Натурална закваска за хляб или Хляб с квас - ВТОРА ТЕМА

  • 73 799
  • 741
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 660
С българско кисело мляко може да стане, щом ти е хубаво прясното.

Именно - с българско кисело мляко го правя, при това домашно.

# 616
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Да докладвам-  и трите стартера се хванаха, захраних ги сега. Утре ще снимам.

# 617
  • София
  • Мнения: 7 942
Да докладвам-  и трите стартера се хванаха, захраних ги сега. Утре ще снимам.

Какво е стартер ?

# 618
  • sofia
  • Мнения: 786
И аз правя от доста време квасен хляб. Правя и козунаци всяка година, но тази година се замислям дали да не пробвам да ги правя без мазнина. Заради детето имам ограничения в продуктите - не мога да ползвам цели яйца и масло, та правя с олио. Наскоро правих кифли, без мазнина, само намазани отгоре и взеха че станата доста по-сполучливи от козунаците ми. Някой има ли опит по въпроса?

# 619
  • Мнения: 16
,

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 10:01 от galina_deleva

# 620
  • Мнения: 16
И аз правя от доста време квасен хляб. Правя и козунаци всяка година, но тази година се замислям дали да не пробвам да ги правя без мазнина. Заради детето имам ограничения в продуктите - не мога да ползвам цели яйца и масло, та правя с олио. Наскоро правих кифли, без мазнина, само намазани отгоре и взеха че станата доста по-сполучливи от козунаците ми. Някой има ли опит по въпроса?

Маслото може да го замениш с кокосово, а яйцата с банан. Има доста рецепти за веган козунак. Все някоя ще ти допадне Simple Smile

# 621
  • sofia
  • Мнения: 786
galina_deleva, не си ме разбрала, може би доста неясно се изразих. Позлвам жълтък, ползвам камилско мляко, въпроса ми е дали да не си спестя мазнината?

# 622
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Момичета, да ви питам за кваса за Божия хляб.
Като го направя в петък мога ли да си отделя от него да си правя хляб по принцип. То има мляко, захар ... ама е готов, станал квас и ми се иска да го използвам. С времето нали ще му намалее количеството на захарта и млякото и ще си стане обикновен квас  Embarassed Поне така си мисля.
Смятах да започна от нищото, но се изкушавам, че вече си имам станал квас и да не си правя експерименти.

# 623
  • гр.София
  • Мнения: 243
Страхотна тема. Ще следя с интерес. Пробвах да направя квас, така и не се получи. Ползвам си обикновена мая. Иначе съм пробвала и немска био мая от срециализиланите магазини, но не става за хлебопекарна.
Иначе вашите хлябове с квас изглеждат страхотно!

# 624
  • Мнения: 660
Ето го и моят козунак с квас - страхотен се получи, както всяка година, така и тази. Mr. Green Ама съм и скромна.  Grinning

# 625
  • sofia
  • Мнения: 786
Браво, супер изглежда. С шоколад ли е? Сподели рецептата!

# 626
  • sofia
  • Мнения: 786
Понеже за всички препъни камък се явява захващането на кваса искам да споделя, че в пекарни Слънце и Луна може да се купи готов квас и после само да се мултиплицира - поддържа. Аз така си завъдих преди 3 години и оттогава си го пазя. Струва 1 лв.
За тези пък, които са около Майстор Пекар - площад Знаме на мира - важи същото - вземете си квас от пекарната.

# 627
  • София
  • Мнения: 7 942
galina_deleva, не си ме разбрала, може би доста неясно се изразих. Позлвам жълтък, ползвам камилско мляко, въпроса ми е дали да не си спестя мазнината?

Интересно от къде в България намерихте камилско мляко ?

Момичета, да ви питам за кваса за Божия хляб.
Като го направя в петък мога ли да си отделя от него да си правя хляб по принцип. То има мляко, захар ... ама е готов, станал квас и ми се иска да го използвам. С времето нали ще му намалее количеството на захарта и млякото и ще си стане обикновен квас  Embarassed Поне така си мисля.
Смятах да започна от нищото, но се изкушавам, че вече си имам станал квас и да не си правя експерименти.

Ако питате за петък, като велики петък - на този ден не се върши абсолютно нищо. Ако пък питате за петък като ден от седмицата се е тая кога ще ползвате кваса.

# 628
  • sofia
  • Мнения: 786
Ами внасяхме за група алергични деца. Нямаше никакъв интерес и си остана между нас си.

# 629
  • Мнения: 5
Tony_st,супер изглежда козунака.И аз искам малко подробности около рецептата.Ще пробвам да замеся с квас,но все още се чудя как да действам-колко квас,колко да втасва,на колко градуса да пека.
С хляба с квас нямам никакви проблеми-през ден правя и всичко ми е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт