция: пт, 24 май 2013, 05:30 от Фея Кръстница

# 8
  • Cтраната на чудесата
  • Мнения: 143
Благодаря ви Hug   помогнахте ми страшни много  Hug Hug Hug  сигурна съм,че мъжът ми ще е много доволен    Mr. Green

# 9
# 10
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
Баницата с тиквички ми е най-любима,обожавам я  Heart Eyes

# 11
  • Финландия
  • Мнения: 169

Тиквичките са ми любимия зеленцук. Ям си ги и сурови, правя с тях и хляб и кекс. Ако има рецепта- и сладолед бих спретнала с тях.

Любимата ми е спагети от тиквички със сос от пиле и топено сирене.

# 12
# 13
  • Мнения: 170
Може да направиш салата от сурови тиквички, нарязани на тънки ленти, овкусени с лимонов сок, зехтин(олио), сол, копър, чесън. Мусака с тиквички(месна, с кайма), много я харесвам. Пълнени тиквички с кайма или с яйца и сирене и запечен кашкавал, постна мусака от тиквички и ориз или просто тиквички с ориз на тенджера или на фурна, супа от тиквички(любимата ми). Това се сещам на прима виста! Да, правя и чипс от тиквички на фритюрника, но моя чипс е по скоро хрупкави тънки и тесни лентички(като талиатели) от тиквички. Рулца от гриловани тиквички с пълнеж от сирене, цедено кисело мляко(заквасена сметана), копър, чесън, капка олио, щипка сол на вкус.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт