Бюджет за образование

  • 942
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте Как го формирате, планувате ли?
Четох че американците започвали да събират пари за колежа още от раждането на детето.Как е най добре за бг условията  да се планира - за колко години напред според Вас. Имам дете на годинка и изрових че една от елитните гимназии в София има такса около 20 000 лв за 3 години и сметнах грубо  че ако искам то да учи там след около 10 години трябва да започнем да събираме от сега. Налудничаво ли ви звучи? Все пак в Бг нищо не е предвидимо но ми се струва че единственото нещо сигурно- е че няма да сме много по - заможни, тоест трябва човек да къта от рано?

# 1
  • Мнения: 819
Стига да има какво да къта,защото голяма част от семействата едвам имат за храна.Много  рано сте започнали да мислите за бъдещо образование.До тогава е възможно да излезе на мода и дистанционното обучение.

# 2
  • Мнения: 42 141
По принцип никога не вреди да спестяваш, пък за какво ще послужи спестеното е божа работа. Но от толкова рано да планираш образование е малко изсилване. Не знаеш какви интереси и заложби ще има детето.

# 3
  • София
  • Мнения: 477
Моето мнение ,е че трябва да се спестяват средства за децата ни, за  да получат добро образование. Спестявания за университет - да, но за "елитна" гимназия ако е в България(за 3г. - 20 000 лева) е пълна лудост Shocked

# 4
  • Мнения: 55
Изобщо не ми се мисли от сега даже, сега ми се мисли за почивки Grinning Не съм привърженик че доброто образование принадлежи на "богатите". Аз не съм виновна че са ни тънки доходите.
Просто сметнах доходи и времето много грубо.
Слушайки от познати-има гимназии или които за нищо не стават , или са малко като в казарма и трудно влизаш там, но не мога да преценя-влошава ли се като цяло образованието,и ако след време няма избор детето , а пък аз нямам възможност,ще се изям.
В гимназията за която говоря преподават от американския колеж по тяхна система , и учителите май са от там-сигурно за това е "елитна"

# 5
  • Мнения: 42 141
Че коя е тази толкова елитна платена гимназия, дето не е АК?

# 6
  • Мнения: 11 914
Не, не плаувам. България не е нормална държава, в която могат да се планират тези неща.
След 14 години, когато детенцето ти е кандидат-гимназист, тази "елитна" гимназия най-вероятно няма да я има. Аи не смятам, че която и да е гимназия си заслужава тези пари.  Wink

# 7
  • Мнения: 55
Не е сигурно кое ще затвори и кое-не .АК - създаден през 1860 г.,затваря през 1942 г., а през 1992 г. отново отваря врати и така 20 години до днес.
По специално ставаше дума за Златарски - София

# 8
  • Мнения: 11 914
Аз не виждам как ние от форума можем да те посъветваме или помогнем за нещо толкова хипотетично. Всеки сам си знае до къде му се простира чергата и какви са му интересите.
А допускаш ли варината, че детето ти няма да иска избраното от теб училище, тогава?

# 9
  • Мнения: 55
Да допускам го, дори допускам да не иска изобщо да учи Thinking То и аз да съм на негово място - с тия телевизии и интернети не ще искам. Но по-страшното е че допускам че няма и на мен да ми се работи защото ще съм поостаряла ,тъй че ако от рано не събирам.....

# 10
  • Мнения: 1 349
Откъдето и да го погледна, за мен доброто образование за децата е една от най-смислените инвестиции. Няма как отсега да знаеш коя гимназия ще избере детето, но добре би било да има възможно най-широк избор. Т.е. в никой случай не бих се целила в определено у-ще, но ако имам възможност да спестявам или да управлявам семейните финанси така, че детето ми да има осигурени възможности и за платено образование за гимназията и университета, бих го правила. Освен това личното ми мнение е, че сериозното инвестиране в тази насока започва още от предучилищните занимания и началното училище, така че първо бих се замислила за този етап, преди да гледам рекламите на гимназиите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт